Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Podróż przyszłości, czyli aplikacja o charakterze planera

Miasto Lublin bierze czynny udział w realizacji projektu „Proaktywny asystent podróży wspomagany sztuczną inteligencją, monitorujący doświadczenia użytkowników i tworzący spersonalizowane rozwiązania w zakresie mobilności”. Celem jest opracowanie aplikacji mobilnej o charakterze planera podróży. O tym jak będzie wyglądał zadecydują osoby, które wezmą udział w ankiecie.

Tytuł zastępczy

Projekt zakłada opracowanie pilotażowego rozwiązania w postaci aplikacji mobilnej o charakterze planera podróży. Różnicą w porównaniu do dotychczas istniejących rozwiązań jest zorientowanie na użytkownika i sugerowanie tras na podstawie wskazanych przez użytkowników preferencji podróży. Podczas projektu zostają opracowane również narzędzia analityczne służące stworzeniu planera podróży oraz aplikacji pilotażowej. Testy zostaną przeprowadzone w dwóch europejskich miastach: Monachium i Lublinie.

Jednym z etapów realizacji projektu jest przeprowadzenie badań na temat szeroko pojmowanej mobilności miejskiej. Celem jest zidentyfikowanie zachowań użytkowników różnych grup społecznych oraz ich preferencji w odniesieniu do codziennych podróży, wyboru tras oraz środków transportu. Wyniki posłużą jako wkład merytoryczny do stworzenia innowacyjnego planera podróży w postaci platformy cyfrowej.

Badania koncentrują się na doświadczeniach związanych z mobilnością ale również na potrzebach i wymaganiach użytkowników. Uczestnicy odpowiedzą w jakim stopniu chcą korzystać z nowoczesnych i  innowacyjnych rozwiązań, które dopasowują indywidualne preferencje podróżowania i dostarczają spersonalizowane opcje podróży użytkownikom. Podjęte działania mają na celu zmianę sposobu podróżowania na bezstresowy, przyjemny oraz przyjazny środowisku. Prowadzona ankieta podejmuje próbę przeanalizowania zmian preferencji podróżowania wśród mieszkańców miast ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.


Ankiety zostały przygotowane w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Zapraszamy do udziału.

ENG:

https://umfragen2019.iml.fraunhofer.de/index.php/821141?lang=en

UKR:

https://umfragen2019.iml.fraunhofer.de/index.php/821141?lang=uk

PL:

https://umfragen2019.iml.fraunhofer.de/index.php/821141?lang=pl

 

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta