Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Informacje

Raport „Focus On Lublin”

Najnowsza publikacja firmy ProProgressio została w pełni poświęcona miastu Lublin. Raport „Focus On” zawiera najważniejsze informacje z zakresu edukacji, transportu, rynku nieruchomości, usług biznesowych, wynagrodzeń, a także kultury. 

Tytuł zastępczy

Informacje

Raport "Jaka będzie Polska po epidemii?"

Prezentowany raport został przygotowany przez Instytut Badań Zmian Społecznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) na zlecenie portalu ZmianySpoleczne.pl. IBZS w swoim badaniu zapytał ponad 1000 pełnoletnich Polaków m.in. o to, jak skutki epidemii wpłyną na ich decyzję w pięciu branżach. Wśród nich znalazły się: Nieruchomości, Ochrona zdrowia, Transport, Turystyka oraz Usługi bankowe. 

Tytuł zastępczy

Informacje

Aktualna sytuacja na rynku pracy w Lublinie

Trudny czas pandemii to duże wyzwanie dla przedsiębiorców na rynku pracy. W poniższym artykule prezentujemy informację na temat aktualnego zatrudnienia, planowanych zwolnień pracowników w firmach, a także działań podjętych w ramach tarczy antykryzysowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Wytyczne w sprawie zasad udzielania pomocy przedsiębiorcom

Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie opublikował wytyczne w sprawie zasad udzielania pomocy przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym, których działalność dotknięta dostała skutkami ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lubelski Pakiet Wsparcia dla Lokalnych Przedsiębiorców

Celem pakietu jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, których działalność dotknięta została skutkami stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii ogłoszonego na obszarze RP w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Warto już na wstępie zaznaczyć, że działania pomocowe będą podejmowane zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującymi, na indywidualny wniosek przedsiębiorcy/organizacji pozarządowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Raport „Przyszłość zaczyna się tu... Lublin”

Colliers, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, opublikowała raport na temat Lublina, przedstawiając jego aktualny obraz i wizję przyszłości. Zawarto w nim informacje m.in. na temat gospodarki, mieszkalnictwa i jakości życia.

Tytuł zastępczy

Informacje

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Varroc Lighting Systems w Niemcach k. Lublina

Firma Varroc Lighting Systems jest producentem wysokiej klasy oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego w Niemcach koło Lublina. To druga lokalizacja firmy w Polsce.

Tytuł zastępczy

Informacje

Spotkanie informacyjne „Jak aplikować do Platformy Startowej Unicorn Hub”

Fundacja OIC Poland zaprasza wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem własnego biznesu na spotkanie „Jak aplikować do Platformy Startowej Unicorn Hub”. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest platforma Unicorn Hub i jak wygląda proces inkubacji.

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowa tura inkubacji w Samsung Inkubator Lublin

18 listopada 2019 ruszył nabór do nowej tury inkubacji. Udział w rekrutacji mogą wziąć projekty z regionu, których tematyka związana jest z cyberbezpieczeństwem. W programie inkubacji uczestnicy otrzymają wsparcie ze strony mentorów i wezmą udział w demo day.

Tytuł zastępczy

Informacje

Panattoni szykuje trzecią inwestycję w regionie

Planowany Panattoni Park Lublin III, o łącznej powierzchni 53 tys. m2, ma składać się z czterech hal magazynowych wysokiej klasy. Obiekty powstaną przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt unijny „DigitaliseSME" dla sektora MŚP

„DigitaliseSME” to projekt wspierający transformację cyfrową, dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom oraz spółkom o średniej kapitalizacji w Europie. Dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Informacje

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Marka Agram, lubelski producent mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, od października 2017 roku jest częścią międzynarodowej firmy Crop’s NV. Po dwóch latach belgijscy właściciele zapowiadają nowe inwestycje, zwiększenie zatrudnienia w zakładzie w Lublinie oraz rozwój firmy w oparciu o współpracę z rolnikami z Lubelszczyzny.

Tytuł zastępczy

Informacje

PwC otwiera swoje nowe biuro w Lublinie!

PwC to jedna z największych firm doradczych na świecie, zaliczana do tzw. wielkiej czwórki. Lubelski oddział będzie zajmować się świadczeniem usług dla biznesu w oparciu o technologię chmurową Salesforce.

Tytuł zastępczy

Informacje

„Kawa i Paragraf” – nowy cykl spotkań dla przedsiębiorców

Anna Mionc Kancelaria Radcy Prawnego oraz Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji zapraszają przedsiębiorców i reprezentantów firm na cykl spotkań, podczas których podjęte zostaną zagadnienia z zakresu prawa w biznesie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Rusza Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin 2019!

Nagroda stanowi prestiżowe wyróżnienie dla lubelskich przedsiębiorców. Zgłoszenia kandydatur do konkursu mają charakter otwarty - mogą dokonać ich instytucje i organizacje, redakcje, a także sami kandydaci.

Tytuł zastępczy

Informacje

Kolejne programy akceleracyjne uruchamiają rekrutacje!

Dwa działające pod skrzydłami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości programy akceleracyjne ogłaszają nabór do II rundy inkubacji. Platformy Unicorn Hub oraz Idealist poszukują młodych, kreatywnych przedsiębiorców, chcących zweryfikować i skomercjalizować swój pomysł.

Tytuł zastępczy

Informacje

Smart Foodies Accelerator rekrutuje startupy i firmy food tech!

Smart Foodies Accelerator to działający w Lublinie, a pierwszy w Polsce akcelerator dla projektów z zakresu technologii żywności, healthcare i rozwiązań IT dla przemysłu spożywczego. Zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa poszukujące innowacyjnych rozwiązań, a także startupy chcące rozwinąć swoje pomysły na biznes.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lingaro rozpoczyna działalność w Lublinie

Lingaro, polska firma z branży IT o światowym zasięgu, stawia na Lublin. Już na początku maja otworzyła swój oddział w naszym mieście, a w poniedziałek 20 maja 2019 roku podczas konferencji w Ratuszu przedstawiła oficjalnie swoją misję.

Tytuł zastępczy

Informacje

MIT Enterprise Forum CEE – akcelerator dla startupów rekrutuje

MIT Enterprise Forum CEE to program akceleracyjny dedykowany startupom z Polski i Europy Wschodniej. Uczestnikom oferuje wsparcie mentora oraz nawiązanie międzynarodowych kontaktów. Do 30 czerwca 2019 roku można zgłaszać się do 2. edycji programu.

Odkrywaj gospodarkę miasta