Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

W dniach 16-18 maja 2019 roku Lublin będzie gościł uczestników XX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego — największego wydarzenia w polskim świecie diabetologii. Wydarzenie odbędzie się na terenie Targów Lublin.

Tytuł zastępczy


Oprócz lekarzy wszystkich specjalizacji, zwłaszcza diabetologów, pediatrów i internistów, w wydarzeniu każdego roku biorą udział także pielęgniarki, psycholodzy, edukatorzy czy wreszcie sami diabetycy. Zjazd Naukowy porusza tematykę niezwykle istotną i aktualną. Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku.

W tym roku na uczestników czeka ponad 100 wykładów i ponad 40 paneli naukowych, w tym prezentowanych przez gości zagranicznych: Prof. Ralpha A. DeFronzo (Texas) oraz Prof. Timothy’ego Skinnera (Kopenhaga). Ponadto odbędą się warsztaty „Szkoła stopowa przy PTD. Warsztaty inauguracyjne. XX Zjazd PTD”, a także kurs w ramach Narodowego Programu Zdrowia na temat diagnostyki i leczenia uzależnienia od tytoniu. Jak co roku zaprezentowane zostaną osiągnięcia laureatów nagród konkursu na grant naukowy PTD, a lekarze oraz naukowcy otrzymają szansę na przedstawienie wyników przeprowadzanych przez siebie badań i obserwacji.

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego patronatem honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz panel rejestracyjny znaleźć można TUTAJ.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta