Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Informacje

Konferencja IIS 2.0

"Integracja studentów z zagranicy: perspektywy miast, społeczeństwa obywatelskiego i środowisk akademickich 2.0” – jedyna taka konferencja poświęcona tematowi integracji studentów zagranicznych nie tylko w środowisku lokalnym Lublina, ale również w skali ogólnopolskiej odbyła się 19–20 kwietnia w Lublinie – mieście wielokulturowym.

Tytuł zastępczy

Informacje

Spotkanie: nowy system zachęt inwestycyjnych

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów we współpracy z Kancelarią Dentons ma przyjemność zaprosić na spotkanie poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce.

Tytuł zastępczy

Informacje

NCBR: SDS Optic pracuje w Lublinie nad ultranowoczesną diagnostyką nowotworów piersi

W Lublinie otwarto nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, gdzie badacze z SDS Optic – beneficjenta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – będą pracować nad rozwiązaniami z zakresu diagnostyki nowotworowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Top Inwestycje Komunalne 2018

Kolejny już raz Lublin ze swoją inwestycją został nominowany do walki o trofea w ogólnopolskim konkursie pokazującym skalę inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowy efekt dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

wywiad-grzegorz-sirko-pracuje-w-lublinie

Blog

„Ostatnie osiem lat było milowym krokiem w rozwoju miasta”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez większych problemów znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Kolejnym z bohaterów jest pan Grzegorz Sirko, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w GT85 Polska, który opowiedział nam, dlaczego warto wrócić do Lublina i tutaj pracować.

Tytuł zastępczy

Blog

Integracja studentow zagranicznych

Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego to globalny trend rozwijający się w środowisku akademickim i lokalnym w Polsce. Migracja studentów zagranicznych jest złożonym procesem, w którym uczestniczą studenci, środowiska akademickie, miasta, społeczeństwo obywatelskie i przedsiębiorcy. Jednym z najtrudniejszych zagadnień związanych z tym procesem jest kwestia integracji studentów z zagranicy.

Tytuł zastępczy

Blog

Obsługa inwestora to przede wszystkim ludzie

Często gdy wyobrażamy sobie procesy inwestycyjne, w których ważą się losy wielomilionowych przedsięwzięć, to skupiamy się na wielkich firmach, obiektywnych kryteriach ekonomicznych i kwestiach prawno-administracyjnych, a zapominamy o ludziach i ich wkładzie w końcowy sukces projektu. Nasza praktyka pokazuje jednak, że kluczem w relacjach samorządu z biznesem są relacje międzyludzkie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Ekoskutery na minuty w Lublinie

Skutery elektryczne blinkee.city trafią na ulice Lublina w najbliższą niedzielę. Ze skuterów na minuty korzystali w 2017 mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa. W nowym sezonie mieszkańcy Lublina, Łodzi, Wrocławia, Kołobrzegu i najprawdopodobniej Zielonej Góry będą mogli po raz pierwszy spróbować jazdy na dwóch ekokółkach. 

dlaczego-w-lublinie-studiuje-tylu-studentow-miedzynarodowych

Blog

Dlaczego w Lublinie studiuje tylu międzynarodowych studentów?

Lublin w ostatnich latach stał się jednym z najchętniej wybieranych przez studentów z zagranicy ośrodków akademickich w Polsce. Już od kilku lat jest najbardziej umiędzynarodowionym studencko miastem – przed Warszawą, Krakowem czy Poznaniem. Udało się to dzięki przemyślanej strategii przyjętej sześć lat temu, której efekty są dziś widoczne jak na dłoni.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja turystyki medycznej i prozdrowotnej

Miasto Lublin jako koordynator Klastra Lubelska Medycyna zaprasza przedsiębiorstwa i instytucje zainteresowane rozwojem turystyki medycznej przyjazdowej w Europie Wschodniej do uczestnictwa w konferencji „Health and Medical Tourism Summit  Eastern Europe 2018”, która odbędzie się w dniu 12 czerwca 2018 r. w Lublinie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowa inwestycja firmy Jadar w Lublinie

Zakład produkcyjny, Dział Sprzedaży, Biuro Projektowe oraz Ogród Wystawowy na powierzchni 2,6 ha to nowa inwestycja firmy Jadar w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Wartość inwestycji wyniosła 35 mln zł.

Tytuł zastępczy

Informacje

Możliwość testów w ramach programu ProVa Health

Gmina Lublin, jako partner projektu ProVa Health współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju, program Interreg Region Morza Bałtyckiego, zaprasza przedsiębiorstwa spełniające kryterium MŚP do aplikowania o możliwość walidacji produktów lub usług z obszaru medycyny i zdrowia w środowisku międzynarodowym w państwach Regioniu Morza Bałtyckiego.

Odkrywaj gospodarkę miasta