Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Efektywność kosztowa Lublina przyciąga inwestorów

Atrakcyjność miasta zależy od wielu czynników. Dla potencjalnych inwestorów jednym z najważniejszych kryteriów jest zwrot z inwestycji. Kluczem to niego jest efektywność kosztowa. To właśnie cecha, którą posiada Lublin – miasto z wielkim potencjałem gospodarczym.

Tytuł zastępczy

Lublin to miasto przyjazne mieszkańcom, studentom i przedsiębiorcom. Wszystkie te grupy, choć kierowane różnymi interesami, łączy chęć życia, nauki lub prowadzenia biznesu w środowisku oferującym wysoki standard życia i pracy stosunkowo niskim kosztem. Pozwalają na to przede wszystkim niskie ceny usług i produktów, w porównaniu z kosztami utrzymania w innych miastach i regionach Polski. To niekwestionowana zaleta naszego miasta w oczach potencjalnych inwestorów.

Pierwszym aspektem opłacalności Lublina są niskie koszty lokalnego transportu podyktowane między innymi atrakcyjnymi cenami paliw. Ponadto do miasta prowadzą drogi ekspresowe zapewniające bezpośrednie połączenia z innymi miastami, a obecność Portu Lotniczego Lublin pozwala na szybki transport osób i towarów. Lotnisko oddalone jest od centrum miasta o zaledwie 15 km, a w pobliżu działa prężnie rozwijająca się Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Przedsiębiorcom inwestującym w Lublinie oferowane są nowoczesne powierzchnie biurowe i usługowe zlokalizowane w dogodnych punktach na mapie miasta. Przy standardach wyposażenia nieodbiegających od tych ogólnie przyjętych w środowisku biznesowym na całym świecie, lubelskie lokale wyróżniają się na tle ofert konkurencyjnych metropolii pod względem atrakcyjności cen za wynajem lub kupno. Podobnie jest z kosztami wysokiej jakości zaopatrzenia od lokalnych dostawców czy wykupienia profesjonalnych usług tutejszego podwykonawcy.

Decydujący wydaje się jednak kapitał ludzki. Lublin charakteryzuje się dużym odsetkiem mieszkańców w wieku produkcyjnym, z czego niemałą część stanowią studenci i absolwenci lubelskich uczelni wyższych. Wysoko wykwalifikowana kadra, a także wsparcie ze strony Urzędu Miasta w odkrywaniu i czerpaniu z potencjału lublinian, to jedne z najważniejszych atutów przyciągających inwestorów do miasta. Poza tym niskie koszty utrzymania w Lublinie, przy wysokim standardzie życia jego mieszkańców, są pośrednią przyczyną opłacalności inwestycji pod względem kosztów kadrowych.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta