Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Przedsiębiorczy Lublin

Władze samorządowe Lublina zdają sobie sprawę, że to gospodarka jest głównym motorem napędowym rozwoju miasta. Dlatego prowadzone są bardzo aktywne działania mające na celu przyciąganie nowych inwestorów z rynków przemysłu i usług oraz zachęcanie już obecnych do reinwestycji. Miasto nie zapomina jednak o małej przedsiębiorczości, oferując jej wiele różnego rodzaju inicjatyw wsparcia.

Tytuł zastępczy

Blog

Sollers Consulting – Lublin w niczym nie odbiega od większych miast

Sollers Consulting widzi, że podstawową barierą wzrostu na rynku usług IT jest możliwość budowy zespołu. Lublin daje tę szansę, zapewniając jednocześnie dynamikę rozwoju branży porównywalną do Warszawy.

Tytuł zastępczy

Blog

Czynniki miękkie w przyciąganiu inwestycji

Business is business – każdy zna to powiedzenie. Zgodnie z nim decyzje biznesowe są podejmowane w oderwaniu od emocji czy kwestii osobistych. Zastanawiało nas jednak, czy może czynniki miękkie również mają wpływ na decyzje o lokalizacji inwestycji. Spytaliśmy więc ekspertów – przedstawicieli firmy doradczej, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa, które już zainwestowało w Lublinie – by kompleksowo spojrzeć na tę kwestię.

Tytuł zastępczy

Blog

Prezydent Miasta Lublin wręczył nagrody gospodarcze

12 firm zostało laureatami tegorocznego Konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło wielu przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowe życie lubelskiego Śródmieścia

Lublin w ostatnich latach został ponownie odkryty na turystycznej mapie Polski. Odwiedzających miasto przyciągają już nie tylko duże festiwale, takie jak Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński czy Noc Kultury – Lublin staje się popularną destynacją na weekendowy city break. Jedną z przyczyn  jest ogromna przemiana, jaką przeszło ostatnio lubelskie Śródmieście.

Raport Startup Poland

Blog

Lublin - startupowy lider Polski Wschodniej

Lublin znalazł się na 4. miejscu w Polsce pod względem liczebności startupów, na równi z Poznaniem i Trójmiastem. Lubelskie startupy przodują w branżach Big data i analityki – podano w najnowszym raporcie „Polskie Startupy 2018” Fundacji Startup Poland.

Tytuł zastępczy

Blog

"Targi to miejsce prezentacji innowacji produktowych"

Targi pełnią rolę miastotwórczą – budują wizerunek miasta poprzez organizację prestiżowych wydarzeń, takich jak kongresy, uroczyste gale czy konferencje, a generowany ruch turystyczny bezpośrednio wpływa na lokalny rozwój.

Tytuł zastępczy

Blog

XI edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin

Firmy, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Lublin Nagrodą Gospodarczą mają czas do 14 września 2018 r. na złożenie aplikacji w ramach jednej z czterech kategorii. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości.

Tytuł zastępczy

Blog

Demografia Lublina – czy miasto się wyludnia?

Co jakiś czas słyszymy opinie o problemach demograficznych miast polskich – w tym Lublina – oparte na danych dotyczących spadku liczby mieszkańców w granicach administracyjnych. Czy jednak rzeczywiście sytuacja Lublina jest zła, jak sugerują suche dane GUS-u? Postanowiliśmy zmierzyć się z tym tematem.

Tytuł zastępczy

Blog

Analiza lubelskiego rynku pierwotnego

Portal RynekPierwotny.pl – lider branży ofert nieruchomości deweloperskich – przygotował analizę lubelskiego rynku pierwotnego. Wg niej Lublin jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych rynków deweloperskich w Polsce.

„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Blog

„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Lublin  na przestrzeni kilku ostatnich lat niesamowicie rozwinął się zarówno od strony kulturalnej, jak i biznesowej. To między innymi dzięki realizacji szeregu inwestycji w mieście nasz biznes odnosi sukces.

Tytuł zastępczy

Blog

Targi Lublin – miastotwórcza rola targów

Targi Lublin wykorzystują lokalny potencjał gospodarczy, dogodną lokalizację i wieloletnie doświadczenie, by organizować wysokiej jakości wydarzenia zarówno dla biznesu, jak i indywidualnych klientów.

Tytuł zastępczy

Blog

Planujemy przestrzeń miejską pod inwestycje

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych. W ciągu ośmiu lat z budżetu miasta wydano niemal 3,5 miliarda złotych na poprawę infrastruktury – zarówno transportowej, gospodarczej, jak i społecznej. Wraz z idącą za tym poprawą jakości życia i pracy w mieście, rozwinęła się Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a nowoczesne biurowce powstają jak grzyby po deszczu. O tym, jak planowanie przestrzeni miasta wpływa na rozwój gospodarczy przeczytają Państwo w wywiadzie z dr. Mariuszem Saganem – dyrektorem Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Success Story LCK

Blog

Lubelskie Centrum Konferencyjne – zasmakuj lubelskiej konferencji

Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK) oferuje wyjątkowe możliwości organizacji konferencji i spotkań w nowoczesnym obiekcie w samym centrum Lublina.

Success Story Hampton by Hilton Lublin

Blog

Hampton by Hilton Lublin – globalna marka hotelarska

Hotel Hampton by Hilton w Lublinie jest przykładem tego, jak lubelski rynek hotelowy łączy obsługę klientów turystycznych i biznesowych.

Tytuł zastępczy

Blog

Strategiczne umiędzynarodowienie

Miasto musi być liderem procesu umiędzynarodowienia. Wpisując akademickość do strategii rozwoju Lublina postanowiliśmy, że będzie to jeden z czterech głównych filarów rozwoju miasta, a umiędzynarodowienie będzie dawało impuls do zmian uczelni. I to się dzisiaj dzieje.

Tytuł zastępczy

Blog

Codete – wspieramy rozwój technologiczny naszych klientów

Codete w ciągu niecałej dekady z jednoosobowej działalności gospodarczej stało się zaufanym partnerem globalnych przedsiębiorstw.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”

350 dzieci, 9 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli, 11 studentów, 100 godzin lekcyjnych zajęć, 13 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach, prawie 40 godzin spędzonych w halach produkcyjnych, ponad 4 500 pomysłów biznesowych na firmę, nieograniczony rozwój dziecięcej kreatywności – to dane podsumowujące zakończony właśnie pilotażowy projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin stolicą turystyki medycznej

Turystyka medyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. 12 czerwca 2018 r. Lublin był najważniejszym miastem dla ekspertów z tego sektora dzięki konferencji Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018, która zgromadziła 250 uczestników z ponad 20 państw.

Lublin na targach NAFSA

Blog

Lublin na targach NAFSA

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, dyskusjach i warsztatach konferencyjnych NAFSA, a także spotkaniach w amerykańskimi i międzynarodowymi partnerami, polskimi naukowcami i przedstawicielami polonijnych stowarzyszeń stanowił program lubelskiej delegacji podczas wizyty w Filadelfii, w USA.

Odkrywaj gospodarkę miasta