Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lubelskie przedsiębiorstwa z pomocą dla szpitali

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że szpitale w całym kraju znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego lubelskie firmy, w tym Spółdzielnia Pszczelarska APIS i ABM Greiffenberger Polska, zdecydowały się wesprzeć pracowników systemu ochrony zdrowia ofiarowując szpitalom w Lublinie po 1000 sztuk przyłbic ochronnych.

Tytuł zastępczy

Spółdzielnia Pszczelarska APIS przekazała 1000 sztuk przyłbic do Samodzielnego Państwowego Szpitala Klinicznego SPSK 1. Natomiast ABM Greiffenberger Polska wspomógł taką samą liczbą materiałów ochronnych Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Oba przedsiębiorstwa postanowiły pomóc placówkom medycznym w związku z informacjami o bardzo dużych kłopotach z dostępnością materiałów ochronnych, jeszcze przed spodziewanym szczytem zachorowań na koronawirusa. Lubelska agencja Cumulus, korzystając ze swojego doświadczenia w zakresie przygotowywania materiałów reklamowych, rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych, z których mogłyby korzystać służby medyczne. Natomiast Apis i ABM Greiffenberger Polska zdecydowały się sfinansować taką produkcję.

Przekazane przyłbice, wykonane w Lublinie z przezroczystego materiału PET, są lekkie i proste w konstrukcji. Uzupełniają one środki ochrony osobistej personelu medycznego. Ich zaletą jest to, że chronią całą twarz – w tym co najważniejsze – oczy i usta. Wielkość materiału ochronnego sprawia, więc że zapewnia on większą izolację od otoczenia. W obecnej sytuacji istotne jest również to, że przyłbica z materiału PET może być wykorzystywana wielokrotnie, ponieważ jest odporna na środki dezynfekujące. W pierwszej, dzisiejszej partii szpitalom dostarczono po 600 przyłbic, natomiast druga transza zostanie przekazana w najbliższym czasie

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta