Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Informacje

Projekt lubelskiej spółki Medical Inventi nagrodzony w prestiżowym konkursie

Lubelska spółka Medical Inventi została laureatem Konkursu Polski Produkt Przyszłości. Jej nowatorski projekt, który już teraz zyskuje popularność w globalnej branży medycznej, został uznany za produkt przyszłości przedsiębiorcy.

Tytuł zastępczy

Informacje

Samsung otwiera w Lublinie Inkubator dla startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem

Samsung Inkubator Lublin to nowo otwarta przestrzeń dla startupów, planujących zrewolucjonizować sferę bezpieczeństwa cyfrowego. Uruchomienie drugiego w Polsce inkubatora to element szerszej strategii firmy Samsung Electronics Polska, która zakłada wspieranie młodych polskich przedsiębiorców z Polski Wschodniej oraz ich innowacyjnych pomysłów. Partnerami lubelskiego inkubatora są NASK oraz Politechnika Lubelska.

Tytuł zastępczy

Informacje

Port Lotniczy Lublin wspiera CarSharing

Firma PANEK CarSharing, która niedawno zainaugurowała usługi CarSharingu w Lublinie, doszła do porozumienia z Portem Lotniczym Lublin w sprawie udostępnienia miejsc parkingowych na terenie lotniska pod potrzeby klientów usług współdzielonych samochodów.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin dołączył do Polish Circular Hotspot

Lublin jest pierwszym polskim samorządem, który dołączył do sieci Polish Circular Hotspot, będącej organizacją mającą na celu promocję koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego i w tym celu łączenie potencjału i zasobów różnych grup interesariuszy – administracji państwowej, samorządowej, biznesu, świata nauki – pod jednym szyldem.

Capgemini

Informacje

Capgemini otwiera się na Lublin

Światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej oraz drugi największy pracodawca sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, otwiera swoje kolejne centrum w nowej lokalizacji. Do oddziałów w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu dołączy Lublin – najbardziej dynamiczny ośrodek rozwoju branży IT na wschodzie kraju.

Pierwszy Office Inspiration Point w Lublinie

Informacje

Pierwszy Office Inspiration Point w Lublinie

Dynamiczny rozwój rynku biurowego w Lublinie zachęcił Grupę Nowy Styl, europejskiego lidera w zakresie rozwiązań meblowych dla biur, do rozszerzenia działalności w naszym mieście. W biurowcu CZ Office Park przy ul. Nałęczowskiej firma otworzyła swój pierwszy Office Inspiration Point.

Tytuł zastępczy

Informacje

Data Modul rozpoczyna działalność w Lublinie

Data Modul, niemiecka firma będąca jednym z wiodących na świecie dostawców specjalistycznych technologii wyświetlania, technologii dotykowych i systemowych dla przemysłu, rozpoczęła właśnie rekrutację pracowników do swojego nowego zakładu powstającego w Lublinie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin z Kryształową Cegłą!

W dniu 14.12. 2018 r. w Lublinie odbyła się uroczysta Gala XVIII - edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę” – na najlepszą inwestycję budowlaną  po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. W kategorii budynków użyteczności publicznej Miasto Lublin otrzymało Kryształową Cegłę za budowę żłobka przy ul. Zelwerowicza 2.

Tytuł zastępczy

Informacje

Predica wkracza na lubelski rynek

Polska firma Predica, specjalizująca się w technologiach Microsoft planuje zatrudnić ponad 40 osób w swoim lubelskim oddziale. Predica jest obecna na trzech kontynentach współpracując z dużymi międzynarodowymi firmami m.in. Qatargas, Maersk i Emaar Properties.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin wspiera CarSharing

Mieszkańcy mogą od dziś wynająć 1 ze 100 hybrydowych samochodów na minuty, które pojawiły się w Lublinie. Aby skorzystać z usługi należy posiadać prawo jazdy, telefon (smartfon) i kartę płatniczą. Operator sieci, PANEK CarSharing zapowiedział, że samochodami można podróżować z Warszawy do Lublina i z Lublina do Warszawy, także w jedną stronę.

borg-w-lublinie

Informacje

Borg Automotive zbuduje nową fabrykę w Lublinie

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na regenerowane części samochodowe duńska firma Borg Automotive uruchomi w Lublinie nowy zakład produkcyjny. Władze firmy uważają, że nowa fabryka może rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2019 r. początkowo zatrudniając około 50 pracowników.

Tytuł zastępczy

Informacje

Dodatkowe 11,3 tys. m2 dla Stokrotki w MLP Lublin

Firma zarządzająca siecią supermarketów spożywczych wynajęła dodatkowe 11,3 tys. m2, tym samym podwajając wielkość wykorzystywanej powierzchni magazynowej w MLP Lublin. Dostarczenie dodatkowej powierzchni planowane jest na koniec kwietnia 2019 r.

Raport - Potencjał Inwestycyjny Lublina

Informacje

Będą kolejne inwestycje w Lublinie

Do niedawna Lublin był uważany za lokalizację mało atrakcyjną inwestycyjnie, jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Miasto intensywnie się rozwija rozbudowując infrastrukturę, zaplecze edukacyjne czy rynek przestrzeni biurowych. W raporcie „Potencjał inwestycyjny Lublina” już 7 proc. decydentów, którzy planują inwestycje w rozwój geograficzny firm, jako miejsce rozważane pod nową lokalizację wskazało Lublin.

Tytuł zastępczy

Informacje

Firma z Doliny Krzemowej prężnie rozwija się w Lublinie

Z ich usług korzystają startupy i firmy technologiczne z całego świata. Polsko-amerykańska firma VentureDevs powiększa swoje biuro na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do końca roku spółka zatrudniać będzie ponad 100 osób, a dzięki funduszowi inwestycyjnemu Advantage Ventures będzie wspierać lubelskie startupy.

Tytuł zastępczy

Informacje

Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie!

Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi w Lublinie pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. W fabryce położonej na terenie SSE Podstrefy Lublin w centrum logistycznym MLP Lublin pracę znajdzie ok. 220 osób.

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowe zezwolenie w SSE Podstrefie Lublin

MEDI-SEPT Sp. z o.o. otrzymał nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin. Firma planuje rozbudować swoją fabrykę i zwiększyć zatrudnienie.

Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Informacje

7.edycja konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"

Ruszył nabór do 7.edycji konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion". Do końca października firmy mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Udział w konkursie jest bezpłatny

Tytuł zastępczy

Informacje

Województwo lubelskie w TOP5 najbardziej innowacyjnych regionów

Pierwsza piątka najbardziej innowacyjnych województw w Polsce według rankingu „Indeks Millennium 2018 – Potencjał Innowacyjności Regionów” pozostaje niezmieniona od trzech lat. To województwa – mazowieckie, małopolskie, pomorskie, dolnośląskie oraz lubelskie.

Tytuł zastępczy

Informacje

GT85 Polska rozbudowuje fabrykę

Lubelski producent wyspecjalizowanych urządzeń do mycia i odtłuszczania części w produkcji marki TARRA oraz preparatów chemicznych do przygotowania powierzchni ROKLIN, firma GT85 Polska Sp. z o.o., poinformowała o rozpoczętej właśnie rozbudowie swojego zakładu produkcji urządzeń zlokalizowanego na terenie SSE Podstrefy Lublin.

Tytuł zastępczy

Informacje

TOP100 Innowatorzy Gospodarki

Ułatwienie współpracy między przedsiębiorcami i naukowcami oraz wsparcie procesu zarządzania badaniami naukowymi – to cel uruchomionego programu MNiSW „TOP100 Innowatorzy Gospodarki”. Umożliwi on pracownikom przedsiębiorstw biorących udział w programie odbycie stażu w zagranicznych jednostkach naukowych lub w przedsiębiorstwach posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej.

Odkrywaj gospodarkę miasta