Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Magdalena Staniszewska najbardziej innowacyjną kobietą w Unii Europejskiej

Współzałożycielka firmy SDS Optic SA z Lublina dr. hab. Magdalena Staniszewska otrzymała prestiżową nagrodę z ramienia Komisji Europejskiej w konkursie Innovation Radar Prize 2020 w kategorii Women-led Innovation, a tym samym została ogłoszona najbardziej innowacyjną kobietą w Unii Europejskiej w 2020 r.

Tytuł zastępczy

Blog

Nauka programowania dla lubelskich uczniów

Miasto Lublin podjęło współpracę z firmami Capgemini i Fabryka Naukowców, w celu popularyzowania nauki programowania wśród dzieci i młodzieży z lubelskich szkół. Bezpłatne licencje na kursy programowania otrzymało ponad 700 uczniów.

Tytuł zastępczy

Blog

Coraz bliżej budowy Dworca Metropolitalnego

W czwartek (24 września 2020 r.) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisali umowę o dofinansowanie nowoczesnego Dworca Metropolitalnego.

Tytuł zastępczy

Blog

Biomed Lublin S.A. z pierwszym lekiem na COVID-19

W środę (23.09.2020 r.) przedstawiciele lubelskiej spółki zwołali specjalną konferencję prasową, na której poinformowali o produkcji pierwszych ponad 3000 ampułek z lekiem na SARS-CoV-2. Teraz lek trafi do czterech ośrodków gdzie przejdzie badania kliniczne. Przebadanych zostanie blisko 400 pacjentów

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Citython Lublin 2020

CITYTHON to nowy rodzaj maratonu projektowania, w którym interdyscyplinarne zespoły konkurują ze sobą, aby zaproponować najlepsze rozwiązania problemów mobilności w miastach. Trzy europejskie miasta - Lublin, Amsterdam i Barcelona określiły wyzwania związane z mobilnością w mieście, nad którymi będą pracować uczestnicy Citythonu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Click 2020 – największa multitechnologiczna konferencja IT

Już po raz trzeci eksperci z branży IT spotkają się na jednym z największych ogólnopolskich festiwali. Tym razem ze względu na sytuację epidemiologiczną konferencja odbędzie się online.

Tytuł zastępczy

Informacje

Działalność SuperDrob na rzecz zrównoważonego rozwoju

Firma SuperDrob jako jedna z pierwszych w branży podjęła się zadaniom sprostowania realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W ostatnim czasie firma przygotowała specjalny raport podsumowujący ostatnie dwa lata działalności. Publikacja precyzyjnie wskazuje obecne miejsce firmy i wyznacza nowe kierunki rozwoju w przyszłości.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki

Wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie polsko i anglojęzyczne projekty z zakresu szeroko rozumianej nauki, nowych technologii, sztuki i kultury, z kolei w części artystycznej ukazane zostaną dotychczasowe osiągnięcia oraz aktywność lubelskich uczelni i Miasta na polu sztuki i kultury.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020

Europejskie Centrum Biznesu przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin zapraszają na największe jesienne wydarzenie o charakterze polityczno-gospodarczo-biznesowym w Lublinie!

Tytuł zastępczy

Blog

Oczyszczalnia Ścieków „Hajdów” zasilana elektrownią fotowoltaiczną

W środę (2 września 2020 r.) oficjalnie zakończyła się budowa elektrowni fotowoltaicznej na terenie Oczyszczalni Ścieków „Hajdów”. Instalacja składa się z 6552 paneli monokrystalicznych, które zostały rozmieszczone na obszarze ok. 4 hektarów.

Tytuł zastępczy

Informacje

Konkurs EY Entrepreneur Of The Year – Przedsiębiorca Roku

Międzynarodowy koncern Ernst & Young zaprasza do udziału w 17. Edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wydarzenie ma na celu wyróżnienie najlepszego polskiego przedsiębiorcy, który następnie będzie rywalizował z kandydatami na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowa sieć przewozowa w Lublinie

W Lublinie poszerzyła się baza usług transportu samochodowego. Uber Technologies Inc., czyli amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w San Francisco, zainwestowało w nową sieć pojazdów i kierowców, którzy już wyjechali na ulice stolicy Lubelszczyzny.

Odkrywaj gospodarkę miasta