Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Nowe życie lubelskiego Śródmieścia

Lublin w ostatnich latach został ponownie odkryty na turystycznej mapie Polski. Odwiedzających miasto przyciągają już nie tylko duże festiwale, takie jak Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński czy Noc Kultury – Lublin staje się popularną destynacją na weekendowy city break. Jedną z przyczyn  jest ogromna przemiana, jaką przeszło ostatnio lubelskie Śródmieście.

Raport Startup Poland

Blog

Lublin - startupowy lider Polski Wschodniej

Lublin znalazł się na 4. miejscu w Polsce pod względem liczebności startupów, na równi z Poznaniem i Trójmiastem. Lubelskie startupy przodują w branżach Big data i analityki – podano w najnowszym raporcie „Polskie Startupy 2018” Fundacji Startup Poland.

Tytuł zastępczy

Blog

"Targi to miejsce prezentacji innowacji produktowych"

Targi pełnią rolę miastotwórczą – budują wizerunek miasta poprzez organizację prestiżowych wydarzeń, takich jak kongresy, uroczyste gale czy konferencje, a generowany ruch turystyczny bezpośrednio wpływa na lokalny rozwój.

Tytuł zastępczy

Blog

XI edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin

Firmy, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Lublin Nagrodą Gospodarczą mają czas do 14 września 2018 r. na złożenie aplikacji w ramach jednej z czterech kategorii. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości.

Tytuł zastępczy

Blog

Demografia Lublina – czy miasto się wyludnia?

Co jakiś czas słyszymy opinie o problemach demograficznych miast polskich – w tym Lublina – oparte na danych dotyczących spadku liczby mieszkańców w granicach administracyjnych. Czy jednak rzeczywiście sytuacja Lublina jest zła, jak sugerują suche dane GUS-u? Postanowiliśmy zmierzyć się z tym tematem.

Tytuł zastępczy

Blog

Analiza lubelskiego rynku pierwotnego

Portal RynekPierwotny.pl – lider branży ofert nieruchomości deweloperskich – przygotował analizę lubelskiego rynku pierwotnego. Wg niej Lublin jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych rynków deweloperskich w Polsce.

„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Blog

„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Lublin  na przestrzeni kilku ostatnich lat niesamowicie rozwinął się zarówno od strony kulturalnej, jak i biznesowej. To między innymi dzięki realizacji szeregu inwestycji w mieście nasz biznes odnosi sukces.

Tytuł zastępczy

Blog

Targi Lublin – miastotwórcza rola targów

Targi Lublin wykorzystują lokalny potencjał gospodarczy, dogodną lokalizację i wieloletnie doświadczenie, by organizować wysokiej jakości wydarzenia zarówno dla biznesu, jak i indywidualnych klientów.

Tytuł zastępczy

Blog

Planujemy przestrzeń miejską pod inwestycje

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych. W ciągu ośmiu lat z budżetu miasta wydano niemal 3,5 miliarda złotych na poprawę infrastruktury – zarówno transportowej, gospodarczej, jak i społecznej. Wraz z idącą za tym poprawą jakości życia i pracy w mieście, rozwinęła się Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a nowoczesne biurowce powstają jak grzyby po deszczu. O tym, jak planowanie przestrzeni miasta wpływa na rozwój gospodarczy przeczytają Państwo w wywiadzie z dr. Mariuszem Saganem – dyrektorem Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Success Story LCK

Blog

Lubelskie Centrum Konferencyjne – zasmakuj lubelskiej konferencji

Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK) oferuje wyjątkowe możliwości organizacji konferencji i spotkań w nowoczesnym obiekcie w samym centrum Lublina.

Success Story Hampton by Hilton Lublin

Blog

Hampton by Hilton Lublin – globalna marka hotelarska

Hotel Hampton by Hilton w Lublinie jest przykładem tego, jak lubelski rynek hotelowy łączy obsługę klientów turystycznych i biznesowych.

Tytuł zastępczy

Blog

Strategiczne umiędzynarodowienie

Miasto musi być liderem procesu umiędzynarodowienia. Wpisując akademickość do strategii rozwoju Lublina postanowiliśmy, że będzie to jeden z czterech głównych filarów rozwoju miasta, a umiędzynarodowienie będzie dawało impuls do zmian uczelni. I to się dzisiaj dzieje.

Tytuł zastępczy

Blog

Codete – wspieramy rozwój technologiczny naszych klientów

Codete w ciągu niecałej dekady z jednoosobowej działalności gospodarczej stało się zaufanym partnerem globalnych przedsiębiorstw.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”

350 dzieci, 9 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli, 11 studentów, 100 godzin lekcyjnych zajęć, 13 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach, prawie 40 godzin spędzonych w halach produkcyjnych, ponad 4 500 pomysłów biznesowych na firmę, nieograniczony rozwój dziecięcej kreatywności – to dane podsumowujące zakończony właśnie pilotażowy projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin stolicą turystyki medycznej

Turystyka medyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. 12 czerwca 2018 r. Lublin był najważniejszym miastem dla ekspertów z tego sektora dzięki konferencji Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018, która zgromadziła 250 uczestników z ponad 20 państw.

Lublin na targach NAFSA

Blog

Lublin na targach NAFSA

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, dyskusjach i warsztatach konferencyjnych NAFSA, a także spotkaniach w amerykańskimi i międzynarodowymi partnerami, polskimi naukowcami i przedstawicielami polonijnych stowarzyszeń stanowił program lubelskiej delegacji podczas wizyty w Filadelfii, w USA.

wywiad-aleksandra-nowaczek

Blog

„W Lublinie można spełniać zawodowe marzenia”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Tym razem o tym, jak racjonalne oczekiwania i wytrwałość w dążeniu do celu pomagają w zdobyciu wymarzonej pracy opowiedziała pani Aleksandra Nowaczek – technolog w firmie SIPMA.

success-story-onwelo

Blog

Onwelo – sukces oparty na profesjonalizmie

Onwelo dostarcza nowoczesne rozwiązania IT, wpływając tym samym na biznesowy wzrost organizacji z szeregu sektorów na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Blog

„Staż bardzo pomógł mi rozwinąć się zawodowo”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. O tym, jak dostać pracę pięć minut po obronie pracy magisterskiej, opowiedział nam pan Łukasz Skorupski – konstruktor w firmie SIPMA.

Tytuł zastępczy

Blog

Szkolenie dla lubelskich przedsiębiorców

W dniu 10 maja 2018 r. w lubelskim Ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce odpowiadającemu dotychczasowej formie specjalnych stref ekonomicznych.

Odkrywaj gospodarkę miasta