Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Capgemini

Blog

Capgemini – światowy dostawca nowoczesnych usług dla biznesu

Jako światowy lider branży IT pracuje z najlepszymi i dla najlepszych. Dostarcza nowoczesne rozwiązania biznesowe do największych globalnych firm. W Lublinie widzi szansę na dynamiczny rozwój z udziałem najlepszych specjalistów w branży.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin wśród „Super 60” europejskich lokalizacji FDI

Wraz z postępem globalizacji i wzmacnianiem międzynarodowych połączeń miasta odgrywają coraz istotniejszą rolę w konkurencji o bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Okazuje się, że nie dotyczy to tylko stolic i największych metropolii, ale także mniejszych miast drugiego poziomu (ang. Tier 2). Wśród nich znajduje się też Lublin, co pokazuje zestawienie „Super 60 T2 Cities”  renomowanego fDi Magazine.

Tytuł zastępczy

Blog

Budowa parku MLP Lublin ukończona

MLP Group zakończyło pracę nad budową parku logistycznego w Lublinie. W MLP Lublin, oferującym łącznie około 45 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, funkcjonuje obecnie trzech najemców.

Lingaro

Blog

Grupa Lingaro – polska myśl technologiczna o światowym zasięgu

Nowoczesna infrastruktura, dobrze kształcące uczelnie, wsparcie ze strony miasta oraz ekosystem Lubelskiej Wyżyny IT skłoniły Lingaro do otwarcia w Lublinie swojego drugiego w Polsce biura.

Tytuł zastępczy

Blog

Akademickość – kluczowy obszar rozwojowy Lublina

Lublin znalazł się w czołówce miast o najwyższym Indeksie Akademickości według raportu „Akademickość Polskich Miast” przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny. Wysokie noty nie powinny dziwić – akademickość jest jednym z najważniejszych strategicznie obszarów rozwoju miasta.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin w raporcie "Akademickość polskich miast"

Akademickość coraz częściej utożsamiana jest z najważniejszym czynnikiem kształtującym kapitał ludzki, a co za tym idzie mającym istotny wpływ również na innowacyjność, przedsiębiorczość i wzrost gospodarczy miasta. Raport „Akademickość polskich miast” Polskiego Instytutu Ekonomicznego zestawia ośrodki akademickie w Polsce, biorąc pod uwagę składowe takie jak liczba studentów i uczelni w danych miastach, a także poziom umiędzynarodowienia.

EMBIQ

Blog

EMBIQ – jedna z pierwszych firm na Lubelskiej Wyżynie IT

EMBIQ jako jedna z pierwszych lubelskich firm informatycznych miała okazję obserwować dynamiczny rozwój branży IT w mieście.

Branża poligraficzna

Blog

Lubelskie branże poligraficzna i opakowań rosną w siłę

W zeszłym miesiącu świętowaliśmy uroczyste otwarcie nowoczesnego zakładu firmy Elpes w Lublinie, produkującego tuby laminatowe głównie dla branży kosmetycznej. Tym samym nowy inwestor dołączył do coraz większego grona firm z branży opakowań drukowanych, które za miejsce swojej działalności wybrały Lublin. Na dzień dzisiejszy jest to 7 firm, z których 4 ulokowało się w lubelskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) Euro-Park Mielec  w ciągu ostatnich 11 lat. Poziom wydatków inwestycyjnych  na terenie samej podstrefy wyniósł ponad 667 mln zł, a zatrudnienie osiągnęło 460 nowo utworzonych miejsc pracy.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski przemysł

Lublin to region o wieloletniej tradycji przemysłowej. Przez dekady rozwijał się tu przemysł spożywczy, motoryzacyjny i lotniczy. Część z dawnych zakładów działa do dziś, a w miejsce tych, które upadły, otwarto nowoczesne przedsiębiorstwa stojące u progu rewolucji 4.0.

Tytuł zastępczy

Blog

Analiza Emerging Europe: Lublin postrzegany jako miasto przyjazne biznesowi

W najnowszym badaniu sporządzonym przez think tank Emerging Europe analizie poddano potencjał biznesowy miast Europy Środkowej i Wschodniej. Lublin zajął w nim wysokie miejsca, dowodząc tym samym swojej atrakcyjności dla inwestycji zagranicznych.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin wg raportu „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2019”

Raport został opracowany przez Association of Business Service Leaders. Obejmuje najważniejsze polskie metropolie, w których rozwija się sektor nowoczesnych usług biznesowych. W zestawieniu znalazł się również Lublin.

metamorfoza-lublina

Blog

Metamorfoza Lublina zauważona we Francji

Miasto żyjące festiwalami i wydarzeniami artystycznymi, nowo otwarte drogi, rewitalizowana przestrzeń publiczna – te zmiany Lublina na co dzień widzą mieszkańcy. Okazuje się, że wieści o metamorfozie naszego miasta dotarły też do Francji, gdzie opisał je w obszernym artykule dziennik „Le Monde”.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin kolebką i inkubatorem polskiej fotoniki

Fotonika ma szansę stać się jednym z najważniejszych rozwiązań nie tylko dla rozwoju wielu sektorów gospodarki, ale również dla wzrostu jakości życia ludzi na całym świecie. Lublin posiada ponad 40-letnią naukową tradycję związaną z użyciem światła jako nośnika informacji, a cały region ogromny potencjał do wykorzystania technologii w przemyśle.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelskie Śniadanie branży IT

Spotkania lubelskiego biznesu z samorządem to jedna z form budowania relacji między przedsiębiorcami i władzami miasta. Ostatnie Śniadanie branży IT licznie przyciągnęło przedstawicieli branży i stało się świetną okazją do budowania wizji jej rozwoju.

Tytuł zastępczy

Blog

Sii Polska znów laureatem rankingu Najlepsze Miejsce Pracy!

Sii Polska z oddziałem m.in. w Lublinie, to firma kilkukrotnie nagradzana za tworzenie przyjaznych i rozwijających miejsc pracy. Europejski ranking „Great Place to Work”, którego laureatem zostało Sii, tworzony jest przez samych pracowników, co dodaje wyróżnieniu wiarygodności i prestiżu.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin partnerem bee smart city

Wraz z otrzymaniem przez Lublin certyfikatu smart city pojawiły się nowe perspektywy współpracy i wymiany doświadczeń w obszarze funkcjonowania miast inteligentnych. W ostatnim czasie Lublin został partnerem globalnej sieci bee smart city.

Tytuł zastępczy

Blog

Finał „Przedsiębiorczych dzieciaków”, czyli biznes wspiera miasto

Tegoroczna edycja „Przedsiębiorczych dzieciaków” dobiegła końca. W programie udział wzięły przedszkolaki i uczniowie lubelskich szkół podstawowych, a ich mentorami stali się doświadczeni lubelscy przedsiębiorcy.

Tytuł zastępczy

Blog

Spotkanie partnerów projektu ProVaHealth w Lublinie

W dniach 22-23 maja Gmina Lublin była gospodarzem spotkania partnerów z Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy i Polski oraz warsztatów w ramach medycznego projektu „ProVaHealth – Product Validation in Health”.

Tytuł zastępczy

Blog

Nowa część terminalu Portu Lotniczego Lublin już otwarta!

Od 29 maja pasażerowie, latający z lubelskiego lotniska, będą mogli korzystać z nowej hali odlotów. Dzięki rozbudowie terminalu czeka na nich większa poczekalnia, bogatsza część komercyjna oraz szybsza odprawa na lotnisku. Dzięki inwestycji Port Lotniczy Lublin będzie mógł także bezkolizyjnie obsłużyć kilka samolotów w tym samym czasie.

Tytuł zastępczy

Blog

Oficjalne otwarcie fabryki firmy CEWAR na Felinie

Firma CEWAR już jakiś czas temu rozpoczęła działalność w podstrefie Lublin SSE, jednak dopiero dziś nastąpiło jej oficjalne otwarcie. Podczas ceremonii nie zabrakło przedstawicieli zarządu spółki, a także władz miasta.

Odkrywaj gospodarkę miasta