Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Phlexglobal – globalny ekspert w rozwiązaniach TMF

Phlexglobal jest światowym liderem i ekspertem w dostarczaniu technologicznych rozwiązań zarządzania dokumentami eTMF (electronic Trial Master File) oraz usług wsparcia w skali lokalnej i globalnej.

Tytuł zastępczy

Blog

SDS Optic testowała swoją technologię w Finlandii

Lubelska firma SDS Optic testowała innowacyjną technologię w Finlandii w ramach projektu ProVaHealth realizowanego przez Gminę Lublin. Platforma technologiczna inProbe została zaprezentowana w Helsińskim Szpitalu Uniwersyteckim, największym i najbardziej opiniotwórczym ośrodku zdrowia w kraju.

Tytuł zastępczy

Blog

Sztuczna inteligencja na diecie. Lubelski startup rewolucjonizuje catering dietetyczny

Startup z Lublina planuje podbić rynek. Spółka Dietomatic rozwija unikatową platformę naPudełkach.pl, stanowiącą marketplace dla cateringów dietetycznych. Platforma będzie działać w oparciu o rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Tytuł zastępczy

Blog

Laboratoria Natury zwiększa moce produkcyjne

Laboratoria Natury, producent kontraktowy działający na rynku farmaceutycznym, oficjalnie otworzył nowy zakład produkcyjny. Jest on odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na suplementy diety i żywność funkcjonalną.

Tytuł zastępczy

Blog

Mariusz Klementowski: Lublin może stać się ważnym ośrodkiem branży spożywczej na skalę europejską

Branża spożywcza jest bardzo dynamiczna, dlatego producenci powinni  wsłuchiwać się w potrzeby konsumentów. Właśnie taką taktykę przyjął Mariusz Klementowski, współzałożyciel i prezes firmy AmerPharma, który opowiedział nam o trendach w przemyśle spożywczym.

Tytuł zastępczy

Blog

C2C – lubelski producent eko toreb z recyclingu i opakowań biodegradowalnych i kompostowalnych

W swojej hali produkcyjnej lubelska firma C2C wytwarza folie plastikowe oraz nieplastikowe biodegradowalne i kompostowalne. Zmieniające się trendy w ekologii popychają ją do sięgania po coraz nowocześniejsze technologie z zakresu inżynierii materiałowej. O ekologii i produkcji opakowań rozmawialiśmy z Marcelem Nowosielskim, współzałożycielem firmy C2C.

Tytuł zastępczy

Blog

AmerPharma – lubelski producent żywności funkcjonalnej i odżywek

Food-tech to jedna z branż przyszłości. Firma AmerPharma już dziś opracowuje produkty żywnościowe, które odpowiadają na potrzeby coraz bardziej świadomych konsumentów.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski startup AI4Creative prezentuje system do optymalizacji graficznej zdjęć w chmurze

Wprowadzenie na rynek rozwiązania OptiwAI na platformie SaaS umożliwia automatyzację procesu optymalizacji zdjęć, co zapewnia lubelskiej firmie AI4creative miejsce w branży IT i przemyśle kreatywnym.

Lublin 4. ekosystemem startupowym w Polsce

Blog

Lublin 4. ekosystemem startupowym w Polsce

Ukazał się raport „The Polish Tech Scene. 5 years” Fundacji Startup Poland, analizujący rynek startupowy w Polsce. Lublin znalazł się na 4. miejscu wśród największych ekosystemów startupowych w kraju. Tym samym udało się utrzymać pozycję z roku poprzedniego.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

Blog

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

BURY S.A., CHEMNOVATIC Sp. z o.o. Sp. k., Codete Sp. z o.o. Sp. k., DataArt Poland Sp. z o.o., GIS Support Sp. z o.o., Grupa Żagiel, Lactex Sp. z o.o., Modern-Expo S.A., NETRIX S.A., SII Sp. z o.o., Sollers Consulting Sp. z o.o., uPaid Sp. z o.o., to pełna lista laureatów w rozstrzygniętym już Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 listopada br. podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Tytuł zastępczy

Blog

A co byś powiedział na Lublin?

Jakość życia jest dzisiaj jednym z istotniejszych czynników decydujących o wyborze danej lokalizacji dla rozwoju biznesu. Coraz częściej otwieranie nowych oddziałów wiąże się z decyzją o zmianie miejsca zamieszkania, którą podejmuje nie tylko kadra zarządzająca, lecz także specjaliści. Jak zatem wygląda jakość życia w Lublinie?

Tytuł zastępczy

Blog

Baza hotelowa w Lublinie

Wraz z rozwojem turystyki i biznesu w Lublinie wzrosło zapotrzebowanie na nowe obiekty hotelowe, a także wysokiej klasy powierzchnie konferencyjne. W ciągu zaledwie 7 lat liczba miejsc noclegowych wzrosła trzykrotnie.

Tytuł zastępczy

Blog

Lepsze efekty kształcenia, dzięki współpracy szkół zawodowych i przedsiębiorstw

Miasto Lublin wspólnie z Fundacją Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa przygotowuje wspólny projekt, którego celem jest dostosowanie kształcenia w szkołach zawodowych do wymagań pracodawców prowadzących działalność w branży przemysłowej.

Tytuł zastępczy

Blog

Kurs na smart: pierwszy Park&Ride i informacja o jakości powietrza w Lublinie

Wysoka jakość życia w mieście i wygodny transport miejski to jedne z cech opisujących miasto inteligentne. W Lublinie uruchomiono na wyświetlaczach ZTM przy przystankach informację o jakości powietrza, a mieszkańcy północnej części Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego już mogą korzystać z pierwszego spotu Park&Ride.

Tytuł zastępczy

Blog

Orange testuje 5G w Lublinie

Firma Orange Polska we współpracy z Nokią rozpoczęła w Lublinie testy sieci 5G. W tym celu uruchomiono 10 stacji bazowych w czterech dzielnicach miasta. To kolejny etap ogólnopolskich testów najnowszej technologii mobilnej.

Tytuł zastępczy

Blog

Sollers Consulting: z Lublina patrzymy na cały świat

- Lublin to dla nas miejsce optymalne – mówi Marcin Pluta, współzałożyciel i partner zarządzający w Sollers Consulting. Pierwszy oddział w Lublinie otwarto w 2013 roku. Dziś w nowoczesnym biurze przy ul. Spokojnej pracuje ponad 100 programistów i analityków biznesowych, czyli jedna szósta załogi Sollers Consulting.

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT”!

Blog

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT”!

Za nami pierwsze warsztaty z cyklu „Uczeń na Wyżynie IT”. Ponad 200 uczniów z Lublina i woj. lubelskiego wzięło udział w niecodziennych warsztatach informatycznych, które odbyły się w Centrum Zana Office Park. Podczas spotkania młodzież z liceów i techników miała niepowtarzalną szansę, aby spotkać się twarzą w twarz z przedstawicielami lubelskiej branży IT, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu możliwości kariery w branży informatycznej oraz zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca w nowoczesnych biurach firm z tego sektora.

Tytuł zastępczy

Blog

Tom Moore: środowisko biznesowe Lublina sprzyja innowacyjnym przedsięwzięciom

TEAM International to firma z branży IT o globalnym zasięgu. Swoje doświadczenie wykorzystuje w unikatowych, innowacyjnych projektach. Od 2017 roku jest obecna również w Lublinie. O działalności i planach na przyszłość firmy opowiedział Tom Moore, Senior VP.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski startup wyróżniony w prestiżowym konkursie w Singapurze

Startup BIMproQr był uczestnikiem w I rundzie inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub, działającej na terenie Polski Wschodniej. W ostatnim czasie oferowane przez niego rozwiązania technologiczne w zakresie smart city zostały docenione w konkursie „The 2019 China – ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship”.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie International Health Tourism Forum – Lublin 2019

W dniu 7 października 2019 roku w Ecotech-Complex w Lublinie odbyło się międzynarodowe Forum dedykowane turystyce zdrowotnej – „International Health Tourism Forum – Lublin 2019”. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Lublin jako koordynator Klastra Lubelska Medycyna.

Odkrywaj gospodarkę miasta