Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Spółka Nałęczów Zdrój przekaże 100 tys. butelek wody

Wodę otrzyma ponad 50 placówek medycznych na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Butelki trafią do wybranych szpitali zakaźnych, Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz terenowych jednostek Sanepidu. Dostarczony, bezpłatny zapas wody powinien wystarczyć na 14 dni.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja "Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5" odwołana

W związku z panującą epidemią COVID-19 konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” została odwołana. Wydarzenie miało na celu kontynuację zapoczątkowanego w ubiegłym roku dialogu Miasta Lublin z sektorem produkcyjno-logistyczym. Zaproszeni do udziału byli wszyscy przedstawiciele firm z sektora logistycznego i produkcyjnego.

Tytuł zastępczy

Blog

„Nie pozwolę Ci się zamknąć”, czyli jak pomóc mikroprzedsiębiorcom

Kryzys wywołany przez COVID-19 uderzy w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców. Według Krajowej Izby Gospodarczej to właśnie im grozi zamknięcie zakładów i redukcja etatów. Kluczowe w całej sprawie może okazać się solidarnościowe działalnie. Każdy chętny może dołączyć do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć” – wspieramy mikroprzedsiębiorców, organizowaną przez KIG w ramach projektu #SolidarnizBiznesem

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska firma NOYEN pomoże w walce z wirusem

Firma NOYEN to producent maszyn i urządzeń przemysłowych głównie z branży automotive oraz chemii przemysłowej. W ostatnim czasie w trosce o bezpieczeństwo klientów, a także w odpowiedzi na liczne zapytania, firma rozpoczęła produkcję preparatu do dezynfekcji. 

Tytuł zastępczy

Blog

Lokalny pakiet wsparcia dla lubelskich przedsiębiorców

Stan zagrożenia epidemicznego spowodował, że wielu przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji. Niektórzy zamknęli prowadzenie działalności, inni z powodu zagrożenia wirusem, utracili możliwość uzyskiwania przychodów, ponosząc w dalszym ciągu koszty działalności związane np. z wynagrodzeniem pracowników, składkami na ubezpieczenia społeczne czy czynszami z tytułu najmu lokali.

Tytuł zastępczy

Informacje

Raport „Przyszłość zaczyna się tu... Lublin”

Colliers, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, opublikowała raport na temat Lublina, przedstawiając jego aktualny obraz i wizję przyszłości. Zawarto w nim informacje m.in. na temat gospodarki, mieszkalnictwa i jakości życia.

Tytuł zastępczy

Blog

Co stan zagrożenia epidemicznego oznacza dla lubelskich przedsiębiorców?

Decyzją rządu 14 marca 2020 r. w Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, który ma zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie kraju. Zmiany dotyczą nie tylko życia codziennego obywateli, ale również funkcjonowania przedsiębiorców. Minister Zdrowia ograniczył, a w niektórych przypadkach zakazał, działalności, której prowadzenie związane jest z dużymi skupiskami ludzi. 

Tytuł zastępczy

Blog

InPL Group – firma księgowa wspierająca zagraniczne firmy w polskim biznesie

Znajomość rynku i wykwalifikowana kadra pozwoliła otworzyć cztery punkty na terenie całej Polski. Wszystkie specjalizują się w dziedzinie doradztwa finansowego i księgowości.

Tytuł zastępczy

Blog

BioMaxima S.A. z innowacyjnym rozwiązaniem w testach na obecność koronawirusa

Wynik testu na obecność koronawirusa badacze otrzymają nawet w 10 minut. To innowacyjne rozwiązanie, które w ostatnim czasie zaprezentowała lubelska spółka BioMaxima S.A.

Tytuł zastępczy

Informacje

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Varroc Lighting Systems w Niemcach k. Lublina

Firma Varroc Lighting Systems jest producentem wysokiej klasy oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego w Niemcach koło Lublina. To druga lokalizacja firmy w Polsce.

Tytuł zastępczy

Blog

„Lublin jest dla nas niezmiennie atrakcyjny ze względu na swój klimat sprzyjający rozwojowi IT”. Gfi Poland o Lublinie

Gfi Poland przedstawia się jako międzynarodowy gracz o lokalnym obliczu. To właśnie zaangażowanie w sprawy lokalne stało się tematem naszej rozmowy z Rafałem Polańskim, dyrektorem generalnym, i Moniką Terlecką, dyrektorem HR w Gfi East.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowy biurowiec przy ul. Gęsiej

Ruszyły prace budowlane na terenie parku handlowego przy ul.Gęsiej! Powstanie tu budynek oferujący nowoczesną powierzchnię biurową i handlową. Do dyspozycji najemców będzie ponad 1200 miejsc parkingowych.

Odkrywaj gospodarkę miasta