Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Lublin na targach NAFSA

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, dyskusjach i warsztatach konferencyjnych NAFSA, a także spotkaniach w amerykańskimi i międzynarodowymi partnerami, polskimi naukowcami i przedstawicielami polonijnych stowarzyszeń stanowił program lubelskiej delegacji podczas wizyty w Filadelfii, w USA.

Lublin na targach NAFSA

W dniach 27 maja – 1 czerwca 2018 r. delegacja z Lublina na czele z Dyrektorem Mariuszem Saganem, wspólnie z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej brała udział w prestiżowych targach i konferencji NAFSA. NAFSA jest największą na świecie organizacją pozarządową poświęconą międzynarodowej edukacji. Co roku konferencja i targi NAFSA gromadzą ponad 11000 uczestników ze 150 krajów na całym świecie. Udział w targach to doskonała okazja do promocji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązania kontaktów z międzynarodowymi organizacjami o profilu edukacyjnym, a także do wymiany doświadczeń z innymi specjalistami zajmującymi się edukacją i międzynarodowymi wymianami studentów i pracowników nauki.

Lubelska delegacja, poza aktywną promocją akademickiej oferty, nawiązała współprace z najważniejszymi partnerami, uczelniami i organizacjami ze Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Chin, Kanady, Korei, Turcji, Indii, Irlandii, Hiszpanii i Holandii. Delegacja wzięła również czynny udział w spotkaniu poświęconym internacjonalizacji oraz ofercie polskich uczelni na Villanova University, w którym wzięli udział polscy naukowcy, przedstawiciele polskich stowarzyszeń, a także instytucje edukacyjne z Pensylwanii. Spotkania współorganizowane przez polską agencję rządową NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) były również doskonałą okazją do przedstawienia oferty Lublina przedstawicielom Polonii, w tym polskim naukowcom oraz alumnom polskich uczelni.

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta