Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

PwC otwiera swoje nowe biuro w Lublinie!

PwC to jedna z największych firm doradczych na świecie, zaliczana do tzw. wielkiej czwórki. Lubelski oddział będzie zajmować się świadczeniem usług dla biznesu w oparciu o technologię chmurową Salesforce.

Tytuł zastępczy

Firma doradcza PwC Polska posiada biura w ośmiu miastach, w tym w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Decyzja o wejściu do Lublina wynikała między innymi z ogromnego potencjału miasta w zakresie dostępności kadry wykształconej na kierunkach technicznych, dynamicznego rozwoju lubelskiej branży IT, wspieranej przez lokalny samorząd i uczelnie wyższe, a także wysokiej jakości życia w mieście.

W tym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele firmy PwC oficjalnie potwierdzili otwarcie biura w Lublinie i opowiedzieli o profilu jego działalności.

Celem PwC jest budowanie zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów, dlatego nasze usługi odpowiadają na największe współczesne wyzwania. Jednym z nich jest z pewnością transformacja cyfrowa, w szybkim tempie zmieniająca biznes i całą rzeczywistość. Wspieramy polskie przedsiębiorstwa w procesie cyfryzacji, opracowując zarówno strategie dopasowane do nowej rzeczywistości, jak też implementując konkretne narzędzia i rozwiązania, dbając przy tym o podnoszenie kompetencji cyfrowych naszych pracowników i społeczeństwa. Zespół technologiczny PwC to już ponad 1000 ekspertów” - powiedział podczas konferencji Przemysław Soroka, członek zarządu PwC IT Services.

W skali globalnej PwC zatrudnia przeszło 276 tys., a w samej Polsce ponad 6 tys. pracowników. Oddział w Lublinie ma liczyć na początku 40 specjalistów. W trwającej już rekrutacji poszukiwani są eksperci IT posiadający wiedzę na temat rozwoju i wdrażania rozwiązań CRM, zwłaszcza Salesforce. Poza tym PwC prowadzi nabór na stanowiska deweloperów, architektów, project managerów i analityków biznesowych. Siedziba oddziału znajduje się w CZ Office Park A przy ul. Nałęczowskiej 14.

Bardzo się cieszymy, że potencjał Lublina dostrzegła tak uznana i rozpoznawalna marka jak PwC, z którą mamy bardzo dobre doświadczenia z dotychczasowej współpracy. Jestem przekonany, że nie tylko zrealizujecie Państwo swoje cele biznesowe i zatrudnicie deklarowanych 40 pracowników, ale że będzie to tylko początek rozwoju PwC w Lublinie, za czym pójdą kolejne procesy i kolejne specjalistyczne stanowiska pracy. Ten projekt dowodzi, że konsekwentnie realizowana Strategia Rozwoju Lublina jest potrzebna i znajduje uznanie także wśród największych firm na świecie” – stwierdził Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta