Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Lublin 4. ekosystemem startupowym w Polsce

Blog

Lublin 4. ekosystemem startupowym w Polsce

Ukazał się raport „The Polish Tech Scene. 5 years” Fundacji Startup Poland, analizujący rynek startupowy w Polsce. Lublin znalazł się na 4. miejscu wśród największych ekosystemów startupowych w kraju. Tym samym udało się utrzymać pozycję z roku poprzedniego.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Prezentacja Wolnej Strefy Ekonomicznej w Brześciu

Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin zaprasza przedsiębiorców sektora produkcyjnego i magazynowego na prezentację Wolnej Strefy Ekonomicznej "Brześć". Podczas spotkania zostaną omówione warunki inwestycji oraz korzyści płynące z ulokowania biznesu w strefie.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

Blog

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

BURY S.A., CHEMNOVATIC Sp. z o.o. Sp. k., Codete Sp. z o.o. Sp. k., DataArt Poland Sp. z o.o., GIS Support Sp. z o.o., Grupa Żagiel, Lactex Sp. z o.o., Modern-Expo S.A., NETRIX S.A., SII Sp. z o.o., Sollers Consulting Sp. z o.o., uPaid Sp. z o.o., to pełna lista laureatów w rozstrzygniętym już Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 listopada br. podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

IT Non-Stop: J-Santa Conference 2019

Firmy z Lubelskiej Wyżyny IT po raz drugi łączą siły w wydarzeniu J-Santa Conference. Podczas eventu uczestnicy wezmą udział w wykładach prowadzonych przez praktyków w branży. Start już 30 listopada 2019.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie z usług chmurowych dla biznesu Software Defined DataCenter

DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaprasza na szkolenie z usług chmurowych dla biznesu Software Defined DataCenter w oparciu o rozwiązania VMware. Wydarzenie kierowane jest między innymi do firm outsoursingowych z branży IT i specjalistów z zakresu administrowania sieciami.

Tytuł zastępczy

Blog

A co byś powiedział na Lublin?

Jakość życia jest dzisiaj jednym z istotniejszych czynników decydujących o wyborze danej lokalizacji dla rozwoju biznesu. Coraz częściej otwieranie nowych oddziałów wiąże się z decyzją o zmianie miejsca zamieszkania, którą podejmuje nie tylko kadra zarządzająca, lecz także specjaliści. Jak zatem wygląda jakość życia w Lublinie?

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowa tura inkubacji w Samsung Inkubator Lublin

18 listopada 2019 ruszył nabór do nowej tury inkubacji. Udział w rekrutacji mogą wziąć projekty z regionu, których tematyka związana jest z cyberbezpieczeństwem. W programie inkubacji uczestnicy otrzymają wsparcie ze strony mentorów i wezmą udział w demo day.

Tytuł zastępczy

Informacje

Panattoni szykuje trzecią inwestycję w regionie

Planowany Panattoni Park Lublin III, o łącznej powierzchni 53 tys. m2, ma składać się z czterech hal magazynowych wysokiej klasy. Obiekty powstaną przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Tytuł zastępczy

Blog

Baza hotelowa w Lublinie

Wraz z rozwojem turystyki i biznesu w Lublinie wzrosło zapotrzebowanie na nowe obiekty hotelowe, a także wysokiej klasy powierzchnie konferencyjne. W ciągu zaledwie 7 lat liczba miejsc noclegowych wzrosła trzykrotnie.

Tytuł zastępczy

Blog

Lepsze efekty kształcenia, dzięki współpracy szkół zawodowych i przedsiębiorstw

Miasto Lublin wspólnie z Fundacją Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa przygotowuje wspólny projekt, którego celem jest dostosowanie kształcenia w szkołach zawodowych do wymagań pracodawców prowadzących działalność w branży przemysłowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt unijny „DigitaliseSME" dla sektora MŚP

„DigitaliseSME” to projekt wspierający transformację cyfrową, dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom oraz spółkom o średniej kapitalizacji w Europie. Dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Tytuł zastępczy

Blog

Kurs na smart: pierwszy Park&Ride i informacja o jakości powietrza w Lublinie

Wysoka jakość życia w mieście i wygodny transport miejski to jedne z cech opisujących miasto inteligentne. W Lublinie uruchomiono na wyświetlaczach ZTM przy przystankach informację o jakości powietrza, a mieszkańcy północnej części Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego już mogą korzystać z pierwszego spotu Park&Ride.

Odkrywaj gospodarkę miasta