Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Varroc Lighting Systems w Niemcach k. Lublina

Firma Varroc Lighting Systems jest producentem wysokiej klasy oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego w Niemcach koło Lublina. To druga lokalizacja firmy w Polsce.

Tytuł zastępczy

Varroc Lighting Systems to globalna firma działająca w branży automotive, z siedzibą w Plymouth, w amerykańskim stanie Michigan. Posiada centra techniczne i biura sprzedaży na trzech kontynentach – w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Firma oferuje niestandardowe rozwiązania projektowe i innowacyjne produkty dla zewnętrznych systemów oświetleniowych pojazdów. Do kluczowych technologii firmy Varroc Lighting Systems należą lampy matrycowe, adaptacyjne światło drogowe (ADB), lampy LED, organiczne diody elektroluminescencyjne lub diody OLED i elektroniczne moduły sterujące.

W tym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Varroc Lighting Systems w Niemcach koło Lublina.  Fabryka będzie specjalizowała się w produkcji lamp przednich, a roczna wydajność produkcyjna wyniesie 3,6 mln sztuk rocznie. Już teraz zakład zatrudnia 170 osób, jednak plany przewidują utworzenie łącznie 400 miejsc pracy.

- Inwestycja w nową fabrykę to kolejny krok w globalnym rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam utrzymać konkurencyjność w branży. Strategiczne położenie zakładu w regionie lubelskim, który jest zapleczem wykwalifikowanych pracowników, pozwoli na dalsze dostarczanie naszym klientom innowacyjnych produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie, powiedział Stephane Vedie, prezes i CEO Varroc Lighting Systems.

Nowa fabryka została wybudowana zgodnie z koncepcją Przemysł 4.0, przez co spełnia najwyższe standardy w logistyce produkcji, automatyzacji i bezpieczeństwie. Na powierzchni 25 tys. m2 zakładu znajduje się wyposażenie złożone z maszyn wtryskowych, lakierni, napylarek do metalizowania i linii montażowych. Nowa fabryka Varroc Lighting Systems zlokalizowana jest na terenie Panattoni Park Lublin II. Łączna wartość inwestycji wyniosła 54 mln euro. To druga, po centrum nadawczo-rozwojowym w Krakowie, inwestycja firmy w Polsce.

- Nowy zakład został zaprojektowany tak, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności, pozwalając jednocześnie na elastyczność i zmienność produkcji. Połączenie najnowocześniejszych technologii z architektoniczną aranżacją przestrzeni fabrycznej to możliwość dopasowania do nowych zamówień i rosnącego potencjału całej firmy - skomentował Kristijan Fiket, wiceprezes Europe Business Units w Varroc Lighting Systems.
 

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta