Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Raport Polskie Startupy 2020. COVID EDITION

Fundacja Startup Poland po raz 6 opublikowała raport analizujący rynek startupowy w Polsce. Tegoroczna edycja poświęcona jest głównie sytuacji związanej z koronawirusa SARS-CoV-2.

Tytuł zastępczy

Blog

Trwa kampania edukacyjna: Cash Lajf Balans

Trwa edukacyjna kampania Cash Lajf Balans Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem działań jest zachęcenie młodzieży z Polski Wschodniej do rozwoju swoich pasji i przekuwania ich w biznes.

Tytuł zastępczy

Blog

AIPomysł - krajowy konkurs dla studentów przedsiębiorców i startupów

Rozpoczął się konkurs AIPomysł, skierowany do wszystkich studentów przedsiębiorców i startupów w Polsce, w którym nagrodą główną jest inwestycja w kwocie od 100 000 do 400 000 złotych.

Tytuł zastępczy

Blog

3. edycja badania Business Environment Assessment Study

Zachęcamy pracodawców naszego regionu do udziału w badaniu Business Environment Assessment Study

Tytuł zastępczy

Blog

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W najbliższy poniedziałek (16 listopada) rozpocznie się XIII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to globalna inicjatywa, mająca na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”. Miasto Lublin po raz kolejny zostało gospodarzem kilkudziesięciu bezpłatnych wydarzeń dla Mieszkańców i Mieszkanek.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowe władze na największych lubelskich uczelniach wyższych

Jesień 2020 roku to czas dużych zmian kadrowych na największych lubelskich uniwersytetach. Już we wrześniu swoją pracę rozpoczęły nowe władze uczelniane. We wszystkich placówkach zarządzać zaczęli nowi Rektorzy, którzy wybrali swoje zespoły prorektorów. Na naszej stronie prezentujemy pełne listy kadr zarządzających.

Tytuł zastępczy

Blog

Magdalena Staniszewska najbardziej innowacyjną kobietą w Unii Europejskiej

Współzałożycielka firmy SDS Optic SA z Lublina dr. hab. Magdalena Staniszewska otrzymała prestiżową nagrodę z ramienia Komisji Europejskiej w konkursie Innovation Radar Prize 2020 w kategorii Women-led Innovation, a tym samym została ogłoszona najbardziej innowacyjną kobietą w Unii Europejskiej w 2020 r.

Tytuł zastępczy

Blog

Nauka programowania dla lubelskich uczniów

Miasto Lublin podjęło współpracę z firmami Capgemini i Fabryka Naukowców, w celu popularyzowania nauki programowania wśród dzieci i młodzieży z lubelskich szkół. Bezpłatne licencje na kursy programowania otrzymało ponad 700 uczniów.

Tytuł zastępczy

Blog

Coraz bliżej budowy Dworca Metropolitalnego

W czwartek (24 września 2020 r.) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisali umowę o dofinansowanie nowoczesnego Dworca Metropolitalnego.

Tytuł zastępczy

Blog

Biomed Lublin S.A. z pierwszym lekiem na COVID-19

W środę (23.09.2020 r.) przedstawiciele lubelskiej spółki zwołali specjalną konferencję prasową, na której poinformowali o produkcji pierwszych ponad 3000 ampułek z lekiem na SARS-CoV-2. Teraz lek trafi do czterech ośrodków gdzie przejdzie badania kliniczne. Przebadanych zostanie blisko 400 pacjentów

Tytuł zastępczy

Blog

Oczyszczalnia Ścieków „Hajdów” zasilana elektrownią fotowoltaiczną

W środę (2 września 2020 r.) oficjalnie zakończyła się budowa elektrowni fotowoltaicznej na terenie Oczyszczalni Ścieków „Hajdów”. Instalacja składa się z 6552 paneli monokrystalicznych, które zostały rozmieszczone na obszarze ok. 4 hektarów.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowa sieć przewozowa w Lublinie

W Lublinie poszerzyła się baza usług transportu samochodowego. Uber Technologies Inc., czyli amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w San Francisco, zainwestowało w nową sieć pojazdów i kierowców, którzy już wyjechali na ulice stolicy Lubelszczyzny.

Tytuł zastępczy

Blog

Bezpieczny city break Lublin

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Jeżeli poszukujecie podpowiedzi jak spędzić najbliższe trzy dni spieszymy z odpowiedzią. Przedstawiamy „Bezpieczny city break Lublin”, czyli kompaktowy przewodnik z najważniejszymi, turystycznymi informacjami o mieście.

Tytuł zastępczy

Blog

Grupa Uptime i JMMJ łączą siły

Europejska firma z branży programistycznej Uptime rozszerzyła swoją działalność inwestując w polski software house. Tym samym rozpoznawalna, światowa marka umocniła pozycję m.in. lubelskiego oddziału firmy JMMJ.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski przemysł spożywczy wkracza na poziom 4.0

W ostatnim czasie redakcja Gazety Wyborczej przyjrzała się lubelskiemu przemysłowi spożywczemu. Już we wstępie do artykułu czytamy, że branża coraz szybciej rozwija się nawet w czasie pandemii. 

Tytuł zastępczy

Blog

Damian Nowak – programista EMBIQ, dla którego Lublin okazał się być ciekawszy niż Dolina Krzemowa

Damian Nowak jest absolwentem Wydziału Elektrycznego na Politechnice Warszawskiej. Jak sam mówi elektronika i programowanie było jego pasją „od dziecka”. Do Lublina przyjechał zaraz po zakończonych studiach, aby pracować nad innowacyjnym projektem mechanicznej ręki do przeprowadzania zdalnych badań USG. Następnie został zrekrutowany do jednej z największych firm informatycznych z Doliny Krzemowej. Mimo to już po roku powrócił do naszego miasta.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelskie systemy grzewcze podbijają światowe apartamenty

Verano to jeden z czołowych polskich producentów konwektorowych grzejników centralnego ogrzewania, grzejników kanałowych, klimakonwektorów, a także grzejników stojących, naściennych i rekuperatorów. Zaprojektowane i wybudowane w Lublinie systemy grzewcze można znaleźć między innymi w amerykańskich apartamentach, londyńskich biurowcach, a także w największych obiektach sportowych w Polsce. O innowacyjnym projekcie i realizowanych dotychczas projektach porozmawialiśmy z Pawłem Farysem, dyrektorem handlowym Verano.

Tytuł zastępczy

Blog

FlexiOss® z certyfikatem zgodności WE. Lubelska „sztuczna kość” zacznie podbijać światowe rynki

Najbardziej przełomowy lubelski wynalazek właśnie otrzymał certyfikat zgodności WE, który jest warunkiem koniecznym do wprowadzenia wyrobu medycznego na rynek, a co ważne do sprzedaży.

Tytuł zastępczy

Blog

Bezpieczna konferencja w czasie pandemii

Światowa pandemia koronawirusa spowodowała, że znaczna część wydarzeń została odwołana lub przeniesiona. Branża konferencyjna w krótkim czasie zareagowała na zaistniałą sytuację i zaadaptowała swoje przestrzenie do nowej, zdalnej formuły. Jedną z pierwszych jednostek w Polsce, które wprowadziły działania związane z bezpieczeństwem sanitarnym było Lubelskie Centrum Konferencyjne. O zmianach w przemyśle projektowania doświadczeń rozmawiamy z dyrektorem Aleksandrem Batorskim.

Odkrywaj gospodarkę miasta