Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Billennium – globalna firma IT z centrum usług w Lublinie

Billennium to polska firma, która świadczy usługi IT dla klientów z całego świata, a jej operacje na skalę globalną zarządzane są z nowoczesnego oddziału w Lublinie.

Billennium

Billennium powstało w 2003 roku w Warszawie i zajmuje się outsourcingiem usług IT, utrzymaniem i rozwojem oprogramowania oraz technologiami chmurowymi. Zarządza oprogramowaniem klientów z całego świata, w tym tak znanych globalne marek jak ROCHE czy ABB, a dzięki oddziałom w Azji jest w stanie świadczyć usługi zgodnie ze strategią „Follow the Sun” – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. W Lublinie firma rozpoczęła działalność w 2011 roku zatrudniając pięciu pracowników – dziś jest ich już ponad 300, a w ciągu najbliższych kilku lat ich liczba może przekroczyć tysiąc.

Inicjatywa zlokalizowania oddziału w Lublinie wyszła od pracowników naszego biura w Warszawie, którzy pochodzili z Lubelszczyzny. Była to pierwsza lokalizacja Billennium poza stolicą. Szybko Lublin zaczął wykazywać swoje przewagi – utalentowanych i zaangażowanych pracowników, uczelnie kształcące młodych programistów i synergię osiąganą dzięki współpracy biznesu, akademickości i samorządu. Dzięki temu dziś w Lublinie mieści się największe biuro firmy i jest stąd zarządzanych najwięcej globalnych procesów.

Lublin okazał się miejscem, które daje ogromne możliwości wzrostu naszej firmie. Z tego powodu w 2017 roku przenieśliśmy się do nowoczesnego biura, które jest gotowe na podjęcie nowych wyzwań pojawiających wraz z globalnym rozwojem Billennium. Była to inwestycja w komfort pracy zespołu, bo to jego wiedza i zaangażowanie stanowi o naszym globalnym sukcesie.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta