Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin skutecznie wykorzystuje fundusze unijne

Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie polskich gmin pod względem realizacji projektów z wykorzystaniem środków unijnych w połowie ubiegłego roku. Lublin w rankingu znalazł się na 5. miejscu spośród 2478 ocenianych jednostek.

Tytuł zastępczy

Zestawienie GUS obejmuje wszystkie 2478 gmin w Polsce. Na pierwszym miejscu uplasowała się Warszawa, tuż za nią Łódź i Kraków. Lublin znalazł się 5. miejscu w rankingu, z kwotą niemal 4 mld zł, zaraz za Poznaniem a przed Gdańskiem i Wrocławiem.

Dane gromadzone przez GUS dotyczyły wszystkich projektów zrealizowanych na terenie gminy lub miasta, w tym projektów realizowanych zarówno przez samorząd, jak i inne organizacje oraz podmioty pozarządowe. Środki pochodziły z unijnych funduszy polityki spójności na lata 2014-2020 w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych.

Beneficjentem funduszy jest między innymi Urząd Miasta Lublin. Realizowane przez niego projekty związane są ściśle ze Strategią Rozwoju Miasta Lublina, a środki unijne w dużym stopniu przyczyniają się do realizacji zawartych w niej celów. Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie pozycji Lublina na tle miast o podobnym potencjale w Polsce i w Europie, poprawa estetyki krajobrazu miejskiego, a także kontynuacja tworzenia dogodnych warunków do życia w regionie.

Pełne zestawienie znajdziecie tutaj.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta