Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Informacje

Predica wkracza na lubelski rynek

Polska firma Predica, specjalizująca się w technologiach Microsoft planuje zatrudnić ponad 40 osób w swoim lubelskim oddziale. Predica jest obecna na trzech kontynentach współpracując z dużymi międzynarodowymi firmami m.in. Qatargas, Maersk i Emaar Properties.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin wspiera CarSharing

Mieszkańcy mogą od dziś wynająć 1 ze 100 hybrydowych samochodów na minuty, które pojawiły się w Lublinie. Aby skorzystać z usługi należy posiadać prawo jazdy, telefon (smartfon) i kartę płatniczą. Operator sieci, PANEK CarSharing zapowiedział, że samochodami można podróżować z Warszawy do Lublina i z Lublina do Warszawy, także w jedną stronę.

borg-w-lublinie

Informacje

Borg Automotive zbuduje nową fabrykę w Lublinie

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na regenerowane części samochodowe duńska firma Borg Automotive uruchomi w Lublinie nowy zakład produkcyjny. Władze firmy uważają, że nowa fabryka może rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2019 r. początkowo zatrudniając około 50 pracowników.

Tytuł zastępczy

Informacje

Dodatkowe 11,3 tys. m2 dla Stokrotki w MLP Lublin

Firma zarządzająca siecią supermarketów spożywczych wynajęła dodatkowe 11,3 tys. m2, tym samym podwajając wielkość wykorzystywanej powierzchni magazynowej w MLP Lublin. Dostarczenie dodatkowej powierzchni planowane jest na koniec kwietnia 2019 r.

Raport - Potencjał Inwestycyjny Lublina

Informacje

Będą kolejne inwestycje w Lublinie

Do niedawna Lublin był uważany za lokalizację mało atrakcyjną inwestycyjnie, jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Miasto intensywnie się rozwija rozbudowując infrastrukturę, zaplecze edukacyjne czy rynek przestrzeni biurowych. W raporcie „Potencjał inwestycyjny Lublina” już 7 proc. decydentów, którzy planują inwestycje w rozwój geograficzny firm, jako miejsce rozważane pod nową lokalizację wskazało Lublin.

Tytuł zastępczy

Informacje

Firma z Doliny Krzemowej prężnie rozwija się w Lublinie

Z ich usług korzystają startupy i firmy technologiczne z całego świata. Polsko-amerykańska firma VentureDevs powiększa swoje biuro na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do końca roku spółka zatrudniać będzie ponad 100 osób, a dzięki funduszowi inwestycyjnemu Advantage Ventures będzie wspierać lubelskie startupy.

Tytuł zastępczy

Informacje

Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie!

Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi w Lublinie pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. W fabryce położonej na terenie SSE Podstrefy Lublin w centrum logistycznym MLP Lublin pracę znajdzie ok. 220 osób.

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowe zezwolenie w SSE Podstrefie Lublin

MEDI-SEPT Sp. z o.o. otrzymał nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin. Firma planuje rozbudować swoją fabrykę i zwiększyć zatrudnienie.

Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Informacje

7.edycja konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"

Ruszył nabór do 7.edycji konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion". Do końca października firmy mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Udział w konkursie jest bezpłatny

Tytuł zastępczy

Informacje

Województwo lubelskie w TOP5 najbardziej innowacyjnych regionów

Pierwsza piątka najbardziej innowacyjnych województw w Polsce według rankingu „Indeks Millennium 2018 – Potencjał Innowacyjności Regionów” pozostaje niezmieniona od trzech lat. To województwa – mazowieckie, małopolskie, pomorskie, dolnośląskie oraz lubelskie.

Tytuł zastępczy

Informacje

GT85 Polska rozbudowuje fabrykę

Lubelski producent wyspecjalizowanych urządzeń do mycia i odtłuszczania części w produkcji marki TARRA oraz preparatów chemicznych do przygotowania powierzchni ROKLIN, firma GT85 Polska Sp. z o.o., poinformowała o rozpoczętej właśnie rozbudowie swojego zakładu produkcji urządzeń zlokalizowanego na terenie SSE Podstrefy Lublin.

Tytuł zastępczy

Informacje

TOP100 Innowatorzy Gospodarki

Ułatwienie współpracy między przedsiębiorcami i naukowcami oraz wsparcie procesu zarządzania badaniami naukowymi – to cel uruchomionego programu MNiSW „TOP100 Innowatorzy Gospodarki”. Umożliwi on pracownikom przedsiębiorstw biorących udział w programie odbycie stażu w zagranicznych jednostkach naukowych lub w przedsiębiorstwach posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin stolicą młodzieżowej robotyki

Politechnika Lubelska została członkiem FIRST Global Higher Education Network, ogólnoświatowej organizacji zrzeszającej szkoły wyższe, której celem jest propagowanie nauki w zakresie robotyki i nowych technologii wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Rowerowy ranking miast 2018: Lublin na 2. miejscu!

Sezon rowerowy w pełni, a Lublin ma się czym chwalić. Tym razem nasze miasto zajęło 2. miejsce w Polsce w Rowerowym rankingu miast 2018 portalu morizon.pl, zdecydowanie wyprzedzając Łódź i ustępując jedynie Warszawie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin z 2. najlepszym systemem roweru miejskiego w Polsce

Lubelski Rower Miejski już na stałe wpisał się w krajobraz naszego miasta. Jakość tego systemu potwerdził Ranking Systemów Rowerów Miejskich 2018, przygotowany przez Dadelo.pl, w którym lubelska sieć zajęła drugie miejsce w Polsce.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin przyjazny dla biznesu

Podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu zaprezentowano najnowszą odsłonę rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu przygotowanego przez redakcję „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Lublin zajął w nim szóste miejsce wśród największych polskich miast.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lubella uruchamia kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

Uruchomiony w tym roku nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce.

otwarcie-onwelo

Informacje

Onwelo otwiera nowoczesne biuro w Lublinie

16 maja przy ulicy Nałęczowskiej 14 oficjalnie otwarto lubelski oddział Onwelo – jednej z najszybciej rozwijających się firm z branży IT na polskim rynku. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, a spotkanie – połączone z panelem dyskusyjnym – odbyło się pod hasłem rozwoju branży IT w regionie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Konferencja IIS 2.0

"Integracja studentów z zagranicy: perspektywy miast, społeczeństwa obywatelskiego i środowisk akademickich 2.0” – jedyna taka konferencja poświęcona tematowi integracji studentów zagranicznych nie tylko w środowisku lokalnym Lublina, ale również w skali ogólnopolskiej odbyła się 19–20 kwietnia w Lublinie – mieście wielokulturowym.

Tytuł zastępczy

Informacje

Spotkanie: nowy system zachęt inwestycyjnych

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów we współpracy z Kancelarią Dentons ma przyjemność zaprosić na spotkanie poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce.

Odkrywaj gospodarkę miasta