Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Rusza tegoroczna edycja „Przedsiębiorczych dzieciaków”!

Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” to seria warsztatów, których celem jest budowanie w najmłodszych lublinianach postawy przedsiębiorczości. W tym roku rusza już druga edycja projektu. Zapisy trwają do 4 marca 2019 roku.

Tytuł zastępczy

„Przedsiębiorcze dzieciaki” powracają! Tegoroczna edycja projektu trwać będzie od lutego do czerwca 2019 roku i po raz kolejny zapewni uczestnikom dużą dawkę wiedzy poprzez kreatywne animacje i warsztaty. Celem projektu jest budowanie w najmłodszych przedsiębiorczych postaw, a także pobudzanie kreatywnego myślenia, chęci do rozwiania własnych pasji i realizacji marzeń. To także świetna okazja do zapoznania dzieci z gospodarczym zapleczem Lublina.

Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” dedykowany jest dzieciom w wieku 6-10 lat z lubelskich szkół i przedszkoli, a także ich rodzicom i nauczycielom. Na najmłodszych czekają ciekawe zajęcia i pełne atrakcji wizyty w lubelskich przedsiębiorstwach. Na koniec uczestnicy projektu wykonają wspólnie makietę Lublina, która zostanie wyeksponowana w miejskim Ratuszu. Zajęcia przeprowadzą przeszkoleni animatorzy z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, a dzieciom w trakcie realizacji projektu towarzyszyć będzie ambasador gospodarczego Lublina, biznesowy Koziołek.

Poprzednia edycja projektu została zrealizowana wiosną zeszłego roku. Rozpoczęło ją oficjalne podpisanie przez dzieci kontraktu z Koziołkiem, który towarzyszył im podczas zajęć i wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach z sektorów takich jak reklama, produkcja żywności czy motoryzacja. Projekt zakończył się sukcesem, a najmłodsi z dumą złożyli podpisy na plakacie przyszłych biznesmenów.

Więcej informacji na temat rekrutacji i programu znajdziecie tutaj.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta