Lublin na bieżąco

Śledź nas na:
Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Darmowe szkolenia dla przedsiębiorców

Miasto Lublin przygotowało cykl szkoleń online dla przedsiębiorców z zakresu komunikacji kryzysowej oraz działań Public Relations i aktywności w mediach społecznościowych podczas pandemii COVID-19.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie online: Jak mądrze inwestować w czasie kryzysu?

Trwający stan epidemii to dobry czas na zdobywanie wiedzy i próbowania nowych aktywności. Pomocne może okazać się bezpłatne szkolenie organizowane przez Fundacje Przedsiębiorcy.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja online dla firm dotkniętych skutkami COVID-19

Lubelscy przedstawiciele władz poziomu europejskiego, krajowego, a także regionalnego zapraszają do dialogu właścicieli firm z branż narażonych na konsekwencje gospodarcze związane z koronawirusem. Podczas pierwszej lubelskiej konferencji online dla firm przedstawione zostaną nowe informacje, które mogą okazać się pomocne w przetrwaniu kryzysu. 

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Livestream pt. "Przedsiębiorca w dobie kryzysu"

Już dzisiaj (czwartek, 2 kwietnia) o godzinie 17 rozpocznie się transmisja live z udziałem dr Mariusza Sagana. Tematem przewodnim będzie "Przedsiębiorca w dobie kryzysu państwa i samorządu".

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja "Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5" odwołana

W związku z panującą epidemią COVID-19 konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” została odwołana. Wydarzenie miało na celu kontynuację zapoczątkowanego w ubiegłym roku dialogu Miasta Lublin z sektorem produkcyjno-logistyczym. Zaproszeni do udziału byli wszyscy przedstawiciele firm z sektora logistycznego i produkcyjnego.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

IT Non-Stop: J-Santa Conference 2019

Firmy z Lubelskiej Wyżyny IT po raz drugi łączą siły w wydarzeniu J-Santa Conference. Podczas eventu uczestnicy wezmą udział w wykładach prowadzonych przez praktyków w branży. Start już 30 listopada 2019.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Szkolenie z usług chmurowych dla biznesu Software Defined DataCenter

DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaprasza na szkolenie z usług chmurowych dla biznesu Software Defined DataCenter w oparciu o rozwiązania VMware. Wydarzenie kierowane jest między innymi do firm outsoursingowych z branży IT i specjalistów z zakresu administrowania sieciami.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Innowacyjne ścieżki rozwoju w sektorze rolno-spożywczym

29 października w Lublinie odbędzie się wydarzenie - połączenie paneli dyskusyjnych z warsztatami oraz wizytą w Siemens Lab na Politechnice - o tematyce innowacyjnych ścieżek rozwoju w sektorze agrifood.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Lub-Invest 2019 - konferencja dla biznesu w ramach KIEW

Lub-Invest to konferencja organizowana od 2010 roku, stanowiąca platformę do dyskusji na temat biznesu, międzynarodowych partnerstw i rynków zbytu. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi Inicjatyw Europy Wschodniej w dniu 23 września 2019 roku.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

International Health Tourism Forum w Lublinie

Już 7 października 2019 roku odbędzie się International Health Tourism Forum. W wydarzeniu wezmą udział eksperci w dziedzinie turystyki medycznej, przedstawiciele władz i klastrów, a także przedsiębiorcy z branży medycznej. Organizatorem forum jest Klaster Lubelska Medycyna.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie rusza już 9 września!

W dniach 9-10 września 2019 roku Lublin będzie gospodarzem Kongresu Nowej Mobilności, największej konferencji o tematyce elektromobilności dla samorządów w Polsce. Wydarzenie współorganizują Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Związek Miast Polskich.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferecja "Efektywne zarządzanie energią i mediami technicznymi"

Aktualne trendy i cenne inspiracje – tego można się spodziewać podczas kolejnej Konferencji Technicznej Axon Media, która odbędzie się już 9 października w Lublinie. Po raz kolejny spotkają się specjaliści, prelegenci i wystawcy z branży produkcyjnej.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

EE Alliance Global Summit

We wrześniu tego roku w Lublinie po raz pierwszy w historii spotkają się światowi liderzy wśród branżowych ekspertów oraz reprezentanci najwyższego szczebla najprężniejszych firm, miast i regionów Europy Środkowo-Wschodniej, by wspólnie kształtować przyszłość regionu jako istotnego partnera dla branży nowoczesnych usług dla biznesu.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

W dniach 16-18 maja 2019 roku Lublin będzie gościł uczestników XX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego — największego wydarzenia w polskim świecie diabetologii. Wydarzenie odbędzie się na terenie Targów Lublin.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

XII edycja Lubelskich Dni Informatyki już 13 kwietnia!

Tegoroczna, XII edycja popularnego „LDI” odbędzie się 13 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3. Partnerem wydarzenia jest Lubelska Wyżyna IT, projekt Urzędu Miasta Lublin.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” w Lublinie

Już 9 kwietnia w hotelu Arche odbędzie się konferencja „Logistyka & Produkcja. Future 2 to 5” organizowana przez Bluevine Consulting. Tematem przewodnim wydarzenia będzie wizja rozwoju sektora produkcyjnego i logistycznego w Lublinie.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Hackathon Pekaocoders/PekaoSA w Lublinie

Bank Pekao S.A. i Politechnika Lubelska zapraszają wszystkich lubelskich sympatyków i młodych ekspertów w dziedzinie IT, ekonomii i marketingu do podjęcia wyzwania podczas tegorocznej edycji hackathonu Pekaocoders/PekaoSA!

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Check IT 2019

Zbliża się prawdziwe święto ekosystemu IT - największa konferencja informatyczna Check IT, organizowana 5 marca w Targach Lublin S.A. w Lublinie przez Urząd Miasta Lublin wraz z kołami naukowymi działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT! Wydarzenie skierowane jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym w szczególności do klas informatycznych, matematycznych oraz technicznych.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

Prezentacja raportu „Analiza stanu przemysłów kreatywnych w Lublinie”

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin serdecznie zaprasza 11 grudnia 2018 r. na prezentację wyników raportu „Analiza stanu przemysłów kreatywnych w Lublinie” przygotowanego przez prof. Radosława Mącika z UMCS wraz z zespołem.

Tytuł zastępczy

Wydarzenia

IT NonStop: J-Santa

IT NonStop: J-Santa to pierwsza konferencja poświęcona JVM i Craftsmanship w Lublinie. W ramach 3 ścieżek tematycznych eksperci opowiedzą o technologiach, podzielą się doświadczeniem związanym z realizowanymi projektami i zaprezentują typowe techniczne case studies.

Odkrywaj gospodarkę miasta