Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lub-Invest 2019 - konferencja dla biznesu w ramach KIEW

Lub-Invest to konferencja organizowana od 2010 roku, stanowiąca platformę do dyskusji na temat biznesu, międzynarodowych partnerstw i rynków zbytu. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi Inicjatyw Europy Wschodniej w dniu 23 września 2019 roku.

Tytuł zastępczy

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej to platforma budowania trwałych relacji transgranicznych Unii Europejskiej i krajów Partnerstwa Wschodniego, a także miejsce wymiany idei i dobrych praktyk w dziedzinie współpracy międzynarodowej. W 2019 roku zyskał nową formułę i został wzbogacony o istotne ogniwo, jakim jest konferencja Lub-Invest.

Głównym celem konferencji jest wzmocnienie potencjału inwestycyjnego i eksportowego przedsiębiorców w świetle obecnych możliwości i nadchodzących wyzwań. Konferencja i zaplanowane debaty będą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie promocji gospodarczej, przyciągania i obsługi inwestycji, jak również prowadzenia działalności eksportowej. Spotkanie w gronie ekspertów z całej Polski pozwoli na prowadzenie dyskusji, która w świetle zmieniających się perspektyw i oferty, jaką prezentują poszczególne regiony, może zaowocować nowymi pomysłami i rozwiązaniami.

W ramach Lub-Invest przewidziano następujące debaty:

  • „Czy transgraniczność będzie kołem zamachowym gospodarki Unii Europejskiej i krajów Europy Środkowo-Wschodniej?”
  • „Internacjonalizacja polskich firm oraz ich promocja na perspektywicznych rynkach z wykorzystaniem cross-border e-commerce”
  • „Instrumenty biznesowej współpracy międzynarodowej”

Podczas kongresu zaplanowano również spotkania B2B oraz serię warsztatów Google Internetowe Rewolucje. Podejmowane tematy będą dotyczyć tego, jak ocenić gotowość biznesu do ekspansji zagranicznej, wybrać rynki docelowe,  rozwinąć biznes na nowe rynki, a także dlaczego warto wybrać kanał e-commerce w działalności eksportowej. Warsztaty odbędą się 24 września 2019 roku. Obowiązują zapisy: kongres@lublin.eu do 18 września 2019 r.


Wschodnie Forum Gospodarcze Lub-Invest

23 września 2019 , godz. 14:00
Uniwersytet Przyrodniczy, sala 101 AGRO II

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta