Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Hampton by Hilton Lublin – globalna marka hotelarska

Hotel Hampton by Hilton w Lublinie jest przykładem tego, jak lubelski rynek hotelowy łączy obsługę klientów turystycznych i biznesowych.

Success Story Hampton by Hilton Lublin

Jeszcze kilka lat temu Lublin mierzył się z problemem niewystarczającej liczby miejsc hotelowych. Brakowało ich w sezonie wielkich wydarzeń kulturalnych, a goście biznesowi mieli ograniczony wybór. Widzieliśmy potrzebę dywersyfikacji naszej działalności deweloperskiej, bliski nam jest Lublin, stąd decyzja o inwestycji w hotel, która odpowiadała naszym potrzebom biznesowym i zaangażowaniu w rozwój rodzinnego miasta. Szukaliśmy odpowiedniego operatora, którego standard obsługi odpowiadałby potrzebom najbardziej wymagających gości – zarówno turystycznych jak i biznesowych – których z roku na rok jest coraz więcej w Lublinie, a globalna marka stanowiłaby wartość dodaną dla miasta. Zdecydowaliśmy, że będzie to sieć Hilton.

Lublin świetnie się rozwinął od strony kulturalnej i biznesowej na przestrzeni kilku ostatnich lat. Obecność w mieście pierwszego hotelu prestiżowej marki Hilton wpływa korzystnie na wizerunek miasta jako destynacji turystycznej. Osoby przyjeżdzające, żeby wziąć udział np. w festiwalach takich jak Noc Kultury czy Carnaval Sztukmistrzów lub w spotkaniach biznesowych wiedzą, że pobyt w Lublinie mogą połączyć z noclegiem w hotelu zapewniającym najwyższy standard, powtarzalny w każdym obiekcie sieci na całym świecie. Mogą dodatkowo skorzystać z restauracji serwującej lokalne przysmaki, a lokalizacja wraz z dużym parkingiem w centrum miasta jest dodatkowym atutem dla zmotoryzowanych gości.

Już pierwszy rok działalności hotelu udowodnił, że inwestycja była miastu potrzebna. Gościliśmy drużyny sportowe, artystów, przedsiębiorców, liczne konferencje i wydarzenia. Mamy wielu zadowolonych gości z Polski i z zagranicy, jednak widzimy również potrzebę edukacji przyszłych kadr, dlatego przyjmujemy praktykantów z lubelskich szkół i uczelni, którzy chcą poznać standardy pracy globalnej sieci hotelowej. Mamy nadzieję, że Lublin będzie rozwijał się równie dynamicznie jak dotychczas, a wraz z tym rósł będzie ruch turystyczny. Zapraszamy do Lublina!

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta