Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lubelskie Centrum Konferencyjne – zasmakuj lubelskiej konferencji

Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK) oferuje wyjątkowe możliwości organizacji konferencji i spotkań w nowoczesnym obiekcie w samym centrum Lublina.

Success Story LCK

Najnowsze badania przeprowadzone w skali całego kraju pokazują, że przemysł spotkań
w Polsce generuje już ponad 1% krajowego PKB. Wskazuje to na dynamiczny wzrost sektora, który zaczyna mieć znaczący wkład w państwową gospodarkę. Potrzebę stworzenia dogodnych warunków do spotkań biznesowych w Lublinie zauważył samorząd województwa, dzięki czemu powstał unikalny w skali kraju kompleks konferencyjny, którego sercem jest Lubelskie Centrum Konferencyjne, w samym centrum miasta. Na terenie LCK, Centrum Spotkania Kultur, Filharmonii i Teatru Muzycznego dostępne jest ponad 7500 m2 najwyższej jakości nowoczesnej powierzchni eventowej.

Już pierwsze lata działalności LCK pokazały, że Lublin potrzebował inwestycji dedykowanej organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Odnotowujemy wzrost liczby wydarzeń o 30% rok do roku. Na naszą korzyść działa świetna lokalizacja, kompleksowa oferta oraz efekt nowości – wielu organizatorów chętnie wybiera Lublin, który teraz posiadł odpowiednie zaplecze konferencyjne dla wydarzeń o międzynarodowej randze. Nasza działalność jest również impulsem rozwoju dla rynku hotelowego w mieście oraz innych branż komplementarnych dla sektora MICE. Dlatego w ramach Lubelskiego Convention Bureau wspólnie łączymy siły w pozyskiwaniu nowych wydarzeń, by dzięki efektowi synergii wspierać całą branżę przemysłu spotkań w regionie.

Przyszłością rynku konferencyjnego w Lublinie są kolejne wydarzenia ponadregionalne
i międzynarodowe, które stanowią dla miasta największy impuls rozwojowy i dochodowy. Polska już jest w pierwszej dwudziestce prestiżowego rankingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów ICCA, a wśród miast Lublin został ujęty w zestawieniu jako jeden z zaledwie sześciu polskich destynacji konferencyjnych. Mając taką ofertę i infrastrukturę, możemy już się tylko piąć w górę.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta