Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Grupa Uptime i JMMJ łączą siły

Europejska firma z branży programistycznej Uptime rozszerzyła swoją działalność inwestując w polski software house. Tym samym rozpoznawalna, światowa marka umocniła pozycję m.in. lubelskiego oddziału firmy JMMJ.

Tytuł zastępczy

"Do tej pory, główny kierunek rozwoju naszej grupy stanowiła Skandynawia, ale wraz z tym krokiem wkraczamy również do Europy Środkowej", wyjaśnia prezes Uptime, Eero Tohver. "Polska stanowi dla nas niezmiernie interesujący rynek oferujący dużą liczbę klientów zarówno lokalnych i międzynarodowych. Ponadto, w Polsce można łatwo znaleźć doświadczonych i wykształconych specjalistów z branży IT" – dodaje Tohver.

Grupa Uptime została założona w Estonii w 1992 roku. Dziś prowadzi działalność w kluczowych europejskich państwach takich jak: Estonia, Norwegia, Szwajcaria czy Dania. Jak mówią przedstawiciele, strategia firmy od zawsze zakładała łączenie sił z lokalnymi firmami dysponującymi odpowiednim zespołem, bazą klientów i kompetencjami.

W tym roku Uptime nawiązał kontakt z wieloma firmami na polskim rynku. Ostatecznie postanowił zainwestować (pozyskując dużą część udziałów) w JMMJ. Przedsiębiorstwo posiada dwa biura. Jedno z nich znajduje się na terenie Miasta Lublin. Na decyzję wpływ miało wypracowane przez wiele lat portfolio klientów, a także kompetentny zespół firmy.

"Między JMMJ a Uptime istnieje synergia jeśli chodzi o zestaw rozwiązań technologicznych, bazę klientów i koncentrację na rynkach UE. Połączenie sił z pewnością przyniesie nam nowe możliwości i wspólnie będziemy w stanie zaoferować naszym dotychczasowym klientom jeszcze więcej " – Michał Jankowski, JMMJ CEO

JMMJ posiada doświadczenie w technologii Blockchain, a w swojej bazie klientów zawiera wielu kontrahentów z branży motoryzacyjnej, co znacznie rozszerza wachlarz platform i umiejętności technologicznych grupy Uptime. Doświadczony zespół zlokalizowany w Polsce opracowuje również aplikacje mobilne na iOS i Android, strony internetowe i usługi w chmurze. JMMJ jest certyfikowanym partnerem Microsoft i posiada duże doświadczenie z platformą Microsoft Azure.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta