Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Prezentacja raportu „Analiza stanu przemysłów kreatywnych w Lublinie”

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin serdecznie zaprasza 11 grudnia 2018 r. na prezentację wyników raportu „Analiza stanu przemysłów kreatywnych w Lublinie” przygotowanego przez prof. Radosława Mącika z UMCS wraz z zespołem.

Tytuł zastępczy

Raport powstał w ramach realizacji projektu Regional Creative Industry Alliance (RCIA) - od europejskich rekomendacji do regionalnych strategii na rzecz wzrostu konkurencyjności przemysłów kreatywnych i przemysłów kultury, w którym Lublin uczestniczy już od początku 2017 roku. W projekcie tym bierze również udział dziewięć instytucji z Austrii, Belgii, Danii, Rumunii, Grecji, Łotwy, Włoch i Hiszpanii. Liderem projektu jest austriacki bank rozwoju i finansowania Wirtschaftsservice Gesellschaft GmbH.

Lublin pełni ważną rolę w międzynarodowej współpracy w zakresie wspierania kultury i aktywności twórczej poprzez udział w projekcie promującym tzw. przemysły kreatywne, stąd tak ważna jest dogłębna analiza tego rodzaju przedsiębiorczości w Lublinie. Miasto korzysta z doświadczeń nowych strategii rozwoju w dziedzinie systematycznego zarządzania kulturą i aktywnością twórczą, które coraz częściej odbywa się na gruncie biznesowym, a nie – jak dotąd – na gruncie wydarzeń kulturalnych.

Podczas spotkania, oprócz prezentacji raportu, dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów, przedstawi proces budowy strategii wsparcia sektora kreatywnego, a Diana Ciszewska, Kierownik projektu RCIA, zapozna uczestników z dostępnymi instrumentami finansowymi dla sektora kreatywnego.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta