Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

AmerPharma – lubelski producent żywności funkcjonalnej i odżywek

Food-tech to jedna z branż przyszłości. Firma AmerPharma już dziś opracowuje produkty żywnościowe, które odpowiadają na potrzeby coraz bardziej świadomych konsumentów.

Tytuł zastępczy

Obszar farmacji i żywienia nigdy nie był mi obcy. W dzieciństwie wiedzę czerpałem od mamy – magistra farmacji, a po studiach rozpocząłem wieloletnią współpracę z US Pharmacia w Stanach Zjednoczonych. Wróciłem do Lublina, aby rozpocząć własny biznes. Początkowo prowadziłem sklep internetowy z odżywkami dla sportowców, a w 2012 roku otworzyłem firmę AmerPharma. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją żywności funkcjonalnej i odżywek pod marką klienta, ale jednocześnie rozwija produkty pod marką własną. Nasze wyroby trafiają na półki w Polsce i 27 krajach na całym świecie.

Oferta produktów firmy AmerPharma to efekt procesu, podczas którego analizujemy potrzeby konsumentów, opracowujemy produkt i poddajemy go badaniom. Zespół tworzą specjaliści z zakresu biotechnologii, żywności, ale też, za sprawą obecności marki na rynkach zagranicznych, osoby ze znajomością języków obcych. Misją firmy, obok dostarczania wysokiej jakości produktów, jest również wspieranie ciekawych projektów w zakresie food-tech. AmerPharma jest założycielem akceleratora Smart Foodies, który weryfikuje pomysły i pomaga w rozwijaniu startupów z branży spożywczej.

Lublin jest świetnym miejscem do prowadzenia biznesu w myśl „żyj lokalnie, zarabiaj globalnie”. Efektywność kosztowa sprawia, że warto tu podjąć ryzyko założenia i rozwijania innowacyjnego przedsiębiorstwa. Obecność uczelni gwarantuje wykwalifikowaną kadrę i zaplecze naukowe, które w przypadku firmy AmerPharma jest niezwykle pomocne w opracowywaniu nowych produktów. Lublin to także miasto o bogatej tradycji w przemyśle spożywczym. Wierzę, że wymiana technologii i doświadczeń między lokalnymi producentami może wynieść region na pozycję europejskiego lidera w produkcji żywności funkcjonalnej.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta