Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lubelski startup AI4Creative prezentuje system do optymalizacji graficznej zdjęć w chmurze

Wprowadzenie na rynek rozwiązania OptiwAI na platformie SaaS umożliwia automatyzację procesu optymalizacji zdjęć, co zapewnia lubelskiej firmie AI4creative miejsce w branży IT i przemyśle kreatywnym.

Tytuł zastępczy

Podczas tworzenia produktu specjaliści z firmy skupili swoją uwagę na fazie uczenia maszynowego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Oba te trendy są zaliczane do wiodących, które w najbliższych dziesięcioleciach będą miały znaczący wpływ na życie człowieka.

Startup AI4Creative powstał przy działającej w Lublinie firmie z branży IT, News Hub Media. Spółka prężnie rozwija się od 5 lat, dedykując swoje rozwiązania rynkowi wydawniczemu i medialnemu. To obszar, który w ostatnim czasie zmienił się diametralnie ze względu na spadek popularności czasopism drukowanych na rzecz mediów cyfrowych. Przejście do wirtualnego świata wymaga restrukturyzacji procesów wewnątrz redakcji, a co za tym idzie wprowadzenie automatyzacji dla podstawowych, powtarzających się czynności.

Obserwacja rynku wydawniczego i wsłuchiwanie się w potrzeby klientów sprawiły, że założyciele firmy AI4Creative, wraz z zespołem specjalistów IT i grafików, postanowili stworzyć OptiwAI, narzędzie do optymalizacji graficznej zdjęć. Długoterminowym celem rozwoju systemu jest zminimalizowanie udziału człowieka w procesie udoskonalania zdjęć, tak aby mógł wykonywać w tym czasie inne, bardziej kreatywne działania. Sztuczna inteligencja w dużym stopniu może zastąpić pracochłonne i wielokrotnie powtarzające się działania w obszarze grafiki komputerowej.  Jednak OptiwAI to narzędzie unikatowe nie tylko za sprawą zastosowania sztucznej inteligencji. Jego wyróżnikiem na rynku jest również dostępność do usługi w chmurze. Dzięki temu użytkownicy mogą z niej korzystać na całym świecie, bez konieczności instalacji oprogramowania na dedykowanych serwerach i ich obsługi informatycznej.               
               
Potencjalnymi odbiorcami systemu są redakcje portali internetowych, sklepy internetowe, influencerzy mediów społecznościowych, portale sprzedaży używanych produktów takich jak samochody, nieruchomości, profesjonalni fotografowie oraz inne firmy lub instytucje, które publikują w krótkim czasie dużą liczbę zdjęć. Firma AI4Creative planuje również stworzenie aplikacji mobilnej, która dedykowana będzie klientowi indywidualnemu.

OptiwAI to pierwsze rozwiązanie przedstawione przez startup. W planach jest nie tylko jego rozwijanie, ale również tworzenie nowych narzędzi, które zbudują cały pakiet usług. Pracy nad projektem podjęli się doświadczeni graficy i specjaliści IT pozyskani między innymi z zespołu News Hub Media. Spółka cyklicznie organizuje 2 miesięczne szkolenia we współpracy z lubelskimi uczelniami, podczas których pozyskuje nowych pracowników.


Więcej informacji o systemie OptiwAI: https://optiwai.com/

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta