Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Klaster Lubelska Medycyna na Health Valley Event 2019

Członkowie Klastra Lubelska Medycyna uczestniczyli w Health Valley International i Health Valley Event w Nijmegen, największym w Holandii wydarzeniu międzynarodowym dedykowanym innowacjom w obszarze medycyny i zdrowia, w którym wzięło udział ponad 1200 uczestników.

Tytuł zastępczy

Wydarzenie miało miejsce w dniach 13-15 marca 2019 roku. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Prowincja Gelderland – region partnerski Województwa Lubelskiego oraz największy holenderski klaster medyczny Health Valley zrzeszający ok. 250 partnerów, w tym uniwersytety, szpitale, duże firmy, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz władze lokalne.

Dwudniowa wizyta była wyjątkową okazją do prezentacji Lublina, województwa lubelskiego i Klastra Lubelska Medycyna oraz nawiązania kontaktów biznesowych z firmami i klastrami z Europy podczas sesji networkingowych i spotkań B2B. Lubelskie środowisko medyczne i potencjał naszego regionu było promowane na wspólnym stoisku „Lubelskie”.

W dniu 15 marca odbyło się również spotkanie w Philips High Tech Campus w Eindhoven z Jonardem Roota (Marketing Manager), Korsem van Wyngaardenem (Medical Officer) oraz Benno Tieke (Head of Portfolio Management), którzy zaprezentowali zasady współpracy Philips HealthWorks z firmami zewnęrznymi, między innymi w ramach programu akceleracyjnego. Przedstawicielka biura Klastra Medycyna Lubelska omówiła potencjał branży medycznej naszego regionu natomiast lubelskie firmy swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zdrowia i medycyny. Wymiana opinii i dyskusja dotycząca możliwości współpracy były szczególnie wartościowe i inspirujące dla uczestników wizyty.


W czasie wyjazdu Przedstawicielka biura Klastra Medycyna Lubelska przedstawiła także projekt „ProVaHealth – Product Validation in Health” realizowany przez Gminę Lublin jako Koordynatora Klastra Lubelska Medycyna. Więcej informacji o projekcie: http://medycyna.lublin.eu/provahealth/.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta