Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Phlexglobal – globalny ekspert w rozwiązaniach TMF

Phlexglobal jest światowym liderem i ekspertem w dostarczaniu technologicznych rozwiązań zarządzania dokumentami eTMF (electronic Trial Master File) oraz usług wsparcia w skali lokalnej i globalnej.

Tytuł zastępczy

Blog

SDS Optic testowała swoją technologię w Finlandii

Lubelska firma SDS Optic testowała innowacyjną technologię w Finlandii w ramach projektu ProVaHealth realizowanego przez Gminę Lublin. Platforma technologiczna inProbe została zaprezentowana w Helsińskim Szpitalu Uniwersyteckim, największym i najbardziej opiniotwórczym ośrodku zdrowia w kraju.

Tytuł zastępczy

Blog

Sztuczna inteligencja na diecie. Lubelski startup rewolucjonizuje catering dietetyczny

Startup z Lublina planuje podbić rynek. Spółka Dietomatic rozwija unikatową platformę naPudełkach.pl, stanowiącą marketplace dla cateringów dietetycznych. Platforma będzie działać w oparciu o rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Tytuł zastępczy

Blog

Laboratoria Natury zwiększa moce produkcyjne

Laboratoria Natury, producent kontraktowy działający na rynku farmaceutycznym, oficjalnie otworzył nowy zakład produkcyjny. Jest on odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na suplementy diety i żywność funkcjonalną.

Tytuł zastępczy

Blog

Mariusz Klementowski: Lublin może stać się ważnym ośrodkiem branży spożywczej na skalę europejską

Branża spożywcza jest bardzo dynamiczna, dlatego producenci powinni  wsłuchiwać się w potrzeby konsumentów. Właśnie taką taktykę przyjął Mariusz Klementowski, współzałożyciel i prezes firmy AmerPharma, który opowiedział nam o trendach w przemyśle spożywczym.

Tytuł zastępczy

Informacje

Spotkanie informacyjne „Jak aplikować do Platformy Startowej Unicorn Hub”

Fundacja OIC Poland zaprasza wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem własnego biznesu na spotkanie „Jak aplikować do Platformy Startowej Unicorn Hub”. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest platforma Unicorn Hub i jak wygląda proces inkubacji.

Tytuł zastępczy

Blog

C2C – lubelski producent eko toreb z recyclingu i opakowań biodegradowalnych i kompostowalnych

W swojej hali produkcyjnej lubelska firma C2C wytwarza folie plastikowe oraz nieplastikowe biodegradowalne i kompostowalne. Zmieniające się trendy w ekologii popychają ją do sięgania po coraz nowocześniejsze technologie z zakresu inżynierii materiałowej. O ekologii i produkcji opakowań rozmawialiśmy z Marcelem Nowosielskim, współzałożycielem firmy C2C.

Tytuł zastępczy

Blog

AmerPharma – lubelski producent żywności funkcjonalnej i odżywek

Food-tech to jedna z branż przyszłości. Firma AmerPharma już dziś opracowuje produkty żywnościowe, które odpowiadają na potrzeby coraz bardziej świadomych konsumentów.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski startup AI4Creative prezentuje system do optymalizacji graficznej zdjęć w chmurze

Wprowadzenie na rynek rozwiązania OptiwAI na platformie SaaS umożliwia automatyzację procesu optymalizacji zdjęć, co zapewnia lubelskiej firmie AI4creative miejsce w branży IT i przemyśle kreatywnym.

Lublin 4. ekosystemem startupowym w Polsce

Blog

Lublin 4. ekosystemem startupowym w Polsce

Ukazał się raport „The Polish Tech Scene. 5 years” Fundacji Startup Poland, analizujący rynek startupowy w Polsce. Lublin znalazł się na 4. miejscu wśród największych ekosystemów startupowych w kraju. Tym samym udało się utrzymać pozycję z roku poprzedniego.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

Blog

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

BURY S.A., CHEMNOVATIC Sp. z o.o. Sp. k., Codete Sp. z o.o. Sp. k., DataArt Poland Sp. z o.o., GIS Support Sp. z o.o., Grupa Żagiel, Lactex Sp. z o.o., Modern-Expo S.A., NETRIX S.A., SII Sp. z o.o., Sollers Consulting Sp. z o.o., uPaid Sp. z o.o., to pełna lista laureatów w rozstrzygniętym już Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 listopada br. podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

IT Non-Stop: J-Santa Conference 2019

Firmy z Lubelskiej Wyżyny IT po raz drugi łączą siły w wydarzeniu J-Santa Conference. Podczas eventu uczestnicy wezmą udział w wykładach prowadzonych przez praktyków w branży. Start już 30 listopada 2019.

Odkrywaj gospodarkę miasta