Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin 2030 oczami studentów

Jubileuszowa Debata Studencka na UMCS stała się doskonałą okazją do dyskusji na temat nowej strategii rozwoju miasta Lublin 2030. Studenci mieli szansę zaprezentować przedstawicielom Urzędu Miasta swoją wizję Lublina jako inteligentnej metropolii przyszłości.

Tytuł zastępczy

Debata Studencka „Gospodarka przestrzenna w teorii i praktyce” to cykliczne wydarzenie w kalendarzu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, przyciągające studentów gospodarki przestrzennej i kierunków pokrewnych. 50. edycja debaty stała się pretekstem do dyskusji na temat nowej strategii rozwoju miasta Lublin 2030.

W ramach debaty oraz warsztatów studenci UMCS i Politechniki Lubelskiej mieli okazję zapoznać się z metodologią pracy nad dokumentem, a także przedstawić swoją wizję Lublina przyszłości. Ich zadaniem było wskazanie najistotniejszych założeń strategii i zaprezentowanie hasła promocyjnego. W ten sposób wybrano cztery obszary: „Lublin, chcę tu zostać”, „Lublin 2030 – zielone miasto innowacji”, „Miasto w ruchu” i „POLUBlin”.

Spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta ze studentami było istotne nie tylko ze względów dydaktycznych. Dzięki debacie młodzież akademicka stała się drugą grupą, zaraz po ekspertach, która włączyła się aktywnie w budowanie wspólnej wizji Lublina jako inteligentnego miasta przyszłości. Tym samym Urząd Miasta postawił kolejny ważny krok w realizacji koncepcji zakładającej partycypacyjny charakter prac nad strategią Lublin 2030.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta