Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin uczestnikiem Stoiska Narodowego na MIPIM 2019 w Cannes

Miasto Lublin wzięło udział w prestiżowym wydarzeniu sektora nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes, gdzie z powodzeniem zaprezentowało potencjał inwestycyjny nowej dzielnicy biznesowej Za Cukrownią.

Tytuł zastępczy

W dniach 12-15 marca 2019 roku pod hasłem „Engaging the Future” odbyła się 30. edycja jednej z najważniejszych imprez sektora real-estate – Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019. Po raz pierwszy w sławnym Palais des Festivals w Cannes zostało zaprezentowane wspólne Stoisko Narodowe Polski zorganizowane przez PAIH oraz polskie firmy i regiony, które łączy filozofia smart city.

Uczestnicy zostali wybrani drogą konkursu zorganizowanego przez PAIH. Miasto Lublin spełniło wszystkie kryteria i znalazło się w finałowej ósemce. Doceniono jego innowacyjność, atrakcyjność i dopasowanie oferty do koncepcji targów MIPIM. Poza Stoiskiem Narodowym Polski dla firm i regionów stworzono również specjalną strefę networkingową.

Miasto Lublin przedstawiono jako najprężniej rozwijającą się metropolię Polski Wschodniej. Stoisko przykuwało uwagę odwiedzających, za sprawą projektu nowego centrum biznesowego Lublina, gdzie przygotowany przez miasto plan zagospodarowania przestrzennego pozostawia do dyspozycji potencjalnych inwestorów atrakcyjne tereny dla zabudowy biurowej, usługowej, mieszkaniowej i hotelowej wokół projektowanego intermodalnego Dworca Metropolitalnego, Targów Lublin oraz nowoczesnej infrastruktury sportowej. Prezentację wzbogaciło stworzone przez lubelską firmę Orizon Group narzędzie oparte na nowoczesnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) pokazujące przyszłościową wizję dzielnicy Za Cukrownią.

Podczas MIPIM 2019 odbyła się również gala wręczenia nagród fDi Intelligence, w trakcie której miastu Lublin wręczono statuetkę za zajęcie wysokich miejsc w rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” - Lublin znalazł się na 2. miejscu wśród dużych miast pod względem efektywności kosztowej i 6. miejscu wśród wszystkich miast w kategorii kapitał ludzki i jakość życia.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta