Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Targi Lublin – miastotwórcza rola targów

Targi Lublin wykorzystują lokalny potencjał gospodarczy, dogodną lokalizację i wieloletnie doświadczenie, by organizować wysokiej jakości wydarzenia zarówno dla biznesu, jak i indywidualnych klientów.

Tytuł zastępczy

Targi w Lublinie mają wieloletnią historię, sięgającą aż Wystawy Przemysłowo-Rolniczej w 1901 roku. Jednak ich obecna działalność jako specjalistycznej instytucji, organizującej targi zaczęła się w 1999 roku wraz z powstaniem Międzynarodowych Targów Lubelskich, przekształconych w 2011 roku w Targi Lublin S.A. W 2010 roku jednym z właścicieli Targów zostały Międzynarodowe Targi Poznańskie. Od 2012 roku dysponujemy już dwiema nowoczesnymi halami i otwartą przestrzenią wystawienniczą w samym centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego i przyszłego dworca metropolitalnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie organizować różnorodne wydarzenia zarówno dla biznesu, jak i dla klientów indywidualnych, w dogodnej komunikacyjnie lokalizacji.

Dziś targi stają się miejscem prezentacji innowacji produktowych, zapoznawania się z nowoczesnymi technologiami, a także tworzą możliwości przetestowania prezentowanych rozwiązań w praktyce. Dbamy o to, by oferta wydarzeń organizowanych w Targach Lublin odpowiadała potrzebom przedsiębiorców z miasta i regionu, a ich rezultaty wpływały na lokalny rozwój gospodarczy. To w połączeniu z biznesowym ruchem turystycznym, generowanym przez wydarzenia o zasięgu krajowym i międzynarodowym, sprawia, że targi pełnią funkcję miastotwórczą. Targi Lublin budują wizerunek Lublina poprzez organizację prestiżowych wydarzeń, takich jak kongresy, uroczyste gale czy konferencje. Te wszystkie działania tworzą wartość dodaną dla miasta poprzez aktywizację mieszkańców oraz pobudzenie sektora usług.

Jesteśmy jednym z najważniejszych ośrodków targowych w Polsce. Odpowiednie zaplecze – ponad 12 tys. wewnętrznej powierzchni wystawienniczej, profesjonalny zespół i wieloletnie doświadczenie wpływają na to, że rokrocznie organizujemy około 60 wydarzeń, które odwiedza ponad 170 tys. osób, a wystawia się na nich 2300 firm. Branżowe wydarzenia targowe obejmują tematykę budowlaną, motoryzacyjną, rolniczą, energetyczną, ochrony granic i wiele innych. Dodatkowo lokalizacja w bezpośredniej bliskości granicy jest szansą dla rozwoju kompetencji Targów jako miejsca spotkań i wymiany doświadczeń przedsiębiorców z Zachodu i Wschodu.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta