Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Firma z Doliny Krzemowej prężnie rozwija się w Lublinie

Z ich usług korzystają startupy i firmy technologiczne z całego świata. Polsko-amerykańska firma VentureDevs powiększa swoje biuro na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do końca roku spółka zatrudniać będzie ponad 100 osób, a dzięki funduszowi inwestycyjnemu Advantage Ventures będzie wspierać lubelskie startupy.

Tytuł zastępczy

VentureDevs to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna, która na rynku pojawiła się 2 lata temu. Od tego czasu zatrudnia blisko 90 osób - w Lublinie, Poznaniu, Los Angeles i Nowym Jorku. Na terenie naszego miasta działa od marca 2018 r.

- Zawsze cieszy mnie, że Lublinianie którzy po studiach wyruszają w świat zdobyć wiedzę i doświadczenie po latach wracają do Lublina, by rozwijać swoje firmy w przyjaznym otoczeniu, jakie w naszym mieście stworzyliśmy. To oni są najlepszymi ambasadorami Lublina w każdym zakątku świata oraz wpływają na rozwój współpracy naukowej i biznesowej. Wybór Lublina jest potwierdzeniem tego, że Lublin jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Od strony technologicznej za rozwój firmy odpowiada Wojciech Sobczuk, Lublinianin
i twórca pierwszego polskiego portalu społecznościowego przed erą Facebooka - Grono.net.

- Już na etapie tworzenia Grona zauważyłem, że największym problemem w rozwoju innowacyjnych firm jest brak solidnego zaplecza technologicznego. Takie zaplecze stworzyliśmy w VentureDevs i cieszymy się, że liczba naszych pracowników w Lublinie rośnie i będzie rosła  - potwierdza Wojciech Sobczuk, współzałożyciel i CTO spółki.

Firma VentureDevs planuje zwiększenie zatrudnienia do końca roku do ponad 100 pracowników.

- Nasi klienci są bardzo wymagający, dlatego w VentureDevs zatrudniamy nie tylko doświadczonych profesjonalistów, ale przede wszystkim osoby z pasją, zaangażowane w swoją pracę. Po wnikliwej analizie lokalizacji w całej Polsce, w marcu zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w Lublinie. Szybko utwierdziliśmy się, że był to dobry wybór, więc decyzja o rozwinięciu lubelskiego oddziału była oczywista – mówi Joe Gardner, CEO VentureDevs.

Firma VentureDevs nie zajmuje się jedynie tworzeniem oprogramowania, równocześnie z rozwojem firmy powstał także fundusz inwestycyjny Advantage Ventures. W jego ramach Joe Gardner i Wojciech Sobczuk nawiązują współpracę z firmami z Doliny Krzemowej oraz inwestują w startupy.

- Przede wszystkim szukamy pomysłów technologicznych, nastawionych na skalowanie na rynki zagraniczne - mówi Joe Gardner.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta