Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Citython Lublin 2020

CITYTHON to nowy rodzaj maratonu projektowania, w którym interdyscyplinarne zespoły konkurują ze sobą, aby zaproponować najlepsze rozwiązania problemów mobilności w miastach. Trzy europejskie miasta - Lublin, Amsterdam i Barcelona określiły wyzwania związane z mobilnością w mieście, nad którymi będą pracować uczestnicy Citythonu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Click 2020 – największa multitechnologiczna konferencja IT

Już po raz trzeci eksperci z branży IT spotkają się na jednym z największych ogólnopolskich festiwali. Tym razem ze względu na sytuację epidemiologiczną konferencja odbędzie się online.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki

Wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie polsko i anglojęzyczne projekty z zakresu szeroko rozumianej nauki, nowych technologii, sztuki i kultury, z kolei w części artystycznej ukazane zostaną dotychczasowe osiągnięcia oraz aktywność lubelskich uczelni i Miasta na polu sztuki i kultury.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020

Europejskie Centrum Biznesu przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin zapraszają na największe jesienne wydarzenie o charakterze polityczno-gospodarczo-biznesowym w Lublinie!

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Bezpłatne warsztaty dla lubelskich przedsiębiorców

Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin zaprasza przedsiębiorców na kolejne warsztaty z prowadzonego cyklu. Tytuł najbliższego spotkania to: „Jak w „nowej normalności” powinniśmy przemodelować nasze łańcuchy dostaw (zakupy i logistyka), aby ograniczyć ryzyka zaburzeń – wnioski z COVID-19”

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja i b2b matchmaking: „Circular Economy”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konferencji oraz w spotkaniach b2b z norweskimi firmami działającymi w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym (j. ang. circular economy).

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Spotkanie Regionalnej Grupy Interesariuszy projektu START EASY

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny SA zaprasza na spotkania on-line Regionalnej Grupy Interesariuszy projektu START EASY.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Webinar: "COVID-19 ─ trendy, szanse i wyzwania: rynek pracy Lubelszczyzny i Podkarpacia"

Jak będzie wyglądał rynek pracy po epidemii COVID-19 ? Jakie będą trendy wpływające na działalność firm ? Odpowiedzi na te oraz inne pytanie uzyskamy w czasie webinaru: COVID-19 ─ trendy, szanse i wyzwania: rynek pracy Lubelszczyzny i Podkarpacia, organizowany przez Randstad Polska wraz z Lubelskim Klubem Biznesu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie: "Międzynarodowe reguły handlowe Incoterms® 2020"

W ramach cyklicznych spotkań dotyczących współpracy branży logistycznej, organizowanych przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie pt. "Międzynarodowe reguły handlowe Incoterms®2020. Praktyczne aspekty"

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Darmowe szkolenia dla przedsiębiorców

Miasto Lublin przygotowało cykl szkoleń online dla przedsiębiorców z zakresu komunikacji kryzysowej oraz działań Public Relations i aktywności w mediach społecznościowych podczas pandemii COVID-19.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie online: Jak mądrze inwestować w czasie kryzysu?

Trwający stan epidemii to dobry czas na zdobywanie wiedzy i próbowania nowych aktywności. Pomocne może okazać się bezpłatne szkolenie organizowane przez Fundacje Przedsiębiorcy.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja online dla firm dotkniętych skutkami COVID-19

Lubelscy przedstawiciele władz poziomu europejskiego, krajowego, a także regionalnego zapraszają do dialogu właścicieli firm z branż narażonych na konsekwencje gospodarcze związane z koronawirusem. Podczas pierwszej lubelskiej konferencji online dla firm przedstawione zostaną nowe informacje, które mogą okazać się pomocne w przetrwaniu kryzysu. 

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Livestream pt. "Przedsiębiorca w dobie kryzysu"

Już dzisiaj (czwartek, 2 kwietnia) o godzinie 17 rozpocznie się transmisja live z udziałem dr Mariusza Sagana. Tematem przewodnim będzie "Przedsiębiorca w dobie kryzysu państwa i samorządu".

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja "Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5" odwołana

W związku z panującą epidemią COVID-19 konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” została odwołana. Wydarzenie miało na celu kontynuację zapoczątkowanego w ubiegłym roku dialogu Miasta Lublin z sektorem produkcyjno-logistyczym. Zaproszeni do udziału byli wszyscy przedstawiciele firm z sektora logistycznego i produkcyjnego.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

IT Non-Stop: J-Santa Conference 2019

Firmy z Lubelskiej Wyżyny IT po raz drugi łączą siły w wydarzeniu J-Santa Conference. Podczas eventu uczestnicy wezmą udział w wykładach prowadzonych przez praktyków w branży. Start już 30 listopada 2019.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie z usług chmurowych dla biznesu Software Defined DataCenter

DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaprasza na szkolenie z usług chmurowych dla biznesu Software Defined DataCenter w oparciu o rozwiązania VMware. Wydarzenie kierowane jest między innymi do firm outsoursingowych z branży IT i specjalistów z zakresu administrowania sieciami.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Innowacyjne ścieżki rozwoju w sektorze rolno-spożywczym

29 października w Lublinie odbędzie się wydarzenie - połączenie paneli dyskusyjnych z warsztatami oraz wizytą w Siemens Lab na Politechnice - o tematyce innowacyjnych ścieżek rozwoju w sektorze agrifood.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Lub-Invest 2019 - konferencja dla biznesu w ramach KIEW

Lub-Invest to konferencja organizowana od 2010 roku, stanowiąca platformę do dyskusji na temat biznesu, międzynarodowych partnerstw i rynków zbytu. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi Inicjatyw Europy Wschodniej w dniu 23 września 2019 roku.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

International Health Tourism Forum w Lublinie

Już 7 października 2019 roku odbędzie się International Health Tourism Forum. W wydarzeniu wezmą udział eksperci w dziedzinie turystyki medycznej, przedstawiciele władz i klastrów, a także przedsiębiorcy z branży medycznej. Organizatorem forum jest Klaster Lubelska Medycyna.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie rusza już 9 września!

W dniach 9-10 września 2019 roku Lublin będzie gospodarzem Kongresu Nowej Mobilności, największej konferencji o tematyce elektromobilności dla samorządów w Polsce. Wydarzenie współorganizują Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Związek Miast Polskich.

Odkrywaj gospodarkę miasta