Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Szkolenie dla lubelskich przedsiębiorców

W dniu 10 maja 2018 r. w lubelskim Ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce odpowiadającemu dotychczasowej formie specjalnych stref ekonomicznych.

Tytuł zastępczy

Zmiany prawne, które mają wejść w życie w 2018 roku, zakładają rozszerzenie możliwości udzielania ulg podatkowych firmom inwestującym nie tylko w specjalnych strefach ekonomicznych, ale też na obszarze całego kraju. Nowy system zachęt inwestycyjnych przedstawił mecenas Michał Bernat z Kancelarii Dentons – największej kancelarii prawnej na świecie. W spotkaniu udział wzięło kilkunastu przedsiębiorców lubelskich. 

Obecnie specjalne zachęty podatkowe dla przedsiębiorców występują wyłącznie na terenie 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych, które zajmują zaledwie 0,08% terytorium Polski. Nowy system, który został zapowiedziany na początku września 2017 roku i zgodnie z planem ma wejść w życie w czerwcu 2018 roku sprawi, że możliwość skorzystania z zachęt podatkowych dla inwestorów pojawi się na terenie niemal całego kraju. System zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej zostanie zastąpiony formą decyzji o przyznaniu wsparcia podatkowego.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta