Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Informacje

Tytuł zastępczy

Krótki opis zastępczy
Tytuł zastępczy

Informacje

Spotkanie informacyjne „Jak aplikować do Platformy Startowej Unicorn Hub”

Fundacja OIC Poland zaprasza wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem własnego biznesu na spotkanie „Jak aplikować do Platformy Startowej Unicorn Hub”. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest platforma Unicorn Hub i jak wygląda proces inkubacji.

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowa tura inkubacji w Samsung Inkubator Lublin

18 listopada 2019 ruszył nabór do nowej tury inkubacji. Udział w rekrutacji mogą wziąć projekty z regionu, których tematyka związana jest z cyberbezpieczeństwem. W programie inkubacji uczestnicy otrzymają wsparcie ze strony mentorów i wezmą udział w demo day.

Tytuł zastępczy

Informacje

Panattoni szykuje trzecią inwestycję w regionie

Planowany Panattoni Park Lublin III, o łącznej powierzchni 53 tys. m2, ma składać się z czterech hal magazynowych wysokiej klasy. Obiekty powstaną przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt unijny „DigitaliseSME" dla sektora MŚP

„DigitaliseSME” to projekt wspierający transformację cyfrową, dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom oraz spółkom o średniej kapitalizacji w Europie. Dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Informacje

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Marka Agram, lubelski producent mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, od października 2017 roku jest częścią międzynarodowej firmy Crop’s NV. Po dwóch latach belgijscy właściciele zapowiadają nowe inwestycje, zwiększenie zatrudnienia w zakładzie w Lublinie oraz rozwój firmy w oparciu o współpracę z rolnikami z Lubelszczyzny.

Tytuł zastępczy

Informacje

PwC otwiera swoje nowe biuro w Lublinie!

PwC to jedna z największych firm doradczych na świecie, zaliczana do tzw. wielkiej czwórki. Lubelski oddział będzie zajmować się świadczeniem usług dla biznesu w oparciu o technologię chmurową Salesforce.

Tytuł zastępczy

Informacje

„Kawa i Paragraf” – nowy cykl spotkań dla przedsiębiorców

Anna Mionc Kancelaria Radcy Prawnego oraz Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji zapraszają przedsiębiorców i reprezentantów firm na cykl spotkań, podczas których podjęte zostaną zagadnienia z zakresu prawa w biznesie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Rusza Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin 2019!

Nagroda stanowi prestiżowe wyróżnienie dla lubelskich przedsiębiorców. Zgłoszenia kandydatur do konkursu mają charakter otwarty - mogą dokonać ich instytucje i organizacje, redakcje, a także sami kandydaci.

Tytuł zastępczy

Informacje

Kolejne programy akceleracyjne uruchamiają rekrutacje!

Dwa działające pod skrzydłami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości programy akceleracyjne ogłaszają nabór do II rundy inkubacji. Platformy Unicorn Hub oraz Idealist poszukują młodych, kreatywnych przedsiębiorców, chcących zweryfikować i skomercjalizować swój pomysł.

Tytuł zastępczy

Informacje

Smart Foodies Accelerator rekrutuje startupy i firmy food tech!

Smart Foodies Accelerator to działający w Lublinie, a pierwszy w Polsce akcelerator dla projektów z zakresu technologii żywności, healthcare i rozwiązań IT dla przemysłu spożywczego. Zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa poszukujące innowacyjnych rozwiązań, a także startupy chcące rozwinąć swoje pomysły na biznes.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lingaro rozpoczyna działalność w Lublinie

Lingaro, polska firma z branży IT o światowym zasięgu, stawia na Lublin. Już na początku maja otworzyła swój oddział w naszym mieście, a w poniedziałek 20 maja 2019 roku podczas konferencji w Ratuszu przedstawiła oficjalnie swoją misję.

Tytuł zastępczy

Informacje

MIT Enterprise Forum CEE – akcelerator dla startupów rekrutuje

MIT Enterprise Forum CEE to program akceleracyjny dedykowany startupom z Polski i Europy Wschodniej. Uczestnikom oferuje wsparcie mentora oraz nawiązanie międzynarodowych kontaktów. Do 30 czerwca 2019 roku można zgłaszać się do 2. edycji programu.

Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt lubelskiej spółki Medical Inventi nagrodzony w prestiżowym konkursie

Lubelska spółka Medical Inventi została laureatem Konkursu Polski Produkt Przyszłości. Jej nowatorski projekt, który już teraz zyskuje popularność w globalnej branży medycznej, został uznany za produkt przyszłości przedsiębiorcy.

Tytuł zastępczy

Informacje

Samsung otwiera w Lublinie Inkubator dla startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem

Samsung Inkubator Lublin to nowo otwarta przestrzeń dla startupów, planujących zrewolucjonizować sferę bezpieczeństwa cyfrowego. Uruchomienie drugiego w Polsce inkubatora to element szerszej strategii firmy Samsung Electronics Polska, która zakłada wspieranie młodych polskich przedsiębiorców z Polski Wschodniej oraz ich innowacyjnych pomysłów. Partnerami lubelskiego inkubatora są NASK oraz Politechnika Lubelska.

Tytuł zastępczy

Informacje

Port Lotniczy Lublin wspiera CarSharing

Firma PANEK CarSharing, która niedawno zainaugurowała usługi CarSharingu w Lublinie, doszła do porozumienia z Portem Lotniczym Lublin w sprawie udostępnienia miejsc parkingowych na terenie lotniska pod potrzeby klientów usług współdzielonych samochodów.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin dołączył do Polish Circular Hotspot

Lublin jest pierwszym polskim samorządem, który dołączył do sieci Polish Circular Hotspot, będącej organizacją mającą na celu promocję koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego i w tym celu łączenie potencjału i zasobów różnych grup interesariuszy – administracji państwowej, samorządowej, biznesu, świata nauki – pod jednym szyldem.

Capgemini

Informacje

Capgemini otwiera się na Lublin

Światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej oraz drugi największy pracodawca sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, otwiera swoje kolejne centrum w nowej lokalizacji. Do oddziałów w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu dołączy Lublin – najbardziej dynamiczny ośrodek rozwoju branży IT na wschodzie kraju.

Pierwszy Office Inspiration Point w Lublinie

Informacje

Pierwszy Office Inspiration Point w Lublinie

Dynamiczny rozwój rynku biurowego w Lublinie zachęcił Grupę Nowy Styl, europejskiego lidera w zakresie rozwiązań meblowych dla biur, do rozszerzenia działalności w naszym mieście. W biurowcu CZ Office Park przy ul. Nałęczowskiej firma otworzyła swój pierwszy Office Inspiration Point.

Tytuł zastępczy

Informacje

Data Modul rozpoczyna działalność w Lublinie

Data Modul, niemiecka firma będąca jednym z wiodących na świecie dostawców specjalistycznych technologii wyświetlania, technologii dotykowych i systemowych dla przemysłu, rozpoczęła właśnie rekrutację pracowników do swojego nowego zakładu powstającego w Lublinie.

Odkrywaj gospodarkę miasta