Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Check IT 2019

Zbliża się prawdziwe święto ekosystemu IT - największa konferencja informatyczna Check IT, organizowana 5 marca w Targach Lublin S.A. w Lublinie przez Urząd Miasta Lublin wraz z kołami naukowymi działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT! Wydarzenie skierowane jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym w szczególności do klas informatycznych, matematycznych oraz technicznych.

Tytuł zastępczy

Organizatorzy przygotowali porcję niesamowitych wrażeń, prelekcji, warsztatów i pokazów związanych z IT i nowymi technologiami. Do tego poczęstunek i upominek dla każdego uczestnika. Zostały ostatnie wolne miejsca!

W programie:

  • pokazy: robotów, drukarek 3D, dronów, kamer termowizyjnych, Oculus Rift i wiele innych atrakcji!
  • warsztaty: robotyka, druk 3D, tworzenie stron w Wordpress, podstawy programowania w języku Python, grafika komputerowa, tworzenie aplikacji, modelowanie 3D, Unreal Engine i SketchUp i wiele innych
  • prelekcje: tworzenie aplikacji mobilnych, świat gier komputerowych, programowanie, jak zabezpieczyć stronę www przed hackowaniem, jak wyglądaja studia IT w praktyce. jak zacząć karierę w IT i zarabiać miliony
  • spotkania dla nauczycieli w „Pokoju Nauczycielskim”, podczas których zaprezentujemy ofertę programów Urzędu Miasta Lublin skierowanych do młodzieży.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie checkit.lublin.eu. Bieżące informacje dostępne są na wydarzeniu Check IT 2019 na portalu Facebook.

Udział w konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc limitowana. Obowiązkowa rejestracja: panelcheckit.lublin.eu

Konferencja Check IT jest konsekwencją dynamicznego rozwoju branży IT w Lublinie i powstała w odpowiedzi na problem nieustannie wzrastającego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę i zdolnych programistów. Efektem przedsięwzięcia jest zatrzymywanie zdolnej młodzieży w Lublinie, która w ciągu kilku najbliższych lat będzie mogła zasilić szeregi firm z branży IT. Jednym z głównych celów wydarzenia jest przedstawienie młodej kadrze dziedziny Information Technology, zachęcając tym samym do studiowania na lubelskich uczelniach wyższych oraz planowania ścieżki kariery w Lublinie. Wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością i jest rozpoznawalne nie tylko w Lublinie, ale także w całym województwie lubelskim. Jedna z ostatnich edycji przyciągnęła blisko 1 800 osób z terenu całego regionu. W tym roku przewidujemy obecność ok 2000 osób. W ramach konferencji Check IT odbędzie się wydarzenie skierowane do uczniów szkół podstawowych pn. Check IT Junior.

Sponsorzy tegorocznej edycji konferencji: DataArt Poland Sp. z o.o, eduLAB Sp. z o.o., Infinite Sp. z o.o, PixBlocks,  Bank Millennium SA , Sii Sp. z o.o., Sollers Consulting Sp. z o. o., TechniVentures, Venture Capital Development

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta