Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Lepsze efekty kształcenia, dzięki współpracy szkół zawodowych i przedsiębiorstw

Miasto Lublin wspólnie z Fundacją Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa przygotowuje wspólny projekt, którego celem jest dostosowanie kształcenia w szkołach zawodowych do wymagań pracodawców prowadzących działalność w branży przemysłowej.

Tytuł zastępczy

Blog

Kurs na smart: pierwszy Park&Ride i informacja o jakości powietrza w Lublinie

Wysoka jakość życia w mieście i wygodny transport miejski to jedne z cech opisujących miasto inteligentne. W Lublinie uruchomiono na wyświetlaczach ZTM przy przystankach informację o jakości powietrza, a mieszkańcy północnej części Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego już mogą korzystać z pierwszego spotu Park&Ride.

Tytuł zastępczy

Blog

Orange testuje 5G w Lublinie

Firma Orange Polska we współpracy z Nokią rozpoczęła w Lublinie testy sieci 5G. W tym celu uruchomiono 10 stacji bazowych w czterech dzielnicach miasta. To kolejny etap ogólnopolskich testów najnowszej technologii mobilnej.

Tytuł zastępczy

Blog

Sollers Consulting: z Lublina patrzymy na cały świat

- Lublin to dla nas miejsce optymalne – mówi Marcin Pluta, współzałożyciel i partner zarządzający w Sollers Consulting. Pierwszy oddział w Lublinie otwarto w 2013 roku. Dziś w nowoczesnym biurze przy ul. Spokojnej pracuje ponad 100 programistów i analityków biznesowych, czyli jedna szósta załogi Sollers Consulting.

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT”!

Blog

Rozpoczęła się druga edycja warsztatów „Uczeń na Wyżynie IT”!

Za nami pierwsze warsztaty z cyklu „Uczeń na Wyżynie IT”. Ponad 200 uczniów z Lublina i woj. lubelskiego wzięło udział w niecodziennych warsztatach informatycznych, które odbyły się w Centrum Zana Office Park. Podczas spotkania młodzież z liceów i techników miała niepowtarzalną szansę, aby spotkać się twarzą w twarz z przedstawicielami lubelskiej branży IT, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu możliwości kariery w branży informatycznej oraz zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca w nowoczesnych biurach firm z tego sektora.

Tytuł zastępczy

Blog

Tom Moore: środowisko biznesowe Lublina sprzyja innowacyjnym przedsięwzięciom

TEAM International to firma z branży IT o globalnym zasięgu. Swoje doświadczenie wykorzystuje w unikatowych, innowacyjnych projektach. Od 2017 roku jest obecna również w Lublinie. O działalności i planach na przyszłość firmy opowiedział Tom Moore, Senior VP.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelski startup wyróżniony w prestiżowym konkursie w Singapurze

Startup BIMproQr był uczestnikiem w I rundzie inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub, działającej na terenie Polski Wschodniej. W ostatnim czasie oferowane przez niego rozwiązania technologiczne w zakresie smart city zostały docenione w konkursie „The 2019 China – ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship”.

Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie International Health Tourism Forum – Lublin 2019

W dniu 7 października 2019 roku w Ecotech-Complex w Lublinie odbyło się międzynarodowe Forum dedykowane turystyce zdrowotnej – „International Health Tourism Forum – Lublin 2019”. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Lublin jako koordynator Klastra Lubelska Medycyna.

Tytuł zastępczy

Blog

TEAM International – globalna firma IT napędzająca innowacyjność

TEAM International to firma z branży IT obecna na całym świecie. Swoją globalną pozycję i doświadczenie wykorzystuje w kontaktach z lokalnymi społecznościami z branży.

Tytuł zastępczy

Blog

Maciej Maniecki: Pewien pacjent o „sztucznej kości” z Lublina dowiedział się w Paryżu

Potrzeba matką wynalazków. To ona skłoniła grupę lubelskich naukowców do rozpoczęcia prac nad biokompozytem kościozastępczym, który może zmienić oblicze światowej chirurgii ortopedycznej. Za komercjalizacją badań stoi spółka Medical Inventi. Swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielił się z nami jej prezes, Maciej Maniecki.

Tytuł zastępczy

Blog

Medical Inventi – innowacyjna „sztuczna kość” z Lublina

Biokompozyt kościozastępczy FlexiOss to innowacyjny materiał zbliżony strukturą i składem do naturalnej kości. Znajduje zastosowanie w chirurgii ortopedycznej.

Tytuł zastępczy

Blog

Dodatkowe dofinansowanie projektów transportowych dla Lublina!

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przyznało Gminie Lublin dodatkowe fundusze na realizację projektów transportowych! Dofinansowana inwestycja zakłada m.in. zakup trolejbusów i autobusów elektrycznych.

Tytuł zastępczy

Blog

Klaster Lubelska Medycyna rozwija współpracę międzynarodową

W dniu 12 września w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 odbyło się spotkanie przedstawicieli szpitali publicznych współpracujących w ramach Klastra Lubelska Medycyna i Galician Health Cluster (Hiszpania).

Tytuł zastępczy

Blog

Prezentacja raportu „Potencjał inwestycyjny Lublina”

Przygotowany przez Antal, Cushman&Wakefield i Vastint cykl raportów BEAS przedstawił pozytywny wizerunek inwestycyjny Lublina na tle innych polskich miast. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowana została pełna analiza potencjału naszego miasta.

Tytuł zastępczy

Blog

"Uczeń na Wyżynie IT" powraca!

Już w październiku ruszy 2. edycja tego wydarzenia. Uczniowie lubelskich liceów i techników znów będą mieli szanse wziąć udział w warsztatach informatycznych prowadzonych przez specjalistów z działających w Lublinie firm z branży IT. Dziś odbyła się konferencja prasowa promująca wydarzenie.

Tytuł zastępczy

Blog

PolSource – Platynowy Partner Salesforce, światowego lidera rozwiązań CRM w chmurze

Firma PolSource ma korzenie w Krakowie a jej zasięg można śmiało nazwać globalnym. Świadczy usługi IT dla wiodących światowych marek z różnych branż m.in. motoryzacyjnej, elektronicznej czy technologicznej.

Tytuł zastępczy

Blog

VentureDevs – globalny partner w budowaniu biznesu

VentureDevs tworzy i rozwija produkty cyfrowe, buduje i rozszerza zespoły techniczne, inwestuje w startupy i świadczy usługi doradcze firmom w różnych fazach rozwoju.

Tytuł zastępczy

Blog

Marcin Staniszewski: komfort życia w Lublinie zdecydował o przyciągnięciu do SDS Optic talentów z zagranicy

Firma SDS Optic została stworzona przez dwoje naukowców specjalizujących się w dwóch zupełnie różnych dziedzinach – optoelektronice oraz biotechnologii. Dzięki połączeniu ich wiedzy i doświadczenia powstało innowacyjne urządzenie, które zmieni oblicze diagnostyki nowotworów.

Tytuł zastępczy

Blog

SDS Optic – technologia światłowodowa w walce z nowotworem

SDS Optic to firma badawcza, która ma szanse zrewolucjonizować diagnostykę nowotworową. Jej innowacyjna platforma technologiczna wzbudza zainteresowanie świata nauki, medycyny i mediów.

Tytuł zastępczy

Blog

„Raport o stanie polskich metropolii”. Lublin w analizie PwC

PwC opublikowało „Raport o stanie polskich metropolii: Lublin”. Według przeprowadzonej analizy Lublin jest jednym z miast, które poprawiło swoje wyniki w porównaniu do poprzednich edycji raportu. Najlepiej wypadł pod względem poziomu jakości życia i kapitału instytucjonalno-demokratycznego.

Odkrywaj gospodarkę miasta