Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Lublin wysoko na rynku powierzchni biurowych

Według raportu „At a Glance — Regionalne Rynki Biurowe — II połowa 2018”, sporządzonego przez Dział Analiz Rynkowych i Doradztwa BNP Paribas Real Estate Poland, Lublin plasuje się na 7. miejscu wśród regionów pod względem poziomu nowej podaży i zapotrzebowania na powierzchnie biurowe w 2018 roku.

seminarium-inwestycje-w-estonii

Blog

Seminarium „Estonia – innovative platform for international business”

Lubelska Fundacja Rozwoju oraz Enterprise European Network zapraszają lubelskich przedsiębiorców na seminarium „Estonia – innovative platform for international business”, które odbędzie się już 8 marca 2019 roku.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Hackathon Pekaocoders/PekaoSA w Lublinie

Bank Pekao S.A. i Politechnika Lubelska zapraszają wszystkich lubelskich sympatyków i młodych ekspertów w dziedzinie IT, ekonomii i marketingu do podjęcia wyzwania podczas tegorocznej edycji hackathonu Pekaocoders/PekaoSA!

Tytuł zastępczy

Blog

Jaki będzie Lublin 2030?

Projekt Urzędu Miasta „Wymyślmy wspólnie Lublin” został doceniony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Tym samym lubelski ratusz otrzyma 3,6 mln zł na realizację partycypacyjnego procesu budowy nowej strategii rozwoju miasta.

Tytuł zastępczy

Blog

Rusza tegoroczna edycja „Przedsiębiorczych dzieciaków”!

Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” to seria warsztatów, których celem jest budowanie w najmłodszych lublinianach postawy przedsiębiorczości. W tym roku rusza już druga edycja projektu. Zapisy trwają do 4 marca 2019 roku.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin skutecznie wykorzystuje fundusze unijne

Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie polskich gmin pod względem realizacji projektów z wykorzystaniem środków unijnych w połowie ubiegłego roku. Lublin w rankingu znalazł się na 5. miejscu spośród 2478 ocenianych jednostek.

Tytuł zastępczy

Blog

Ursus Bus wyprodukuje narodowy autobus elektryczny

Ursus Bus z siedzibą w Lublinie zwyciężył w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie i wyprodukowanie ponad 1000 narodowych autobusów elektrycznych.

Tytuł zastępczy

Blog

MLP Group otworzy pod Lublinem drugi park logistyczny

Wiodący deweloper i zarządca powierzchni magazynowo-produkcyjnych MLP Group planuje budowę drugiego już w regionie parku logistycznego o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 50 tys. m2.

Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt lubelskiej spółki Medical Inventi nagrodzony w prestiżowym konkursie

Lubelska spółka Medical Inventi została laureatem Konkursu Polski Produkt Przyszłości. Jej nowatorski projekt, który już teraz zyskuje popularność w globalnej branży medycznej, został uznany za produkt przyszłości przedsiębiorcy.

Tytuł zastępczy

Blog

Kapitał ludzki i jakość życia atutami Lublina

O atrakcyjności miasta w oczach mieszkańców decydować będą dobre warunki do życia. Przedsiębiorcy i potencjalni inwestorzy docenią z kolei jego efektywność kosztową oraz wysoko wykwalifikowany kapitał ludzki. Wszystkie te cechy skupia Lublin – miasto o wielkim potencjale biznesowym i przyjaznej atmosferze.

Tytuł zastępczy

Blog

„Czego potrzebuje Lublin?” Miasto oczami mieszkańców

Mieszkańcy są najważniejszym ogniwem w procesie budowania bezpiecznego, nowoczesnego i silnego gospodarczo miasta. Ich opinia stanowi inspirację dla władz samorządowych w realizowaniu swojej misji. W internetowym badaniu ankietowym lublinianie wyrazili swoją opinię na temat miasta i poszczególnych dzielnic. Jakie są wyniki?

Tytuł zastępczy

Blog

Efektywność kosztowa Lublina przyciąga inwestorów

Atrakcyjność miasta zależy od wielu czynników. Dla potencjalnych inwestorów jednym z najważniejszych kryteriów jest zwrot z inwestycji. Kluczem to niego jest efektywność kosztowa. To właśnie cecha, którą posiada Lublin – miasto z wielkim potencjałem gospodarczym.

Odkrywaj gospodarkę miasta