Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

MLP Group otworzy pod Lublinem drugi park logistyczny

Wiodący deweloper i zarządca powierzchni magazynowo-produkcyjnych MLP Group planuje budowę drugiego już w regionie parku logistycznego o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 50 tys. m2.

Tytuł zastępczy

Nowy park logistyczny MLP Group Lublin II ma powstać w pobliżu węzła komunikacyjnego Zadębie na obwodnicy Lublina w ciągu trasy ekspresowej S12 i S17. Teren znajdzie się zaledwie 10 km od centrum Lublina i 5 km od Portu Lotniczego Lublin. Plan dewelopera zakłada powstanie kompleksu budynków o łącznej powierzchni 51,5 tys. m2.

- W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę, uruchomiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku – zaznacza Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group S.A.

To już druga inwestycja MLP Group w naszym mieście. Spółka wybudowała i do dziś zarządza funkcjonalnymi powierzchniami magazynowymi o łącznej powierzchni 45 tys. m2 w Lubelskiej Podstrefie Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jej najemcami są jedni z najpoważniejszych graczy na lubelskim rynku: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

- Rozwój infrastruktury transportowej w ostatnich latach sprawił, że Lublin staje się bardzo atrakcyjnym rynkiem dla branży logistycznej. Im bliżej ukończenia budowanych właśnie dróg ekspresowych łączących w Lublinie europejską sieć autostrad z najważniejszymi korytarzami transportowymi w Polsce Wschodniej i dalej do Ukrainy, tym więcej tego typu inwestycji będzie pojawiało się w aglomeracji lubelskiej - mówi dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Lublin.


Więcej informacji o MLP Lublin II na stronie www.mlp.pl

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta