Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Capgemini

Blog

Capgemini – światowy dostawca nowoczesnych usług dla biznesu

Jako światowy lider branży IT pracuje z najlepszymi i dla najlepszych. Dostarcza nowoczesne rozwiązania biznesowe do największych globalnych firm. W Lublinie widzi szansę na dynamiczny rozwój z udziałem najlepszych specjalistów w branży.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin wśród „Super 60” europejskich lokalizacji FDI

Wraz z postępem globalizacji i wzmacnianiem międzynarodowych połączeń miasta odgrywają coraz istotniejszą rolę w konkurencji o bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Okazuje się, że nie dotyczy to tylko stolic i największych metropolii, ale także mniejszych miast drugiego poziomu (ang. Tier 2). Wśród nich znajduje się też Lublin, co pokazuje zestawienie „Super 60 T2 Cities”  renomowanego fDi Magazine.

Tytuł zastępczy

Blog

Budowa parku MLP Lublin ukończona

MLP Group zakończyło pracę nad budową parku logistycznego w Lublinie. W MLP Lublin, oferującym łącznie około 45 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, funkcjonuje obecnie trzech najemców.

Lingaro

Blog

Grupa Lingaro – polska myśl technologiczna o światowym zasięgu

Nowoczesna infrastruktura, dobrze kształcące uczelnie, wsparcie ze strony miasta oraz ekosystem Lubelskiej Wyżyny IT skłoniły Lingaro do otwarcia w Lublinie swojego drugiego w Polsce biura.

Tytuł zastępczy

Blog

Akademickość – kluczowy obszar rozwojowy Lublina

Lublin znalazł się w czołówce miast o najwyższym Indeksie Akademickości według raportu „Akademickość Polskich Miast” przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny. Wysokie noty nie powinny dziwić – akademickość jest jednym z najważniejszych strategicznie obszarów rozwoju miasta.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

EE Alliance Global Summit

We wrześniu tego roku w Lublinie po raz pierwszy w historii spotkają się światowi liderzy wśród branżowych ekspertów oraz reprezentanci najwyższego szczebla najprężniejszych firm, miast i regionów Europy Środkowo-Wschodniej, by wspólnie kształtować przyszłość regionu jako istotnego partnera dla branży nowoczesnych usług dla biznesu.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin w raporcie "Akademickość polskich miast"

Akademickość coraz częściej utożsamiana jest z najważniejszym czynnikiem kształtującym kapitał ludzki, a co za tym idzie mającym istotny wpływ również na innowacyjność, przedsiębiorczość i wzrost gospodarczy miasta. Raport „Akademickość polskich miast” Polskiego Instytutu Ekonomicznego zestawia ośrodki akademickie w Polsce, biorąc pod uwagę składowe takie jak liczba studentów i uczelni w danych miastach, a także poziom umiędzynarodowienia.

EMBIQ

Blog

EMBIQ – jedna z pierwszych firm na Lubelskiej Wyżynie IT

EMBIQ jako jedna z pierwszych lubelskich firm informatycznych miała okazję obserwować dynamiczny rozwój branży IT w mieście.

Branża poligraficzna

Blog

Lubelskie branże poligraficzna i opakowań rosną w siłę

W zeszłym miesiącu świętowaliśmy uroczyste otwarcie nowoczesnego zakładu firmy Elpes w Lublinie, produkującego tuby laminatowe głównie dla branży kosmetycznej. Tym samym nowy inwestor dołączył do coraz większego grona firm z branży opakowań drukowanych, które za miejsce swojej działalności wybrały Lublin. Na dzień dzisiejszy jest to 7 firm, z których 4 ulokowało się w lubelskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) Euro-Park Mielec  w ciągu ostatnich 11 lat. Poziom wydatków inwestycyjnych  na terenie samej podstrefy wyniósł ponad 667 mln zł, a zatrudnienie osiągnęło 460 nowo utworzonych miejsc pracy.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski przemysł

Lublin to region o wieloletniej tradycji przemysłowej. Przez dekady rozwijał się tu przemysł spożywczy, motoryzacyjny i lotniczy. Część z dawnych zakładów działa do dziś, a w miejsce tych, które upadły, otwarto nowoczesne przedsiębiorstwa stojące u progu rewolucji 4.0.

Tytuł zastępczy

Blog

Analiza Emerging Europe: Lublin postrzegany jako miasto przyjazne biznesowi

W najnowszym badaniu sporządzonym przez think tank Emerging Europe analizie poddano potencjał biznesowy miast Europy Środkowej i Wschodniej. Lublin zajął w nim wysokie miejsca, dowodząc tym samym swojej atrakcyjności dla inwestycji zagranicznych.

Tytuł zastępczy

Informacje

Rusza Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin 2019!

Nagroda stanowi prestiżowe wyróżnienie dla lubelskich przedsiębiorców. Zgłoszenia kandydatur do konkursu mają charakter otwarty - mogą dokonać ich instytucje i organizacje, redakcje, a także sami kandydaci.

Odkrywaj gospodarkę miasta