Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Informacje

TOP100 Innowatorzy Gospodarki

Ułatwienie współpracy między przedsiębiorcami i naukowcami oraz wsparcie procesu zarządzania badaniami naukowymi – to cel uruchomionego programu MNiSW „TOP100 Innowatorzy Gospodarki”. Umożliwi on pracownikom przedsiębiorstw biorących udział w programie odbycie stażu w zagranicznych jednostkach naukowych lub w przedsiębiorstwach posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin stolicą młodzieżowej robotyki

Politechnika Lubelska została członkiem FIRST Global Higher Education Network, ogólnoświatowej organizacji zrzeszającej szkoły wyższe, której celem jest propagowanie nauki w zakresie robotyki i nowych technologii wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat na całym świecie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Rowerowy ranking miast 2018: Lublin na 2. miejscu!

Sezon rowerowy w pełni, a Lublin ma się czym chwalić. Tym razem nasze miasto zajęło 2. miejsce w Polsce w Rowerowym rankingu miast 2018 portalu morizon.pl, zdecydowanie wyprzedzając Łódź i ustępując jedynie Warszawie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin z 2. najlepszym systemem roweru miejskiego w Polsce

Lubelski Rower Miejski już na stałe wpisał się w krajobraz naszego miasta. Jakość tego systemu potwerdził Ranking Systemów Rowerów Miejskich 2018, przygotowany przez Dadelo.pl, w którym lubelska sieć zajęła drugie miejsce w Polsce.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin przyjazny dla biznesu

Podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu zaprezentowano najnowszą odsłonę rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu przygotowanego przez redakcję „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Lublin zajął w nim szóste miejsce wśród największych polskich miast.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lubella uruchamia kompleks produkcyjny i centrum logistyczne

Uruchomiony w tym roku nowoczesny kompleks produkcyjny ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o wartości 130 mln zł pozwoli Lubelli umocnić się na pozycji lidera makaronów w Polsce.

otwarcie-onwelo

Informacje

Onwelo otwiera nowoczesne biuro w Lublinie

16 maja przy ulicy Nałęczowskiej 14 oficjalnie otwarto lubelski oddział Onwelo – jednej z najszybciej rozwijających się firm z branży IT na polskim rynku. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, a spotkanie – połączone z panelem dyskusyjnym – odbyło się pod hasłem rozwoju branży IT w regionie.

Tytuł zastępczy

Informacje

Konferencja IIS 2.0

"Integracja studentów z zagranicy: perspektywy miast, społeczeństwa obywatelskiego i środowisk akademickich 2.0” – jedyna taka konferencja poświęcona tematowi integracji studentów zagranicznych nie tylko w środowisku lokalnym Lublina, ale również w skali ogólnopolskiej odbyła się 19–20 kwietnia w Lublinie – mieście wielokulturowym.

Tytuł zastępczy

Informacje

Spotkanie: nowy system zachęt inwestycyjnych

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów we współpracy z Kancelarią Dentons ma przyjemność zaprosić na spotkanie poświęcone nowemu systemowi zachęt podatkowych dla inwestycji w Polsce.

Tytuł zastępczy

Informacje

NCBR: SDS Optic pracuje w Lublinie nad ultranowoczesną diagnostyką nowotworów piersi

W Lublinie otwarto nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, gdzie badacze z SDS Optic – beneficjenta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – będą pracować nad rozwiązaniami z zakresu diagnostyki nowotworowej.

Tytuł zastępczy

Informacje

Top Inwestycje Komunalne 2018

Kolejny już raz Lublin ze swoją inwestycją został nominowany do walki o trofea w ogólnopolskim konkursie pokazującym skalę inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowy efekt dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

Tytuł zastępczy

Informacje

Ekoskutery na minuty w Lublinie

Skutery elektryczne blinkee.city trafią na ulice Lublina w najbliższą niedzielę. Ze skuterów na minuty korzystali w 2017 mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Krakowa. W nowym sezonie mieszkańcy Lublina, Łodzi, Wrocławia, Kołobrzegu i najprawdopodobniej Zielonej Góry będą mogli po raz pierwszy spróbować jazdy na dwóch ekokółkach. 

Tytuł zastępczy

Informacje

Nowa inwestycja firmy Jadar w Lublinie

Zakład produkcyjny, Dział Sprzedaży, Biuro Projektowe oraz Ogród Wystawowy na powierzchni 2,6 ha to nowa inwestycja firmy Jadar w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Wartość inwestycji wyniosła 35 mln zł.

Tytuł zastępczy

Informacje

Możliwość testów w ramach programu ProVa Health

Gmina Lublin, jako partner projektu ProVa Health współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju, program Interreg Region Morza Bałtyckiego, zaprasza przedsiębiorstwa spełniające kryterium MŚP do aplikowania o możliwość walidacji produktów lub usług z obszaru medycyny i zdrowia w środowisku międzynarodowym w państwach Regioniu Morza Bałtyckiego.

Tytuł zastępczy

Informacje

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

Podstawowy dokument mający ustalić politykę przestrzenną Miasta Lublin na najbliższe lata został ponownie udostępniony do wglądu. Jest to kolejny etap konsultacji społecznych w sprawie tego, jak Lublin będzie wyglądał w przyszłości.

Tytuł zastępczy

Informacje

Lublin miastem zrównoważonym

Zrównoważony rozwój Lublina w obszarach społeczeństwa, środowiska i gospodarki, który ma na celu trwałą poprawę jakości życia mieszkańców, został doceniony przez ekspertów. W najnowszym „Rankingu polskich miast zrównoważonych” globalnej firmy projektowo-doradczej Arcadis nasze miasto zajęło piąte miejsce.

outsourcing-stars-2018

Informacje

Lublin wyróżniony na Gali Outsourcing Stars

Gala Outsourcing Stars to wyjątkowe wydarzenie sektora outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu organizowane przez fundację Pro Progressio. W tym roku Lublin ponownie znalazł się wśród trzech najwyżej ocenianych miast pod względem warunków do rozwoju sektora BSS.

CEE Shared Services Awards

Informacje

Lublin zwycięża poczas 6. edycji CEE Shared Services Awards

Główna nagroda w kategorii „Emerging City of the Year – Poland” czyli "Wschodzące miasto roku" trafiła do Lublina. Doroczne wyróżnienia – CEE Shared Services Awards za wkład w rozwój sektora usług biznesowych – przyznało miastom środowisko branży BSS w Europie Środkowo-Wschodniej.

Odkrywaj gospodarkę miasta