Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”

350 dzieci, 9 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli, 11 studentów, 100 godzin lekcyjnych zajęć, 13 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach, prawie 40 godzin spędzonych w halach produkcyjnych, ponad 4 500 pomysłów biznesowych na firmę, nieograniczony rozwój dziecięcej kreatywności – to dane podsumowujące zakończony właśnie pilotażowy projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin stolicą turystyki medycznej

Turystyka medyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. 12 czerwca 2018 r. Lublin był najważniejszym miastem dla ekspertów z tego sektora dzięki konferencji Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018, która zgromadziła 250 uczestników z ponad 20 państw.

Lublin na targach NAFSA

Blog

Lublin na targach NAFSA

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, dyskusjach i warsztatach konferencyjnych NAFSA, a także spotkaniach w amerykańskimi i międzynarodowymi partnerami, polskimi naukowcami i przedstawicielami polonijnych stowarzyszeń stanowił program lubelskiej delegacji podczas wizyty w Filadelfii, w USA.

wywiad-aleksandra-nowaczek

Blog

„W Lublinie można spełniać zawodowe marzenia”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Tym razem o tym, jak racjonalne oczekiwania i wytrwałość w dążeniu do celu pomagają w zdobyciu wymarzonej pracy opowiedziała pani Aleksandra Nowaczek – technolog w firmie SIPMA.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Smart Ecosystems

W dniach 14-15 czerwca 2018 r. w Lublinie będzie miała miejsce konferencja i EXPO Smart Ecosystems. Głównym tematem wydarzenia jest inteligentny rozwój miast, a także współpraca z otoczeniem, które tworzą przedsiębiorcy, środowisko naukowe, a przede wszystkim mieszkańcy.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

PUIG Lub-Invest 2018

III edycja Polsko-Wschodniej Konferencji PUIG Lub-Invest odbędzie się 14-15 czerwca 2018 roku w Lublinie. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych międzynarodowych eventów, poświęconych współpracy gospodarczej Polski z jej wschodnimi partnerami, ze szczególnym uwzględniłem Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Kazachstanu.

success-story-onwelo

Blog

Onwelo – sukces oparty na profesjonalizmie

Onwelo dostarcza nowoczesne rozwiązania IT, wpływając tym samym na biznesowy wzrost organizacji z szeregu sektorów na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Blog

„Staż bardzo pomógł mi rozwinąć się zawodowo”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. O tym, jak dostać pracę pięć minut po obronie pracy magisterskiej, opowiedział nam pan Łukasz Skorupski – konstruktor w firmie SIPMA.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lubella uruchamia kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

Uruchomiony w tym roku nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce.

otwarcie-onwelo

Informacje

Onwelo otwiera nowoczesne biuro w Lublinie

16 maja przy ulicy Nałęczowskiej 14 oficjalnie otwarto lubelski oddział Onwelo – jednej z najszybciej rozwijających się firm z branży IT na polskim rynku. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, a spotkanie – połączone z panelem dyskusyjnym – odbyło się pod hasłem rozwoju branży IT w regionie.

Tytuł zastępczy

Blog

Szkolenie dla lubelskich przedsiębiorców

W dniu 10 maja 2018 r. w lubelskim Ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce odpowiadającemu dotychczasowej formie specjalnych stref ekonomicznych.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych

Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Odkrywaj gospodarkę miasta