Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

BURY S.A., CHEMNOVATIC Sp. z o.o. Sp. k., Codete Sp. z o.o. Sp. k., DataArt Poland Sp. z o.o., GIS Support Sp. z o.o., Grupa Żagiel, Lactex Sp. z o.o., Modern-Expo S.A., NETRIX S.A., SII Sp. z o.o., Sollers Consulting Sp. z o.o., uPaid Sp. z o.o., to pełna lista laureatów w rozstrzygniętym już Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 listopada br. podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty

- Wspólnym mianownikiem przedsiębiorstw dorocznie nagradzanych w Konkursie jest przyczynianie się ich działalności do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina. Atrakcyjność biznesowa naszego miasta stale przyciąga nowych inwestorów z kraju i z zagranicy. Budujemy silny Lublin, który wpiera przedsiębiorców i jest przyjazny mieszkańcom. Potwierdzeniem tego są najnowsze krajowe i międzynarodowe rankingi, w których Lublin zajmuje czołowe miejsce. Śmiało mogę powiedzieć, że Lublin to niewątpliwie ekstraklasa polskich miast – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wydarzenie rozpoczęło się wystąpieniem lublinianina, polskiego ekonomisty i polityka, uczestnika przełomowych wydarzeń tworzących najnowszą historię Polski, unijnego komisarza ds. budżetu, a obecnie Posła Parlamentu Europejskiego zaangażowanego w gospodarkę realną, czyli przemysł i energetykę, który przedstawił zgromadzonym uczestnikom aktualne Programy UE dla Polski Wschodniej, Pan Janusz Lewandowski. Ekspert podkreślił, że nadrabianie zaległości rozwojowych to proces długotrwały, który wymaga długookresowych celów strategicznych i konsekwencji w ich osiąganiu. – Jestem niezwykle dumny z tego, w jaki sposób przekształca się Lublin. Obserwując zmiany, jakie zachodzą w mieście i kierunek jego rozwoju, jaki obrały władze miasta, jestem przekonany, że Lublin jest na stabilnej ścieżce rozwoju gospodarczego. Mój rodzinny Lublin  leży wprawdzie na wschodzie Polski, ale żadną miarą nie jest to Ściana Wschodnia, rozumiana kiedyś jako Polska B. Ogromna w tym zasługa lubelskiej przedsiębiorczości, funduszy europejskich, ale także mądrego zarządzania miastem. Szczególnie cieszy potencjał innowacyjności, porównywalny z Pomorzem oraz wysoka ranga ośrodka informatycznego. Coraz większa dostępność komunikacyjna i nowoczesna przestrzeń biurowa, a lepsze profilowanie nauczania umożliwia zatrzymanie  absolwentów uczelni w Lublinie. Jest więc wiele powodów do dumy - powiedział Janusz Lewandowski.

Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach wyłania Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele środowiska biznesu, świata nauki, mediów i samorządu.


Laureaci tegorocznego Konkursu o Nagrodę Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin:

KATEGORIA MŁODE FIRMY

Wyróżnienie:

CHEMNOVATIC Sp. z o.o. Sp. k. – za ciągły rozwój technologii podnoszący jakość produktów, współpracę B+R z Politechniką Lubelską oraz ambitne plany inwestycyjne prowadzące do dołączenia do czołówki firm europejskich.

CODETE Sp. z o.o. Sp. k. – za systematyczny wzrost zatrudnienia i rozwój firmy, szerokie portfolio kompetencyjne, elastyczną metodę pracy z klientem oraz zdywersyfikowanie rynków zbytu.

DataArt Poland Sp. z o.o. – za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta Lublin poprzez inicjowanie szeregu działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość branży.

 

KATEGORIA INNOWACYJNOŚĆ

Nagroda główna:

Netrix S.A. – za wiodącą pozycję ośrodka tomografii w kraju, realizację szeregu projektów innowacyjnych, w tym B+R mający na celu rozwój działalności firmy, ponad dwukrotny wzrost zatrudnienia oraz wielopoziomową współpracę ze ośrodkami naukowymi.

Wyróżnienie:

uPaid Sp. z o.o. – za wdrożony projekt Host Card Emulations, który jest wynikiem pracy lubelskich pracowników firmy. Dzięki wdrożonej technologii firma jest jednym z 4 certyfikowanych dostawców rozwiązań NFC dla światowych banków.

 

KATEGORIA OBECNOŚĆ NA RYNKU GLOBALNYM

Nagroda główna

Modern-Expo S.A. – za doskonałość operacyjną przy jednoczesnej realizacji najbardziej skomplikowanych  projektów dla klientów detalicznych, dywersyfikację rynków zbytu oraz stały wzrost zatrudnienia w firmie.

Wyróżnienie:

Lactex Sp. z o.o. – za podniesienie efektywności sprzedaży eksportowej oraz skuteczne pozyskiwanie klientów na nowych perspektywicznych rynkach.

Sollers Consulting Sp. z o.o. – za budowanie wartości marki zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, współpracę z lubelskimi uczelniami wyższymi oraz lokalne zaangażowanie w działania CSR.

 

KATEGORIA FIRMY DUŻE – LOKOMOTYWY GOSPODARCZE MIASTA

Nagroda główna

BURY Sp. z o.o. – za realizację nowoczesnych i innowacyjnych projektów inwestycyjnych, pozytywny wpływ na lubelski rynek pracy oraz aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin.

Wyróżnienie:

SII Sp. z o.o. – za stale rosnące tempo rozwoju firmy oraz zwiększanie zatrudnienia ok. 60 pracowników rocznie, a także ogromne zaangażowanie w działalności CSR dla lubelskiej społeczności.

 

KATEGORIA PRZEMYSŁY KREATYWNE

Wyróżnienie:

GIS Support Sp. z o.o. – za pozytywny wpływ na kształtowanie wizerunku miasta Lublin jako jednostki nowoczesnej i innowacyjnej, a także otwartej na wykorzystanie nowych technologii.

 

KATEGORIA NAGRODA SPECJALNA

Grupa Żagiel – za aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, zdywersyfikowany model działalności, systematyczne zwiększanie zatrudnienia oraz szeroka działalność charytatywną.


Partnerem głównym tegorocznego wydarzenia była Grupa spożywcza SuperDrob S.A. oferująca produkty z drobiu i dania gotowe. Spółka eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Obrót grupy w 2018 roku to około 1,5 mld zł, a firma zatrudnia ponad 2500 osób. SuperDrob stworzył markę Kurczaka Sielskiego. Natomiast główne zakłady firmy przetwórstwa znajdują się w Karczewie pod Warszawą, Łodzi i Goleniowie, a także w Lublinie przy ul. Zimnej zatrudniając ok. 700 osób. Partnerami byli również Bank Millennium oraz PwC. Natomiast sponsorami: BZK Alco, Grupa Ambra, Cisowianka oraz Grupa Colian. Patronami medialnymi zaś: Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Gazeta Wyborcza oddział Lublin, Nowy Tydzień, TVP 3 Lubiln oraz Polskie Radio Lublin.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta