Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Blog

„Rozwój Lublina to nasz wspólny, wyższy cel”

Lublin  na przestrzeni kilku ostatnich lat niesamowicie rozwinął się zarówno od strony kulturalnej, jak i biznesowej. To między innymi dzięki realizacji szeregu inwestycji w mieście nasz biznes odnosi sukces.

Tytuł zastępczy

Blog

Targi Lublin – miastotwórcza rola targów

Targi Lublin wykorzystują lokalny potencjał gospodarczy, dogodną lokalizację i wieloletnie doświadczenie, by organizować wysokiej jakości wydarzenia zarówno dla biznesu, jak i indywidualnych klientów.

Tytuł zastępczy

Blog

Planujemy przestrzeń miejską pod inwestycje

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych. W ciągu ośmiu lat z budżetu miasta wydano niemal 3,5 miliarda złotych na poprawę infrastruktury – zarówno transportowej, gospodarczej, jak i społecznej. Wraz z idącą za tym poprawą jakości życia i pracy w mieście, rozwinęła się Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a nowoczesne biurowce powstają jak grzyby po deszczu. O tym, jak planowanie przestrzeni miasta wpływa na rozwój gospodarczy przeczytają Państwo w wywiadzie z dr. Mariuszem Saganem – dyrektorem Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Success Story LCK

Blog

Lubelskie Centrum Konferencyjne – zasmakuj lubelskiej konferencji

Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK) oferuje wyjątkowe możliwości organizacji konferencji i spotkań w nowoczesnym obiekcie w samym centrum Lublina.

Success Story Hampton by Hilton Lublin

Blog

Hampton by Hilton Lublin – globalna marka hotelarska

Hotel Hampton by Hilton w Lublinie jest przykładem tego, jak lubelski rynek hotelowy łączy obsługę klientów turystycznych i biznesowych.

Tytuł zastępczy

Blog

Strategiczne umiędzynarodowienie

Miasto musi być liderem procesu umiędzynarodowienia. Wpisując akademickość do strategii rozwoju Lublina postanowiliśmy, że będzie to jeden z czterech głównych filarów rozwoju miasta, a umiędzynarodowienie będzie dawało impuls do zmian uczelni. I to się dzisiaj dzieje.

Tytuł zastępczy

Blog

Codete – wspieramy rozwój technologiczny naszych klientów

Codete w ciągu niecałej dekady z jednoosobowej działalności gospodarczej stało się zaufanym partnerem globalnych przedsiębiorstw.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”

350 dzieci, 9 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli, 11 studentów, 100 godzin lekcyjnych zajęć, 13 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach, prawie 40 godzin spędzonych w halach produkcyjnych, ponad 4 500 pomysłów biznesowych na firmę, nieograniczony rozwój dziecięcej kreatywności – to dane podsumowujące zakończony właśnie pilotażowy projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin stolicą turystyki medycznej

Turystyka medyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. 12 czerwca 2018 r. Lublin był najważniejszym miastem dla ekspertów z tego sektora dzięki konferencji Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018, która zgromadziła 250 uczestników z ponad 20 państw.

Lublin na targach NAFSA

Blog

Lublin na targach NAFSA

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, dyskusjach i warsztatach konferencyjnych NAFSA, a także spotkaniach w amerykańskimi i międzynarodowymi partnerami, polskimi naukowcami i przedstawicielami polonijnych stowarzyszeń stanowił program lubelskiej delegacji podczas wizyty w Filadelfii, w USA.

wywiad-aleksandra-nowaczek

Blog

„W Lublinie można spełniać zawodowe marzenia”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Tym razem o tym, jak racjonalne oczekiwania i wytrwałość w dążeniu do celu pomagają w zdobyciu wymarzonej pracy opowiedziała pani Aleksandra Nowaczek – technolog w firmie SIPMA.

success-story-onwelo

Blog

Onwelo – sukces oparty na profesjonalizmie

Onwelo dostarcza nowoczesne rozwiązania IT, wpływając tym samym na biznesowy wzrost organizacji z szeregu sektorów na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Blog

„Staż bardzo pomógł mi rozwinąć się zawodowo”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. O tym, jak dostać pracę pięć minut po obronie pracy magisterskiej, opowiedział nam pan Łukasz Skorupski – konstruktor w firmie SIPMA.

Tytuł zastępczy

Blog

Szkolenie dla lubelskich przedsiębiorców

W dniu 10 maja 2018 r. w lubelskim Ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce odpowiadającemu dotychczasowej formie specjalnych stref ekonomicznych.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych

Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Tytuł zastępczy

Blog

„Umiejętności językowe są niezbędne w nowoczesnym przemyśle”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez większych problemów znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. W trzeciej odsłonie wywiadów z bohaterami kampanii pani Patrycja Czech, referent ds. zintegrowanego systemu zarządzania w ABM Greiffenberger Polska, opowiedziała, jak lingwista może znaleźć pracę w nowoczesnym przemyśle.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska Wyżyna IT

Lubelskie Wyżyny Gospodarcze to koncepcja kompleksowego opisu oraz wizji rozwoju ekonomicznego miasta. Gospodarczy krajobraz dzisiejszego Lublina, tworzą zarówno tradycyjne branże, przemysł elektromaszynowy, lotniczy, chemiczny czy spożywczy jak i nowoczesne gałęzie gospodarki i usług oparte na technologiach cyfrowych, kapitale ludzkim oraz nowoczesnej infrastrukturze, do których należy przemysł informatyczny tworzący Lubelską Wyżynę IT - najbardziej rozwinięty ekosystem gospodarczy w Lublinie.

wywiad-grzegorz-sirko-pracuje-w-lublinie

Blog

„Ostatnie osiem lat było milowym krokiem w rozwoju miasta”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez większych problemów znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Kolejnym z bohaterów jest pan Grzegorz Sirko, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w GT85 Polska, który opowiedział nam, dlaczego warto wrócić do Lublina i tutaj pracować.

Tytuł zastępczy

Blog

Integracja studentow zagranicznych

Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego to globalny trend rozwijający się w środowisku akademickim i lokalnym w Polsce. Migracja studentów zagranicznych jest złożonym procesem, w którym uczestniczą studenci, środowiska akademickie, miasta, społeczeństwo obywatelskie i przedsiębiorcy. Jednym z najtrudniejszych zagadnień związanych z tym procesem jest kwestia integracji studentów z zagranicy.

Tytuł zastępczy

Blog

Obsługa inwestora to przede wszystkim ludzie

Często gdy wyobrażamy sobie procesy inwestycyjne, w których ważą się losy wielomilionowych przedsięwzięć, to skupiamy się na wielkich firmach, obiektywnych kryteriach ekonomicznych i kwestiach prawno-administracyjnych, a zapominamy o ludziach i ich wkładzie w końcowy sukces projektu. Nasza praktyka pokazuje jednak, że kluczem w relacjach samorządu z biznesem są relacje międzyludzkie.

Odkrywaj gospodarkę miasta