Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Podsumowanie projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”

350 dzieci, 9 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli, 11 studentów, 100 godzin lekcyjnych zajęć, 13 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach, prawie 40 godzin spędzonych w halach produkcyjnych, ponad 4 500 pomysłów biznesowych na firmę, nieograniczony rozwój dziecięcej kreatywności – to dane podsumowujące zakończony właśnie pilotażowy projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”.

Tytuł zastępczy

Blog

Lublin stolicą turystyki medycznej

Turystyka medyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. 12 czerwca 2018 r. Lublin był najważniejszym miastem dla ekspertów z tego sektora dzięki konferencji Health and Medical Tourism Summit – Eastern Europe 2018, która zgromadziła 250 uczestników z ponad 20 państw.

Lublin na targach NAFSA

Blog

Lublin na targach NAFSA

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, dyskusjach i warsztatach konferencyjnych NAFSA, a także spotkaniach w amerykańskimi i międzynarodowymi partnerami, polskimi naukowcami i przedstawicielami polonijnych stowarzyszeń stanowił program lubelskiej delegacji podczas wizyty w Filadelfii, w USA.

wywiad-aleksandra-nowaczek

Blog

„W Lublinie można spełniać zawodowe marzenia”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Tym razem o tym, jak racjonalne oczekiwania i wytrwałość w dążeniu do celu pomagają w zdobyciu wymarzonej pracy opowiedziała pani Aleksandra Nowaczek – technolog w firmie SIPMA.

success-story-onwelo

Blog

Onwelo – sukces oparty na profesjonalizmie

Onwelo dostarcza nowoczesne rozwiązania IT, wpływając tym samym na biznesowy wzrost organizacji z szeregu sektorów na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Blog

„Staż bardzo pomógł mi rozwinąć się zawodowo”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez trudu znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. O tym, jak dostać pracę pięć minut po obronie pracy magisterskiej, opowiedział nam pan Łukasz Skorupski – konstruktor w firmie SIPMA.

Tytuł zastępczy

Blog

Szkolenie dla lubelskich przedsiębiorców

W dniu 10 maja 2018 r. w lubelskim Ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce odpowiadającemu dotychczasowej formie specjalnych stref ekonomicznych.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych

Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Tytuł zastępczy

Blog

„Umiejętności językowe są niezbędne w nowoczesnym przemyśle”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez większych problemów znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. W trzeciej odsłonie wywiadów z bohaterami kampanii pani Patrycja Czech, referent ds. zintegrowanego systemu zarządzania w ABM Greiffenberger Polska, opowiedziała, jak lingwista może znaleźć pracę w nowoczesnym przemyśle.

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska Wyżyna IT

Lubelskie Wyżyny Gospodarcze to koncepcja kompleksowego opisu oraz wizji rozwoju ekonomicznego miasta. Gospodarczy krajobraz dzisiejszego Lublina, tworzą zarówno tradycyjne branże, przemysł elektromaszynowy, lotniczy, chemiczny czy spożywczy jak i nowoczesne gałęzie gospodarki i usług oparte na technologiach cyfrowych, kapitale ludzkim oraz nowoczesnej infrastrukturze, do których należy przemysł informatyczny tworzący Lubelską Wyżynę IT - najbardziej rozwinięty ekosystem gospodarczy w Lublinie.

wywiad-grzegorz-sirko-pracuje-w-lublinie

Blog

„Ostatnie osiem lat było milowym krokiem w rozwoju miasta”

Kampania „Pracuję w Lublinie” jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez większych problemów znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Kolejnym z bohaterów jest pan Grzegorz Sirko, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w GT85 Polska, który opowiedział nam, dlaczego warto wrócić do Lublina i tutaj pracować.

Tytuł zastępczy

Blog

Integracja studentow zagranicznych

Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego to globalny trend rozwijający się w środowisku akademickim i lokalnym w Polsce. Migracja studentów zagranicznych jest złożonym procesem, w którym uczestniczą studenci, środowiska akademickie, miasta, społeczeństwo obywatelskie i przedsiębiorcy. Jednym z najtrudniejszych zagadnień związanych z tym procesem jest kwestia integracji studentów z zagranicy.

Tytuł zastępczy

Blog

Obsługa inwestora to przede wszystkim ludzie

Często gdy wyobrażamy sobie procesy inwestycyjne, w których ważą się losy wielomilionowych przedsięwzięć, to skupiamy się na wielkich firmach, obiektywnych kryteriach ekonomicznych i kwestiach prawno-administracyjnych, a zapominamy o ludziach i ich wkładzie w końcowy sukces projektu. Nasza praktyka pokazuje jednak, że kluczem w relacjach samorządu z biznesem są relacje międzyludzkie.

dlaczego-w-lublinie-studiuje-tylu-studentow-miedzynarodowych

Blog

Dlaczego w Lublinie studiuje tylu międzynarodowych studentów?

Lublin w ostatnich latach stał się jednym z najchętniej wybieranych przez studentów z zagranicy ośrodków akademickich w Polsce. Już od kilku lat jest najbardziej umiędzynarodowionym studencko miastem – przed Warszawą, Krakowem czy Poznaniem. Udało się to dzięki przemyślanej strategii przyjętej sześć lat temu, której efekty są dziś widoczne jak na dłoni.

Tytuł zastępczy

Blog

„Nie ma problemu ze znalezieniem pracy w Lublinie”

Kampania „Pracuję w Lublinie”, jest oparta na prawdziwych historiach osób, które bez większych problemów znalazły zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle. Jedną z jej bohaterek jest pani Ewa Izdebska, która na co dzień zajmuje się programowaniem robotów przemysłowych.

Tytuł zastępczy

Blog

Pracuję w Lublinie

W Lublinie działa kilkaset firm z różnych gałęzi przemysłu, które łącznie zatrudniają blisko 18 tys. osób, a wiele z nich wciąż poszukuje pracowników. Miasto Lublin startuje z kampanią skierowaną do mieszkańców miasta i regionu „Pracuję w Lublinie”, która ma przybliżyć sektor lubelskiego przemysłu i pokazać możliwości zatrudnienia w firmach z Lublina, których szybki rozwój w ostatnich latach związany był z wprowadzaniem innowacyjnych produktów, budową nowoczesnych zakładów i ekspansją międzynarodową.

lubelskie -wyzyny

Blog

Lubelskie Wyżyny Gospodarcze - wizja rozwoju gospodarczego miasta

Lubelskie Wyżyny Gospodarcze to powstała w lubelskim ratuszu koncepcja kompleksowego opisu oraz wizji rozwoju funkcjonujących w mieście dużych ekosystemów gospodarczych tworzących ekonomiczny krajobraz miasta. Kreują go zarówno tradycyjne branże, mające swoje źródła w industrialnym dziedzictwie Lublina - przemyśle elektromaszynowym, lotniczym, chemicznym i spożywczym, jak i nowoczesne gałęzie przemysłu i usług oparte na technologiach informacyjnych, kapitale ludzkim oraz nowoczesnej infrastrukturze.

Tytuł zastępczy

Blog

Co dalej ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi?

Ustawa o Polskiej Strefie Inwestycji jest procedowana w Sejmie i najprawdopodobniej zostanie uchwalona w ciągu najbliższych kilku tygodni. Obecnie jest na etapie prac w Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Tytuł zastępczy

Blog

Konferencja o miastach przyszłości

Jak budować miasto jutra? – odpowiedzi na to pytanie szukali międzynarodowi eksperci z dziedziny foresightu dla miast, współwytwarzania, współzarządzania oraz narzędzi technologicznych i społecznych w ramach Konferencji Miasta 2050. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 uczestników – przedstawicieli samorządów lokalnych, instytucji badawczo-naukowych, lokalnych działaczy i społeczników, reprezentantów instytucji kultury, po mieszkańców Lublina, studentów lubelskich uczelni.

Tytuł zastępczy

Blog

Jak skutecznie komunikować gospodarczy potencjał miasta?

Doświadczenia Lublina związane z wieloletnim zarządzaniem wizerunkiem wskazują na ogromy potencjał tkwiący w koncepcji inspiracji. To ona bardzo często jest źródłem nowych pomysłów i idei stanowiących fundament sukcesu przedsiębiorców tworzących unikalne, nieszablonowe rozwiązania biznesowe i technologiczne zmieniające obraz rynku. Ich osiągnięcia są siłą napędową realizowanego od pięciu lat projektu Kreatywni, którego celem jest propagowanie dobrych, rynkowych praktyk będących inspiracją dla wszystkich poszukujących swojej drogi rozwoju.

Odkrywaj gospodarkę miasta