Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Blog

„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Lublin  na przestrzeni kilku ostatnich lat niesamowicie rozwinął się zarówno od strony kulturalnej, jak i biznesowej. To między innymi dzięki realizacji szeregu inwestycji w mieście nasz biznes odnosi sukces.

Tytuł zastępczy

Blog

Targi Lublin – miastotwórcza rola targów

Targi Lublin wykorzystują lokalny potencjał gospodarczy, dogodną lokalizację i wieloletnie doświadczenie, by organizować wysokiej jakości wydarzenia zarówno dla biznesu, jak i indywidualnych klientów.

Tytuł zastępczy

Blog

Planujemy przestrzeń miejską pod inwestycje

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych. W ciągu ośmiu lat z budżetu miasta wydano niemal 3,5 miliarda złotych na poprawę infrastruktury – zarówno transportowej, gospodarczej, jak i społecznej. Wraz z idącą za tym poprawą jakości życia i pracy w mieście, rozwinęła się Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a nowoczesne biurowce powstają jak grzyby po deszczu. O tym, jak planowanie przestrzeni miasta wpływa na rozwój gospodarczy przeczytają Państwo w wywiadzie z dr. Mariuszem Saganem – dyrektorem Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Tytuł zastępczy

Informacje

TOP100 Innowatorzy Gospodarki

Ułatwienie współpracy między przedsiębiorcami i naukowcami oraz wsparcie procesu zarządzania badaniami naukowymi – to cel uruchomionego programu MNiSW „TOP100 Innowatorzy Gospodarki”. Umożliwi on pracownikom przedsiębiorstw biorących udział w programie odbycie stażu w zagranicznych jednostkach naukowych lub w przedsiębiorstwach posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin stolicą młodzieżowej robotyki

Politechnika Lubelska została członkiem FIRST Global Higher Education Network, ogólnoświatowej organizacji zrzeszającej szkoły wyższe, której celem jest propagowanie nauki w zakresie robotyki i nowych technologii wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat na całym świecie.

Success Story LCK

Blog

Lubelskie Centrum Konferencyjne – zasmakuj lubelskiej konferencji

Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK) oferuje wyjątkowe możliwości organizacji konferencji i spotkań w nowoczesnym obiekcie w samym centrum Lublina.

Success Story Hampton by Hilton Lublin

Blog

Hampton by Hilton Lublin – globalna marka hotelarska

Hotel Hampton by Hilton w Lublinie jest przykładem tego, jak lubelski rynek hotelowy łączy obsługę klientów turystycznych i biznesowych.

Tytuł zastępczy

Blog

Strategiczne umiędzynarodowienie

Miasto musi być liderem procesu umiędzynarodowienia. Wpisując akademickość do strategii rozwoju Lublina postanowiliśmy, że będzie to jeden z czterech głównych filarów rozwoju miasta, a umiędzynarodowienie będzie dawało impuls do zmian uczelni. I to się dzisiaj dzieje.

Tytuł zastępczy

Informacje

Rowerowy ranking miast 2018: Lublin na 2. miejscu!

Sezon rowerowy w pełni, a Lublin ma się czym chwalić. Tym razem nasze miasto zajęło 2. miejsce w Polsce w Rowerowym rankingu miast 2018 portalu morizon.pl, zdecydowanie wyprzedzając Łódź i ustępując jedynie Warszawie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin z 2. najlepszym systemem roweru miejskiego w Polsce

Lubelski Rower Miejski już na stałe wpisał się w krajobraz naszego miasta. Jakość tego systemu potwerdził Ranking Systemów Rowerów Miejskich 2018, przygotowany przez Dadelo.pl, w którym lubelska sieć zajęła drugie miejsce w Polsce.

Tytuł zastępczy

Blog

Codete – wspieramy rozwój technologiczny naszych klientów

Codete w ciągu niecałej dekady z jednoosobowej działalności gospodarczej stało się zaufanym partnerem globalnych przedsiębiorstw.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin przyjazny dla biznesu

Podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu zaprezentowano najnowszą odsłonę rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu przygotowanego przez redakcję „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Lublin zajął w nim szóste miejsce wśród największych polskich miast.

Odkrywaj gospodarkę miasta