Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin kształci programistów

Za nami piąta edycja konferencji CHECK IT. W tym roku frekwencja i zainteresowanie po raz kolejny przerosły nasze oczekiwania. Wydarzenie przyciągnęło ponad 1 000 osób nie tylko z Lubelszczyzny, ale również z sąsiednich województw.

CheckIT 2018

Check IT to corocznie odbywająca się konferencja organizowana przez Wydział Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin we współpracy z uczelniami wyższymi oraz lubelskim środowiskiem IT. Tegoroczna edycja miała miejsce 6 marca w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3. Zapisy rozpoczęły się o godzinie 8.00, jednak niektóre grupy przyjechały wcześniej, by maksymalnie wykorzystać czas.

Na stoiskach wystawienniczych uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób funkcjonują koła naukowe działające przy lubelskich uczelniach. Studenci prezentowali roboty, kamery termowizyjne, drukarki 3D, projekty tworzone z wykorzystaniem Oculus Riff, a także opowiadali o możliwościach rozwoju w środowisku akademickim miasta. Wspominając o stoiskach należy również nadmienić dwa, na których uczniowie z Kraśnika oraz Poniatowej prezentowali efekty działań pozalekcyjnych. Na auli przedstawiciele firm, studenci, oraz blogerzy prowadzili prelekcje dotyczące m.in.: kryptowalut, ścieżki rozwoju w branży IT, bezpieczeństwa w sieci, social media.

Studenci przygotowali 24 warsztaty, na których uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu robotyki, programowania w Pythonie, animacji, grafiki 3D, tworzenia gier, obróbki filmów, aplikacji internetowych. Przez cały czas do dyspozycji uczniów była strefa gier. Podczas konferencji można było wziąć udział w konkursie, w którym nagrody ufundowali Urząd Miasta i lubelskie firmy – Billennium, Edge One Solutions, eduLAB, Lubella, Lubelska Liga Escape Room, Laser City.

W tym roku wśród organizatorów znaleźli się: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta