Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin z tytułem Miasta Wojewódzkiego Wysokiej Reputacji!

Lublin znalazł się w czołówce miast wojewódzkich pod względem reputacji w rankingu Premium Brand 2019. Okazał się jedną z najchętniej polecanych metropolii w Polsce.

Tytuł zastępczy

Fundacja na rzecz reputacji marki „Premium Brand” opublikowała Ranking Premium Brand 2019, czyli zestawienie miast wojewódzkich ze względu na ich reputację. Badania oparto na opinii grupy 10 tys. osób, a miasta oceniono w skali od 0 do 100 punktów.

W kategorii głównej Lublin znalazł się 5. miejscu, ex aequo z Łodzią, Rzeszowem, Toruniem i Zieloną Górą. Do Wrocławia, lidera zestawienia, naszemu miastu zabrakło zaledwie 8 punktów. W kategorii tej wzięto pod uwagę czynniki takie jak zaufanie respondentów do miasta, wizerunek miasta w mediach, dbałość o dobro społeczeństwa, ocena lokalnego rynku pracy oraz polecanie miasta znajomym. Z wynikiem 66 punktów Lublin otrzymał tytuł Miasta Wojewódzkiego Wysokiej Reputacji Premium Brand 2019.

Dwie kolejne kategorie zestawienia obrazują, jak chętnie dane miasto wojewódzkie jest odwiedzane i polecane znajomym. Nasze miasto uzyskało 6. wynik zaraz za metropoliami takimi jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Co ciekawe Lublin znalazł się wysoko w notowaniu najchętniej polecanych miast wojewódzkich, wyprzedzając chociażby Katowice, Toruń i Łódź.

Wysokie pozycje w ogólnopolskich zestawieniach to ogromne wyróżnienie dla Lublina. Świadczą o jego rozwoju gospodarczym i kulturowym i są sygnałem, że nasze miasto umacnia wizerunek miejsca wartego odwiedzenia i przyjaznego mieszkańcom oraz turystom.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta