Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Prezentacja raportu „Analiza stanu przemysłów kreatywnych w Lublinie”

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin serdecznie zaprasza 11 grudnia 2018 r. na prezentację wyników raportu „Analiza stanu przemysłów kreatywnych w Lublinie” przygotowanego przez prof. Radosława Mącika z UMCS wraz z zespołem.

Tytuł zastępczy

Informacje

Predica wkracza na lubelski rynek

Polska firma Predica, specjalizująca się w technologiach Microsoft planuje zatrudnić ponad 40 osób w swoim lubelskim oddziale. Predica jest obecna na trzech kontynentach współpracując z dużymi międzynarodowymi firmami m.in. Qatargas, Maersk i Emaar Properties.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin wspiera CarSharing

Mieszkańcy mogą od dziś wynająć 1 ze 100 hybrydowych samochodów na minuty, które pojawiły się w Lublinie. Aby skorzystać z usługi należy posiadać prawo jazdy, telefon (smartfon) i kartę płatniczą. Operator sieci, PANEK CarSharing zapowiedział, że samochodami można podróżować z Warszawy do Lublina i z Lublina do Warszawy, także w jedną stronę.

Tytuł zastępczy

Blog

Przedsiębiorczy Lublin

Władze samorządowe Lublina zdają sobie sprawę, że to gospodarka jest głównym motorem napędowym rozwoju miasta. Dlatego prowadzone są bardzo aktywne działania mające na celu przyciąganie nowych inwestorów z rynków przemysłu i usług oraz zachęcanie już obecnych do reinwestycji. Miasto nie zapomina jednak o małej przedsiębiorczości, oferując jej wiele różnego rodzaju inicjatyw wsparcia.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

IT NonStop: J-Santa

IT NonStop: J-Santa to pierwsza konferencja poświęcona JVM i Craftsmanship w Lublinie. W ramach 3 ścieżek tematycznych eksperci opowiedzą o technologiach, podzielą się doświadczeniem związanym z realizowanymi projektami i zaprezentują typowe techniczne case studies.

Tytuł zastępczy

Blog

Sollers Consulting – Lublin w niczym nie odbiega od większych miast

Sollers Consulting widzi, że podstawową barierą wzrostu na rynku usług IT jest możliwość budowy zespołu. Lublin daje tę szansę, zapewniając jednocześnie dynamikę rozwoju branży porównywalną do Warszawy.

borg-w-lublinie

Informacje

Borg Automotive zbuduje nową fabrykę w Lublinie

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na regenerowane części samochodowe duńska firma Borg Automotive uruchomi w Lublinie nowy zakład produkcyjny. Władze firmy uważają, że nowa fabryka może rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2019 r. początkowo zatrudniając około 50 pracowników.

Tytuł zastępczy

Blog

Czynniki miękkie w przyciąganiu inwestycji

Business is business – każdy zna to powiedzenie. Zgodnie z nim decyzje biznesowe są podejmowane w oderwaniu od emocji czy kwestii osobistych. Zastanawiało nas jednak, czy może czynniki miękkie również mają wpływ na decyzje o lokalizacji inwestycji. Spytaliśmy więc ekspertów – przedstawicieli firmy doradczej, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa, które już zainwestowało w Lublinie – by kompleksowo spojrzeć na tę kwestię.

Tytuł zastępczy

Blog

Prezydent Miasta Lublin wręczył nagrody gospodarcze

12 firm zostało laureatami tegorocznego Konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło wielu przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Inżynierowie dla Lublina

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. oraz Urząd Miasta Lublin ma przyjemność zaprosić uczniów lubelskich szkół podstawowych oraz średnich na konferencję "Pojazdy i maszyny z Lublina. Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa. Inżynierowie dla Lublina".

Tytuł zastępczy

Informacje

Dodatkowe 11,3 tys. m2 dla Stokrotki w MLP Lublin

Firma zarządzająca siecią supermarketów spożywczych wynajęła dodatkowe 11,3 tys. m2, tym samym podwajając wielkość wykorzystywanej powierzchni magazynowej w MLP Lublin. Dostarczenie dodatkowej powierzchni planowane jest na koniec kwietnia 2019 r.

Raport - Potencjał Inwestycyjny Lublina

Informacje

Będą kolejne inwestycje w Lublinie

Do niedawna Lublin był uważany za lokalizację mało atrakcyjną inwestycyjnie, jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Miasto intensywnie się rozwija rozbudowując infrastrukturę, zaplecze edukacyjne czy rynek przestrzeni biurowych. W raporcie „Potencjał inwestycyjny Lublina” już 7 proc. decydentów, którzy planują inwestycje w rozwój geograficzny firm, jako miejsce rozważane pod nową lokalizację wskazało Lublin.

Odkrywaj gospodarkę miasta