Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Webinar: "COVID-19 ─ trendy, szanse i wyzwania: rynek pracy Lubelszczyzny i Podkarpacia"

Jak będzie wyglądał rynek pracy po epidemii COVID-19 ? Jakie będą trendy wpływające na działalność firm ? Odpowiedzi na te oraz inne pytanie uzyskamy w czasie webinaru: COVID-19 ─ trendy, szanse i wyzwania: rynek pracy Lubelszczyzny i Podkarpacia, organizowany przez Randstad Polska wraz z Lubelskim Klubem Biznesu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie: "Międzynarodowe reguły handlowe Incoterms® 2020"

W ramach cyklicznych spotkań dotyczących współpracy branży logistycznej, organizowanych przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. "Międzynarodowe reguły handlowe Incoterms®2020. Praktyczne aspekty"

Tytuł zastępczy

Blog

FlexiOss® z certyfikatem zgodności WE. Lubelska „sztuczna kość” zacznie podbijać światowe rynki

Najbardziej przełomowy lubelski wynalazek właśnie otrzymał certyfikat zgodności WE, który jest warunkiem koniecznym do wprowadzenia wyrobu medycznego na rynek, a co ważne do sprzedaży.

Tytuł zastępczy

Blog

Bezpieczna konferencja w czasie pandemii

Światowa pandemia koronawirusa spowodowała, że znaczna część wydarzeń została odwołana lub przeniesiona. Branża konferencyjna w krótkim czasie zareagowała na zaistniałą sytuację i zaadaptowała swoje przestrzenie do nowej, zdalnej formuły. Jedną z pierwszych jednostek w Polsce, które wprowadziły działania związane z bezpieczeństwem sanitarnym było Lubelskie Centrum Konferencyjne. O zmianach w przemyśle projektowania doświadczeń rozmawiamy z dyrektorem Aleksandrem Batorskim.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin liderem nowoczesnych usług biznesowych w Polsce Wschodniej

W sektorze nowoczesnych usług biznesowych Lublin osiągnął ponadprzeciętną dynamikę wzrostu zatrudnienia oraz największy udział w zatrudnieniu w firmach z polskim kapitałem. Wynika to z najnowszego raportu ABSL Sektor Usług Biznesowych w Polsce, według którego, w okresie od stycznia 2019 roku do końca marca 2020, Lublin znalazł się na równorzędnym miejscu z Trójmiastem w kategorii największej liczby nowych jednostek.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin z nagrodą Smart City Award

Lublin otrzymał prestiżową nagrodę Smart City Award za wdrożenie kompleksowego modelu przestrzennego miasta. Nagroda była przyznana podczas XI Smart City Forum w kategorii od 100 tys. do 500 tys. mieszkańców.

Tytuł zastępczy

Blog

Podróż przyszłości, czyli aplikacja o charakterze planera

Miasto Lublin bierze czynny udział w realizacji projektu „Proaktywny asystent podróży wspomagany sztuczną inteligencją, monitorujący doświadczenia użytkowników i tworzący spersonalizowane rozwiązania w zakresie mobilności”. Celem jest opracowanie aplikacji mobilnej o charakterze planera podróży. O tym jak będzie wyglądał zadecydują osoby, które wezmą udział w ankiecie.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie cyklu Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm.

Marzec 2020 roku to miesiąc, który zapisał się na kartach historii jako czas kluczowych i szybkich zmian w globalnej gospodarce. Każdy kolejny dzień przynosił nowe wyzwania, którym musieli sprostać przedsiębiorcy na całym świecie. Od kwietnia do maja prowadziliśmy rozmowy z lubelskimi firmami pytając o aktualną sytuację w przedsiębiorstwach i ich planach na przyszłość.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: HOTEL ILAN

Hotel Ilan to czterogwiazdkowe miejsce noclegowe zlokalizowane w centrum Lublina. Hotel w swojej ofercie posiada 38 pokoi oraz 2 apartamenty. W historycznym gmachu dawnej szkoły rabinicznej zlokalizowana została również restauracja, a także sale konferencyjne. Na początku kwietnia rząd w Polsce ogłosił zamknięcie wszystkich hoteli i miejsc noclegowych. W jaki sposób przedstawiciele branży hotelarskiej wracają na rynek? Między innymi o tym opowiedziała Agnieszka Kolibska, prezes Zarządu AVIR Sp. Z.O.O.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm: PZ CORMAY S.A.

PZ CORMAY S.A. to znany producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i  dystrybutor aparatury do diagnostyki medycznej. Doświadczona firma zajmuje się produkcją pod Lublinem testów in vitro dla chemii klinicznej i hematologii. O innowacyjnym teście na koronawirusa i planach na dalszy rozwój opowiedział Janusz Płocica, Prezes Zarządu PZ CORMAY S.A.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: INFORM

Inform Jakub Niedziałek sp. z o. o.  jest firmą handlową, która zaopatruje przemysł w różnego rodzaju produkty. Swoje działania kieruje na rynek Polski. Do ważniejszych klientów przedsiębiorstwa należy PZL Świdnik, Cersanit, Airbus czy producent autobusów – Solaris. Od 3 lat firma zajmuje się również konstruowaniem urządzeń przemysłowych i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań dla firm. O tym w jaki sposób przedsiębiorstwo poradziło sobie w czasie kryzysu opowiedział prezes - Jakub Niedziałek.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: Concentrix

Concentrix to nowoczesna firma z branży BPO. Przedsiębiorstwo świadczy nowoczesne usługi dla dużych klientów zagranicznych poprzez obsługę różnych kanałów komunikacyjnych tj.: chat, mail, social media czy kanał telefoniczny. Na lubelskim rynku przedsiębiorstwo znane było również pod nazwą Convergys. O zarządzaniu w czasie kryzysu i pomocy dla lubelskiego Sanepidu opowiedziała Justyna Daniel, site manager Concentrix

Odkrywaj gospodarkę miasta