Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: Concentrix

Concentrix to nowoczesna firma z branży BPO. Przedsiębiorstwo świadczy nowoczesne usługi dla dużych klientów zagranicznych poprzez obsługę różnych kanałów komunikacyjnych tj.: chat, mail, social media czy kanał telefoniczny. Na lubelskim rynku przedsiębiorstwo znane było również pod nazwą Convergys. O zarządzaniu w czasie kryzysu i pomocy dla lubelskiego Sanepidu opowiedziała Justyna Daniel, site manager Concentrix

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: STOCK POLSKA

Stock Polska jest jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych. Firma jest drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Przedsiębiorstwo należy do międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. W Lublinie zlokalizowany został zakład produkcyjny, a także centrum logistyczne przedsiębiorstwa. O aktualnej sytuacji w branży alkoholowej i zarządzaniu w czasie kryzysu rozmawiamy z Dyrektorem Generalnym Stock Polska Panem Markiem Sypkiem.

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm”: ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics to polski operator logistyczny zapewniający obsługę logistyczną oraz rozwiązania w zakresie globalnych łańcuchów dostaw na całym świecie. O zachodzących zmianach w branży logistycznej, konieczności adaptacji i przeorganizowania działalności firmy rozmawiamy z Krystianem Zakrzewskim, Branch Managerem spółki Rohlig Suus Logistics.

Tytuł zastępczy

Blog

Elektrownia fotowoltaiczna zasili Oczyszczalnie Ścieków "Hajdów"

Projekt realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie przewiduje instalację złożoną z 6552 paneli monokrystalicznych, rozmieszczoną na obszarze ok. 5 hektarów. Stalowa konstrukcja nośna o wadze blisko 102 ton dźwignie 118 ton ogniw fotowoltaicznych, obliczonych na moc szczytową 1998,36 kWp. Elektrownia zasilająca w energię słoneczną oczyszczalnię zacznie działać na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: CISOWIANKA

Cisowianka to najpopularniejsza marka wody mineralnej w Polsce, ceniona za niezmienną wysoką jakość i naturalność. Od kilku lat eksportowa marka Perlage dostępna jest w wielu miejscach na świecie, w tym w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Zakład butelkujący Cisowiankę – Nałęczów Zdrój – zalicza się do wąskiego grona najnowocześniejszych na świecie. O tym w jaki sposób obecnie wygląda praca w firmie, a także o udzielonej pomocy w walce z koronawirusem opowiedziała Sylwia Mikiel, rzecznik prasowy Nałeczów Zdrój.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm ABM Greiffenberger Polska Sp. z.o.o.

ABM Greiffenberger Polska to jeden z czołowych producentów napędów elektrycznych. Spółka swoje produkty kieruje do  wszystkich branż, w których można zastosować silnik czy napęd elektryczny z przekładnią. Lubelski oddział specjalizuje się w produkcji silników elektrycznych i montażu gotowych napędów. Na temat trudnych rozmów z pracownikami, a także sytuacji na rynkach międzynarodowych porozmawialiśmy z Robertem Broniszem, dyrektorem lubelskiego zakładu ABM Greiffenberger.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich firm: BIOMED LUBLIN

Biomed Lublin to polska firma biotechnologiczna o długoletniej historii. Na co dzień przedsiębiorstwo rozwija, wytwarza i komercjalizuje wybrane produkty o dużym potencjale rynkowym w różnych segmentach rynkowych w branży life science. Firma nieustannie wdraża nowe technologie, ściśle współpracuje z ośrodkami naukowymi i rozwija kadrę pracowniczą. O aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa mówi Piotr Fic, członek zarządu ds. operacyjnych Spółki. 

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm”: APIS

Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie to wiodący producent miodów pitnych i pszczelich. Firma już za 2 lata będzie obchodziła jubileusz 90. rocznicy powstania. Dla tak doświadczonego, lubelskiego przedsiębiorstwa pandemia koronawirusa oznaczała duże zmiany w funkcjonowaniu, ale także zupełnie nowy sposób postrzegania świata. O aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa mówi prezes APIS, Radosław Janik.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich przedsiębiorstw: NOYEN SP. Z.O.O.

Firma NOYEN na co dzień zajmuje się projektowaniem i produkcją myjni przemysłowych oraz maszyn dla różnych gałęzi przemysłu i automatyzacją procesów produkcyjnych. Wszystkie procesy mycia oferowane przez przedsiębiorstwo wspomagane są przez firmowe preparaty chemiczne. Światowa pandemia koronawirusa miała znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jednak nie przeszkodziła w stworzeniu nowych rozwiązań. O szczegółach mówi prezes spółki Zbigniew Kurant.

Tytuł zastępczy

Blog

Przetrwać i wspomóc – strategia lubelskich przedsiębiorstw: MEDISEPT

Medisept to jeden z czołowych, polskich producentów kompleksowych rozwiązań w zakresie utrzymania higieny i dezynfekcji. Firma funkcjonuje na rynku od ponad 25 lat. Swoje produkty dostarcza dziś do ponad 15 krajów w całej Unii Europejskiej. Między innymi na temat tego jak ważna jest dziś dezynfekcja rozmawiamy z Przemysławem Śnieżyńskim, prezesem firmy Medisept.

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm”: STOKROTKA SP. Z.O.O.

Stokrotka to nowoczesna sieć handlowa z bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała w 1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 650 sklepów zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całej Polsce. Jak mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu, pomimo zmian związanych z nową rzeczywistością Stokrotka nadal kontynuować będzie plan bycia motorem rozwojowym Grupy Maxima.

Tytuł zastępczy

Blog

„Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm”: PROTEKTOR S.A.

Protektor S.A. jest jednym z największych producentów obuwia specjalistycznego i bezpiecznego. Firma posiada 3 zakłady produkcyjne na terenie Europy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że spółka pomimo optymalizacji kosztów znalazła sposób na rozwój firmy. O całym procesie opowiedział prezes zarządu, Tomasz Malicki. 

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelska gospodarka w czasie pandemii

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa sprawił, że miasta na całym świecie stanęły przed wyzwaniem znalezienia nowego modelu ekonomicznego uwzględniającego pozycje poszczególnych aglomeracji z ich potencjałem demograficznym i ekonomicznym.

Tytuł zastępczy

Blog

Firma PEKAES z nowym terminalem w Lublinie

Czołowy operator logistyczny, w ramach kolejnych inwestycji w rozbudowę sieci dystrybucyjnej, zdecydował się otworzyć nowoczesny terminal na terenie Lublina. Nowa nieruchomość posiada ergonomiczny terminal dystrybucyjny klasy A wraz z powierzchnią biurową. Cała inwestycja ma usprawnić obsługę przesyłek drobnicowych zamawianych przez klientów w regionie

Tytuł zastępczy

Blog

Kampania „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi nową kampanię informacyjną. Dotyczy ona znaku: „PRODUKT POLSKI”, który umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

Tytuł zastępczy

Blog

Lubelskie przedsiębiorstwa z pomocą dla szpitali

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że szpitale w całym kraju znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego lubelskie firmy, w tym Spółdzielnia Pszczelarska APIS i ABM Greiffenberger Polska, zdecydowały się wesprzeć pracowników systemu ochrony zdrowia ofiarowując szpitalom w Lublinie po 1000 sztuk przyłbic ochronnych.

Tytuł zastępczy

Blog

WhatTo, czyli nowa platforma dedykowana branży gastronomiczej

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce jest szczególnie niebezpieczna dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Ich sytuacja z każdym dniem staje się coraz trudniejsza. Inicjatywy wspierające lokalny biznes są na wagę złota, a pomoc – bezcenna. Zachęcamy do zapoznania się z pomysłem jednego z lubelskich startupów.

Tytuł zastępczy

Blog

„Jakość klientów ze wschodu bardzo się zmieniła”. InPL Group o polsko–ukraińskich relacjach biznesowych

InPL Group to największa firma księgowa zajmująca się obsługą firm polskich z kapitałem zagranicznym. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia 30 pracowników, którzy na co dzień współpracują z blisko 300 klientami. Zdecydowana większość przedsiębiorców pochodzi zza wschodniej granicy Polski. O biznesie polsko–ukraińskim rozmawialiśmy z Sergiuszem Szapowalem, CEO InPL Group i Zacharem Matijczenko, partnerem zarządzającym.

Tytuł zastępczy

Blog

Firma NOYEN kontynuuje walkę z koronawirusem

Lubelska firma kończy fazę projektowania urządzenia, które w sposób automatyczny i bezobsługowy posłuży do dezynfekcji przestrzeni produkcyjnych, hal magazynowych czy traktów komunikacyjnych. 

Tytuł zastępczy

Blog

Informacje o stanie epidemii dla osób z zagranicy

Trwający stan epidemii to trudny czas dla pracodawców i pracowników zarówno z Polski jak i z zagranicy. Z myślą o cudzoziemcach Urząd Miasta podjął wiele kroków, które mogą okazać się pomocne w zaistniałej sytuacji. Jednym z nich jest prowadzenie w trzech językach stron internetowych poświęconych epidemii w Polsce czy Lublinie.

Odkrywaj gospodarkę miasta