Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Renowacja Parku Ludowego – kolejny krok ku nowej dzielnicy biznesowej Lublina


Ruszają prace rewitalizacyjne w Parku Ludowym w ramach nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Za Cukrownią. Odnowa parku ma być kolejnym krokiem w realizacji wizji nowoczesnego centrum biznesowego Lublina.

Tytuł zastępczy

Restauracja Parku Ludowego ma potrwać do jesieni 2020 roku. W tym czasie zostaną wybudowane aleje spacerowe, ścieżki rowerowe, place zabaw, wybiegi dla psów, a także dydaktyczny ogród wodny. Na rzece Bystrzycy powstanie podświetlana kładka dla ruchu pieszego i rowerowego oraz przystań kajakowa. Zostaną zasadzone młode drzewa i utworzone ciekawe formacje roślinne. W parku pojawią się kamery monitoringu miejskiego, a także hotspoty gwarantujące otwarty, bezpłatny dostęp do Internetu.

Park Ludowy stanowi ważny teren na mapie nowej dzielnicy biznesowej Lublina. Jego infrastruktura ma służyć mieszkańcom okolicznych osiedli i wszystkim lublinianom jako miejsce do odpoczynku i uprawiania sportów.

Rozpoczęcie prac w Parku Ludowym to kolejny krok w tworzeniu estetycznej i nowoczesnej dzielnicy o charakterze biznesowym, która powstanie w granicach ulic: Dworcowej, Krochmalnej, 1-go Maja, al. Zygmuntowskich i Piłsudskiego. Dotychczas Miasto Lublin zrealizowało inwestycje takie jak Arena Lublin, Aqua Lublin, nowy Miejski Stadion Lekkoatletyczny czy Targi Lublin. Jednym z najważniejszych etapów będzie budowa ultranowoczesnego zintegrowanego Intermodalnego Dworca Metropolitalnego, którego realizacja zaplanowana jest na lata 2019-2020.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta