Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

VIII Europejski Kongres MŚP

VIII edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 17-19 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Hasłem tegorocznego Kongresu jest "Nauka - Biznes - Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI".

Tytuł zastępczy

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

Siedem ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

– Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed Kongresem – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.

Udział w kongresie jest BEZPŁATNY.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Kongresu: www.ekmsp.eu

Aktualności śledzić można także na fanpage’u Kongresu: www.facebook.com/KongresMSP

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta