Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin 2030 – europejska metropolia?

Na rynek wydawniczy trafia właśnie kolejna publikacja poświęcona rozwojowi ekonomicznemu Lublina. Monografia „Lublin 2030 – europejska metropolia?” to próba wieloaspektowego spojrzenia na gospodarkę Lublina – zarówno na jej obecny kształt, jak i na kierunki możliwych zmian. Pozycja  może stanowić cenne źródło informacji dla zainteresowanych problematyką gospodarczą miasta, poszerzając wiedzę o źródłach jego powodzenia.

Tytuł zastępczy

Rozkwit gospodarczy, jaki notuje Lublin na przestrzeni ostatniej dekady, jest motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań, a także impulsem do identyfikowania i wykorzystywania dostępnych możliwości i szans. Sukces ekonomiczny miasta coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowana środowiska naukowego. Monografia „Lublin 2030 – europejska metropolia?” to podsumowanie konferencji „Lublin w gospodarce Polski i Europy – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, która okazała się niezwykle udaną próbą wieloaspektowego spojrzenia na rozwój gospodarczy Lublina – zarówno na jego obecny kształt, jak i na kierunki możliwych zmian.

Wydarzenie odbyło się jesienią 2017 roku i było częścią obchodów 700-lecia lokacji Lublina na prawie magdeburskim. Jego inicjatorem i organizatorem był prof. Maciej Bałtowski, z Wydziału Ekonomicznego UMCS.


Tekst monografii „Lublin 2030 – europejska metropolia?”

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta