Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Raport „Przyszłość zaczyna się tu... Lublin”

Colliers, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, opublikowała raport na temat Lublina, przedstawiając jego aktualny obraz i wizję przyszłości. Zawarto w nim informacje m.in. na temat gospodarki, mieszkalnictwa i jakości życia.

Tytuł zastępczy

Cykl raportów Colliers „Przyszłość zaczyna się tu…” obrazuje polskie miasta – ich rozwój gospodarczy, zaplecze gastronomiczne i handlowe, a także ofertę dla inwestorów i mieszkańców. Lublin jest drugą metropolią, którą firma wzięła pod uwagę w swojej analizie.

W raporcie ujęto zarówno specyfikę lubelskiej gospodarki, jak i ofertę inwestycyjną miasta, włączając dostępne powierzchnie biurowe i magazynowe, a także zaplecze akademickie. Zwrócono uwagę na rozwijającą się w Lublinie branżę turystyczną, a wraz z nią na ofertę sportowo-rekreacyjną, a także dynamiczny rynek budownictwa mieszkalnego.

- "Lublin to największe miasto Polski Wschodniej i znaczący ośrodek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dynamiczny rozwój gospodarczy i wysoka jakość życia stawiają nas wśród najatrakcyjniejszych miast dla inwestorów i przyjazne miejsce do życia dla mieszkańców. Cieszę się, że firma Colliers International dostrzegła te cechy Lublina i ujęła je w kompleksowo przygotowanym raporcie" – mówi dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości.

- "Lublin jest nie tylko doskonałym miejscem do życia, ale także do prowadzenia biznesu. To siódmy pod względem podaży regionalny rynek biurowy w Polsce oraz największe zagłębie nowoczesnych biur we wschodniej części kraju. W ubiegłym roku wynajęto tu 9 tys. mkw., a wśród wszystkich kontraktów dominowały nowe umowy, które stanowiły 88% całkowitego wolumenu transakcji. To potwierdzenie tego, że coraz więcej firm dostrzega potencjał miasta i tu chce lokować swój biznes" – mówi Karol Piekarski, dyrektor regionalny Colliers International w Lublinie


Raport jest dostępny do pobrania TUTAJ.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta