Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lingaro rozpoczyna działalność w Lublinie

Lingaro, polska firma z branży IT o światowym zasięgu, stawia na Lublin. Już na początku maja otworzyła swój oddział w naszym mieście, a w poniedziałek 20 maja 2019 roku podczas konferencji w Ratuszu przedstawiła oficjalnie swoją misję.

Tytuł zastępczy

Lingaro wraz z firmą Orba, ekspertem w budowie rozwiązań eCommerce, wchodzi w skład Grupy Lingaro, która zatrudnia obecnie blisko 700 konsultantów na całym świecie. Grupa specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT w obszarze analityki i wizualizacji danych, automatyzacji procesów biznesowych oraz budowaniu dedykowanych aplikacji klasy enterprise i rozwiązań eCommerce z wykorzystaniem najnowszych technologii takich jak AI, Machine Learning i Business Intelligence.

Grupa Lingaro posiada siedzibę w Warszawie, a także oddziały w Cincinnati (USA) i Manilii (Filipiny). Teraz otwiera filię w Lublinie, gdzie w najbliższych dwóch latach planuje zatrudnić ponad 100 osób. Poszukuje programistów i specjalistów z obszaru Business Intelligence, Big Data, Data Science, Cloud oraz eCommerce. - W Lublinie będziemy rozwijać wszystkie obszary, w których działamy, równolegle do pozostałych oddziałów - poinformował Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

- Firma Lingaro stawia na różnorodność. Chociaż językiem urzędowym jest angielski, pracujemy również w 13 innych językach. Nasze szeregi zasilają nie tylko Polacy, ale również obcokrajowcy. Poza tym warto zaznaczyć, że 30 proc. pracowników firmy stanowią kobiety, co wyróżnia naszą markę w branży IT - przyznała Małgorzata Gryz, Lingaro COO.

Głos zabrali również przedstawiciele władz miasta. Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju wyraził zadowolenie z pojawienia się w naszym mieście firmy o globalnym zasięgu i nowatorskim podejściu do technologii. Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta, przypomniał dodatkowo, że firma Lingaro stanie się teraz częścią prężnie rozwijającego się ekosystemu, jakim jest Lubelska Wyżyna IT.

Lublin stał się atrakcyjną lokalizacją dla firmy, głównie ze względu na dostępność wykwalifikowanej kadry z dziedziny inżynierii i technologii, a także wparcie i aktywny model współpracy ze strony władz miasta. - Doceniliśmy przede wszystkim zaplecze akademickie Lublina - dużą liczbę absolwentów kierunków informatycznych, ale przede wszystkim jakość ich wiedzy. Dodatkowym atutem było również wsparcie przedstawicieli Urzędu Miasta i ich fachowe podejście do biznesu - podkreślił Sebastian Stygar, Lingaro co-founder and co-CEO.

Aktualne oferty pracy w lubelskiej siedzibie Lingaro znaleźć można pod adresem https://lingarogroup.com/careers/.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta