Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Lepsze efekty kształcenia, dzięki współpracy szkół zawodowych i przedsiębiorstw

Miasto Lublin wspólnie z Fundacją Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa przygotowuje wspólny projekt, którego celem jest dostosowanie kształcenia w szkołach zawodowych do wymagań pracodawców prowadzących działalność w branży przemysłowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt unijny „DigitaliseSME" dla sektora MŚP

„DigitaliseSME” to projekt wspierający transformację cyfrową, dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom oraz spółkom o średniej kapitalizacji w Europie. Dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Tytuł zastępczy

Blog

Kurs na smart: pierwszy Park&Ride i informacja o jakości powietrza w Lublinie

Wysoka jakość życia w mieście i wygodny transport miejski to jedne z cech opisujących miasto inteligentne. W Lublinie uruchomiono na wyświetlaczach ZTM przy przystankach informację o jakości powietrza, a mieszkańcy północnej części Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego już mogą korzystać z pierwszego spotu Park&Ride.

Tytuł zastępczy

Blog

Orange testuje 5G w Lublinie

Firma Orange Polska we współpracy z Nokią rozpoczęła w Lublinie testy sieci 5G. W tym celu uruchomiono 10 stacji bazowych w czterech dzielnicach miasta. To kolejny etap ogólnopolskich testów najnowszej technologii mobilnej.

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Informacje

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Marka Agram, lubelski producent mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, od października 2017 roku jest częścią międzynarodowej firmy Crop’s NV. Po dwóch latach belgijscy właściciele zapowiadają nowe inwestycje, zwiększenie zatrudnienia w zakładzie w Lublinie oraz rozwój firmy w oparciu o współpracę z rolnikami z Lubelszczyzny.

Tytuł zastępczy

Blog

Sollers Consulting: z Lublina patrzymy na cały świat

- Lublin to dla nas miejsce optymalne – mówi Marcin Pluta, współzałożyciel i partner zarządzający w Sollers Consulting. Pierwszy oddział w Lublinie otwarto w 2013 roku. Dziś w nowoczesnym biurze przy ul. Spokojnej pracuje ponad 100 programistów i analityków biznesowych, czyli jedna szósta załogi Sollers Consulting.

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT”!

Blog

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT”!

Za nami pierwsze warsztaty z cyklu „Uczeń na Wyżynie IT”. Ponad 200 uczniów z Lublina i woj. lubelskiego wzięło udział w niecodziennych warsztatach informatycznych, które odbyły się w Centrum Zana Office Park. Podczas spotkania młodzież z liceów i techników miała niepowtarzalną szansę, aby spotkać się twarzą w twarz z przedstawicielami lubelskiej branży IT, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu możliwości kariery w branży informatycznej oraz zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca w nowoczesnych biurach firm z tego sektora.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Innowacyjne ścieżki rozwoju w sektorze rolno-spożywczym

29 października w Lublinie odbędzie się wydarzenie - połączenie paneli dyskusyjnych z warsztatami oraz wizytą w Siemens Lab na Politechnice - o tematyce innowacyjnych ścieżek rozwoju w sektorze agrifood.

Tytuł zastępczy

Blog

Tom Moore: środowisko biznesowe Lublina sprzyja innowacyjnym przedsięwzięciom

TEAM International to firma z branży IT o globalnym zasięgu. Swoje doświadczenie wykorzystuje w unikatowych, innowacyjnych projektach. Od 2017 roku jest obecna również w Lublinie. O działalności i planach na przyszłość firmy opowiedział Tom Moore, Senior VP.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski startup wyróżniony w prestiżowym konkursie w Singapurze

Startup BIMproQr był uczestnikiem w I rundzie inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub, działającej na terenie Polski Wschodniej. W ostatnim czasie oferowane przez niego rozwiązania technologiczne w zakresie smart city zostały docenione w konkursie „The 2019 China – ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship”.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie International Health Tourism Forum – Lublin 2019

W dniu 7 października 2019 roku w Ecotech-Complex w Lublinie odbyło się międzynarodowe Forum dedykowane turystyce zdrowotnej – „International Health Tourism Forum – Lublin 2019”. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Lublin jako koordynator Klastra Lubelska Medycyna.

Tytuł zastępczy

Blog

TEAM International – globalna firma IT napędzająca innowacyjność

TEAM International to firma z branży IT obecna na całym świecie. Swoją globalną pozycję i doświadczenie wykorzystuje w kontaktach z lokalnymi społecznościami z branży.

Odkrywaj gospodarkę miasta