Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm”: ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics to polski operator logistyczny zapewniający obsługę logistyczną oraz rozwiązania w zakresie globalnych łańcuchów dostaw na całym świecie. O zachodzących zmianach w branży logistycznej, konieczności adaptacji i przeorganizowania działalności firmy rozmawiamy z Krystianem Zakrzewskim, Branch Managerem spółki Rohlig Suus Logistics.

Tytuł zastępczy

Blog

Elektrownia fotowoltaiczna zasili Oczyszczalnie Ścieków "Hajdów"

Projekt realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie przewiduje instalację złożoną z 6552 paneli monokrystalicznych, rozmieszczoną na obszarze ok. 5 hektarów. Stalowa konstrukcja nośna o wadze blisko 102 ton dźwignie 118 ton ogniw fotowoltaicznych, obliczonych na moc szczytową 1998,36 kWp. Elektrownia zasilająca w energię słoneczną oczyszczalnię zacznie działać na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: CISOWIANKA

Cisowianka to najpopularniejsza marka wody mineralnej w Polsce, ceniona za niezmienną wysoką jakość i naturalność. Od kilku lat eksportowa marka Perlage dostępna jest w wielu miejscach na świecie, w tym w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Zakład butelkujący Cisowiankę – Nałęczów Zdrój – zalicza się do wąskiego grona najnowocześniejszych na świecie. O tym w jaki sposób obecnie wygląda praca w firmie, a także o udzielonej pomocy w walce z koronawirusem opowiedziała Sylwia Mikiel, rzecznik prasowy Nałeczów Zdrój.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm ABM Greiffenberger Polska Sp. z.o.o.

ABM Greiffenberger Polska to jeden z czołowych producentów napędów elektrycznych. Spółka swoje produkty kieruje do  wszystkich branż, w których można zastosować silnik czy napęd elektryczny z przekładnią. Lubelski oddział specjalizuje się w produkcji silników elektrycznych i montażu gotowych napędów. Na temat trudnych rozmów z pracownikami, a także sytuacji na rynkach międzynarodowych porozmawialiśmy z Robertem Broniszem, dyrektorem lubelskiego zakładu ABM Greiffenberger.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Darmowe szkolenia dla przedsiębiorców

Miasto Lublin przygotowało cykl szkoleń online dla przedsiębiorców z zakresu komunikacji kryzysowej oraz działań Public Relations i aktywności w mediach społecznościowych podczas pandemii COVID-19.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: BIOMED LUBLIN

Biomed Lublin to polska firma biotechnologiczna o długoletniej historii. Na co dzień przedsiębiorstwo rozwija, wytwarza i komercjalizuje wybrane produkty o dużym potencjale rynkowym w różnych segmentach rynkowych w branży life science. Firma nieustannie wdraża nowe technologie, ściśle współpracuje z ośrodkami naukowymi i rozwija kadrę pracowniczą. O aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa mówi Piotr Fic, członek zarządu ds. operacyjnych Spółki. 

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm”: APIS

Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie to wiodący producent miodów pitnych i pszczelich. Firma już za 2 lata będzie obchodziła jubileusz 90. rocznicy powstania. Dla tak doświadczonego, lubelskiego przedsiębiorstwa pandemia koronawirusa oznaczała duże zmiany w funkcjonowaniu, ale także zupełnie nowy sposób postrzegania świata. O aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa mówi prezes APIS, Radosław Janik.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich przedsiębiorstw: NOYEN SP. Z.O.O.

Firma NOYEN na co dzień zajmuje się projektowaniem i produkcją myjni przemysłowych oraz maszyn dla różnych gałęzi przemysłu i automatyzacją procesów produkcyjnych. Wszystkie procesy mycia oferowane przez przedsiębiorstwo wspomagane są przez firmowe preparaty chemiczne. Światowa pandemia koronawirusa miała znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jednak nie przeszkodziła w stworzeniu nowych rozwiązań. O szczegółach mówi prezes spółki Zbigniew Kurant.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich przedsiębiorstw: MEDISEPT

Medisept to jeden z czołowych, polskich producentów kompleksowych rozwiązań w zakresie utrzymania higieny i dezynfekcji. Firma funkcjonuje na rynku od ponad 25 lat. Swoje produkty dostarcza dziś do ponad 15 krajów w całej Unii Europejskiej. Między innymi na temat tego jak ważna jest dziś dezynfekcja rozmawiamy z Przemysławem Śnieżyńskim, prezesem firmy Medisept.

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm”: STOKROTKA SP. Z.O.O.

Stokrotka to nowoczesna sieć handlowa z bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała w 1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 650 sklepów zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całej Polsce. Jak mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu, pomimo zmian związanych z nową rzeczywistością Stokrotka nadal kontynuować będzie plan bycia motorem rozwojowym Grupy Maxima.

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm”: PROTEKTOR S.A.

Protektor S.A. jest jednym z największych producentów obuwia specjalistycznego i bezpiecznego. Firma posiada 3 zakłady produkcyjne na terenie Europy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że spółka pomimo optymalizacji kosztów znalazła sposób na rozwój firmy. O całym procesie opowiedział prezes zarządu, Tomasz Malicki. 

Odkrywaj gospodarkę miasta