Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Sztuczna inteligencja na diecie. Lubelski startup rewolucjonizuje catering dietetyczny

Startup z Lublina planuje podbić rynek. Spółka Dietomatic rozwija unikatową platformę naPudełkach.pl, stanowiącą marketplace dla cateringów dietetycznych. Platforma będzie działać w oparciu o rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Tytuł zastępczy

Dietomatic to lubelski startup, który łączy wiedzę na temat zdrowego żywienia z zaawansowanymi rozwiązaniami informatycznymi. Prowadzi działalność doradczą z zakresu prowadzenia firmy cateringowej, oferuje porady dotyczące diety i sportu. To firma działająca w obszarze B2B oraz B2C, łącząca lokalną gastronomię z indywidualnymi odbiorcami.

Autorska platforma firmy Dietomatic, naPudełkach.pl, jest narzędziem umożliwiającym dobór oraz zamówienie spersonalizowanej oferty cateringów dietetycznych, a także usprawnienie zarządzania zamówieniami dla dostawców. Umożliwia dopasowywanie diety w oparciu o spersonalizowane dane dotyczące preferencji dietetycznych takich jak np. cel diety i jej rodzaj, różnego rodzaju alergie, nietolerowane i nielubiane produkty, a także sam zakres cen, który interesuje klienta.

Firma opracowuje i implementuje rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki której tworzenie i kosztorysowanie produktów oraz dobór diet dla klientów będzie się odbywać przy wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów matematycznych, opartych o inteligencję obliczeniową. Dalsze rozwijanie projektu badawczo-rozwojowego w ramach spółki Dietomatic zakłada opracowanie nowej metody planowania i optymalizacji produkcji z wykorzystaniem technologii sztucznych sieci neuronowych. Na tej podstawie tworzone i implementowane będą odpowiednie algorytmy, struktury danych i procedury programowe. Kolejnym krokiem będzie zaprojektowanie i uruchomienie skorelowanego z powyższymi metodami systemu informatycznego działającego w chmurze (jako usługi Saas).

Misją przedsięwzięcia jest stworzenie przyjaznego narzędzia współpracy dla klientów i cateringów. Nasi partnerzy biznesowi dzięki platformie, będą mogli dotrzeć z informacją o swojej ofercie do większej ilości odbiorców, powiększyć grono klientów, obniżyć koszty funkcjonowania biznesu oraz usprawnić procesy zarządzania firmą. Pomysł zainteresował fundusz VC Impera Alfa, który zdecydował się zainwestować 1 mln złotych w rozwój działalności startupu – mówi Konrad Ciastoch, Prezes spółki Dietomatic.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta