Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W najbliższy poniedziałek (16 listopada) rozpocznie się XIII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to globalna inicjatywa, mająca na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”. Miasto Lublin po raz kolejny zostało gospodarzem kilkudziesięciu bezpłatnych wydarzeń dla Mieszkańców i Mieszkanek.

Tytuł zastępczy

Hasłem tegorocznej edycji jest „Nowa Normalność”. Nazwa nawiązuje do aktualnej sytuacji gospodarczej. Zaznacza konieczność funkcjonowania wszystkich przedsiębiorstw w nowych „realiach pandemicznych”. Dla wielu osób jest to doskonały czas, aby rozwijać posiadane umiejętności lub zdobywać te nowe.

W tym roku będzie to możliwe dzięki serii przygotowanych wydarzeń. Wśród nich znalazły się bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej. Ponadto uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat budowania sieci kontaktów, rozwijania startupów, powrotu na rynek pracy, negocjacji z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Jednym z fundamentów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest promowanie świadomego rozwoju, a także aktywnej postawy wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości dzięki ścisłej współpracy z organizacjami, instytucjami, firmami czy przedsiębiorcami, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości.

W organizację tegorocznej edycji wydarzenia zaangażowany jest Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, który zaprosił przedstawicieli lubelskiego biznesu (SuperKsięgowa, Cushman&Wakefield, Prevlly, OpenFinance, Randstad) oraz inne instytucje partnerskie wspierające przedsiębiorczość (Miejski Urząd Pracy, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Platforma Startowa Idealist, oraz Fundacja Przedsiębiorcy) aby wspólnie przygotować kilkadziesiąt wydarzeń.

W tym roku pragniemy zaprezentować Państwu pełny przekrój wydarzeń podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat programowania, otwierania własnej działalności gospodarczej, a także rozwoju firmy w dobie panującej pandemii COVID-19. Wystąpienia 16 panelistów dotyczyć będą w szczególności tematów:

  • jak rozpocząć przygodę z biznesem – formy wsparcia,
  • rejestracja firmy - krok po kroku,
  • księgowość w firmie - wystawianie faktur oraz zarządzanie finansami,
  • inwestowanie - od czego zacząć?
  • pracownicze plany kapitałowe - benefity dla pracodawcy i pracowników,
  • przekształcenie działalności w spółkę – jak wygląda procedura przekształcenia i z jakimi konsekwencjami podatkowymi się to wiąże,
  • pozyskanie finansowego wsparcia na otwarcie i rozwój własnej firmy z urzędu pracy.
  • jak przenieść biznes do świata online,
  • Lubelski Rynek Biurowy a COVID-19.

Urząd Miasta Lublin, jako partner Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, pragnie serdecznie zaprosić Państwa do aktywnego uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach online. Pierwsze warsztaty rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek (16 listopada) i potrwają przez cały tydzień, aż do niedzieli (22 listopada).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje można uzyskać wchodząc na stronę www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Korzystając z wyszukiwarki należy zapisać się na wybrane przez siebie wydarzenia.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta