Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

WhatTo, czyli nowa platforma dedykowana branży gastronomiczej

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce jest szczególnie niebezpieczna dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Ich sytuacja z każdym dniem staje się coraz trudniejsza. Inicjatywy wspierające lokalny biznes są na wagę złota, a pomoc – bezcenna. Zachęcamy do zapoznania się z pomysłem jednego z lubelskich startupów.

Tytuł zastępczy

WhatTo to nowczesna platforma, dedykowana branży gastronomicznej. W pierwotnych założeniach jej zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie wydawania zamówień w lokalach. Dodatkowo, dzięki funkcji mobilnego e-kiosku klienci mogą złożyć zamówienie w dowolnym miejscu i odebrać je o dogodnej dla nich godzinie. 

Zespół tworzący aplikację szybko zareagował na sytuację związaną z pandemią, dostosowując platformę do aktualnych potrzeb klientów i udostępniając ją do zamówień online dla wszystkich lokali za darmo.

Oprócz bezpłatnego udostępnienia platformy, zespół WhatTo uruchomił akcję wspierającą nie tylko restauratorów, ale i personel medyczny. W aplikacji pojawiły się, oprócz standardowo dostępnych, dwie dodatkowe opcje: TIP dla lokalu i Kup obiad dla medyka. 

Druga ze wspomnianych opcji umożliwia użytkownikom zakup obiadu, który trafi do lekarzy, pielęgniarek, salowych, ratowników medycznych i administracji szpitali. Jak mówią przedstawiciele aplikacji jest to gest podziękowania i wdzięczności dla osób z pierwszej linii walki z wirusem, także wsparciem dla lokali gastronomicznych. Warto zaznaczyć, że opłata za zamówienie trafia bezpośrednio na konto lokalu, bez opłaty prowizyjnej.

Z kolei opcja TIP dla lokalu umożliwia przekazanie dowolnej kwoty na „przetrwanie” lokalu. Takiej opłaty można dokonać zarówno przy składaniu zamówienia jak i bez niego. 


Więcej o WhatTo

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta