Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Inżynierowie dla Lublina

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. oraz Urząd Miasta Lublin ma przyjemność zaprosić uczniów lubelskich szkół podstawowych oraz średnich na konferencję "Pojazdy i maszyny z Lublina. Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa. Inżynierowie dla Lublina".

Tytuł zastępczy

Informacje

Dodatkowe 11,3 tys. m2 dla Stokrotki w MLP Lublin

Firma zarządzająca siecią supermarketów spożywczych wynajęła dodatkowe 11,3 tys. m2, tym samym podwajając wielkość wykorzystywanej powierzchni magazynowej w MLP Lublin. Dostarczenie dodatkowej powierzchni planowane jest na koniec kwietnia 2019 r.

Raport - Potencjał Inwestycyjny Lublina

Informacje

Będą kolejne inwestycje w Lublinie

Do niedawna Lublin był uważany za lokalizację mało atrakcyjną inwestycyjnie, jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Miasto intensywnie się rozwija rozbudowując infrastrukturę, zaplecze edukacyjne czy rynek przestrzeni biurowych. W raporcie „Potencjał inwestycyjny Lublina” już 7 proc. decydentów, którzy planują inwestycje w rozwój geograficzny firm, jako miejsce rozważane pod nową lokalizację wskazało Lublin.

Tytuł zastępczy

Informacje

Firma z Doliny Krzemowej prężnie rozwija się w Lublinie

Z ich usług korzystają startupy i firmy technologiczne z całego świata. Polsko-amerykańska firma VentureDevs powiększa swoje biuro na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do końca roku spółka zatrudniać będzie ponad 100 osób, a dzięki funduszowi inwestycyjnemu Advantage Ventures będzie wspierać lubelskie startupy.

Tytuł zastępczy

Informacje

Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie!

Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi w Lublinie pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. W fabryce położonej na terenie SSE Podstrefy Lublin w centrum logistycznym MLP Lublin pracę znajdzie ok. 220 osób.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowe życie lubelskiego Śródmieścia

Lublin w ostatnich latach został ponownie odkryty na turystycznej mapie Polski. Odwiedzających miasto przyciągają już nie tylko duże festiwale, takie jak Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński czy Noc Kultury – Lublin staje się popularną destynacją na weekendowy city break. Jedną z przyczyn  jest ogromna przemiana, jaką przeszło ostatnio lubelskie Śródmieście.

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowe zezwolenie w SSE Podstrefie Lublin

MEDI-SEPT Sp. z o.o. otrzymał nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin. Firma planuje rozbudować swoją fabrykę i zwiększyć zatrudnienie.

Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Informacje

7.edycja konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"

Ruszył nabór do 7.edycji konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion". Do końca października firmy mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Udział w konkursie jest bezpłatny

Raport Startup Poland

Blog

Lublin - startupowy lider Polski Wschodniej

Lublin znalazł się na 4. miejscu w Polsce pod względem liczebności startupów, na równi z Poznaniem i Trójmiastem. Lubelskie startupy przodują w branżach Big data i analityki – podano w najnowszym raporcie „Polskie Startupy 2018” Fundacji Startup Poland.

Tytuł zastępczy

Informacje

Województwo lubelskie w TOP5 najbardziej innowacyjnych regionów

Pierwsza piątka najbardziej innowacyjnych województw w Polsce według rankingu „Indeks Millennium 2018 – Potencjał Innowacyjności Regionów” pozostaje niezmieniona od trzech lat. To województwa – mazowieckie, małopolskie, pomorskie, dolnośląskie oraz lubelskie.

Tytuł zastępczy

Informacje

GT85 Polska rozbudowuje fabrykę

Lubelski producent wyspecjalizowanych urządzeń do mycia i odtłuszczania części w produkcji marki TARRA oraz preparatów chemicznych do przygotowania powierzchni ROKLIN, firma GT85 Polska Sp. z o.o., poinformowała o rozpoczętej właśnie rozbudowie swojego zakładu produkcji urządzeń zlokalizowanego na terenie SSE Podstrefy Lublin.

Tytuł zastępczy

Blog

"Targi to miejsce prezentacji innowacji produktowych"

Targi pełnią rolę miastotwórczą – budują wizerunek miasta poprzez organizację prestiżowych wydarzeń, takich jak kongresy, uroczyste gale czy konferencje, a generowany ruch turystyczny bezpośrednio wpływa na lokalny rozwój.

Odkrywaj gospodarkę miasta