Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

MIT Enterprise Forum CEE – akcelerator dla startupów rekrutuje

MIT Enterprise Forum CEE to program akceleracyjny dedykowany startupom z Polski i Europy Wschodniej. Uczestnikom oferuje wsparcie mentora oraz nawiązanie międzynarodowych kontaktów. Do 30 czerwca 2019 roku można zgłaszać się do 2. edycji programu.

Tytuł zastępczy

9 maja rozpoczęła się 1. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE. Spośród niemal 300 zgłoszeń akcelerator wybrał 16 startupów z Polski, Czech i Bułgarii. Wśród nich znaleźli się m.in. twórcy aplikacji, której celem jest ochrona zdrowia przed zanieczyszczeniami z powietrza, technologii zwalczania bakterii patogennych za pomocą bakteriofagów czy platformy wykorzystującej sztuczną inteligencję do pozyskiwania i rekrutacji talentów z branży IT.

Przez 3 miesiące startupy przejdą kompleksowy proces akceleracji we współpracy z czołowymi polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, zgodnie z modelem 24 kroków zdyscyplinowanej przedsiębiorczości rozwiniętym przez Williama Aulet’a, profesora Massachusetts Institute of Technology (MIT). Otrzymają również możliwość globalnego networkingu, konsultacji z prawnikami, rzecznikami patentowymi oraz coachami sprzedaży, a także nawiązania relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami czy inwestorami z USA. Pięć najlepszych zespołów weźmie udział w tygodniowym Bootcamie w Bostonie.

Celem akceleracji MIT Enterprise Forum CEE jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym.

MIT Enterprise Forum CEE już otworzył rekrutację do drugiej edycji programu. Młodzi przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w projekcie mogą składać aplikacje za pośrednictwem strony internetowej mitefcee.org do 30 czerwca 2019 roku.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta