Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Ekoskutery na minuty w Lublinie

Skutery elektryczne blinkee.city trafią na ulice Lublina w najbliższą niedzielę. Ze skuterów na minuty korzystali w 2017 mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa. W nowym sezonie mieszkańcy Lublina, Łodzi, Wrocławia, Kołobrzegu i najprawdopodobniej Zielonej Góry będą mogli po raz pierwszy spróbować jazdy na dwóch ekokółkach. 

Tytuł zastępczy

Scooter-sharing to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy dużych miast mogą sprawnie i bez problemów z parkowaniem przemieszczać się po mieście. blinkee.city chce stworzyć realną alternatywę do komunikacji miejskiej w poruszaniu się po miastach w Polsce. Także cenowo. Wystarczy smartfon i aplikacja, z poziomu której użytkownik rezerwuje, uruchamia i kończy jazdę na skuterze.

W Polsce w 2018 roku już 11 miast będzie korzystać z usług scooter-sharingu oferowanych przez blinkee.city. Za granicą usługa zostanie także uruchomiona w Budapeszcie i hiszpańskiej Walencji.

- Lublin, miasto nie bez powodu nazywane stolicą wschodniej Polski. Jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły, stawiającym na innowacyjność i ekologię. Ze względu na swoją bogatą istorię zachwyca klimatem, nie tylko rzesze turystów. Jako jeden z ośrodków akademickich w Polsce Lublin co roku przyciąga wielu studentów. Wszystkie te walory niestety wiążą się z utrudnioną komunikacją, korkami w całym mieście, brakiem miejsc parkingowych oraz ze zwiększonym zanieczyszczeniem powietrza - mówi partner blinkee.city w Lublinie, Konrad Wierzbiński. Elektryczne skutery blinkee.city są rozwiązaniem tych problemów. Dzięki nim mieszkańcy oraz turyści Lublina będą mogli sprawnie i szybko poruszać się po mieście. A studenci, których “alma mater” rozsiana jest po całym mieście - na czas docierać na kolejne zajęcia.

Lubelską flotę zasili nowy model skutera, który - jak mówią właściciele firmy - jest skuterem klasy premium. Jest większy, wygodniejszy i lepiej wykonany niż model, z którym firma wchodziła na rynek w 2017 roku. Posiada 12-calowe koła, lepsze hamulce i mocniejszy silnik. Wyróżnia go nadal ta sama retro stylistyka tak charakterystyczna dla pierwszego modelu pojazdu firmy.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta