Lublin na bieżąco

Śledź nas na:

Przedsiębiorcze dzieciaki

Miasto Lublin nie tylko dba o wspieranie obecnie działających w mieście przedsiębiorców, ale również o przyszły krajobraz gospodarczy miasta. Z tego powodu zainicjowano projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”, który ma uczyć i zachęcać do zachowań przedsiębiorczych najmłodsze pokolenia lublinian.

Przedsiębiorcze dzieciaki

„Przedsiębiorcze dzieciaki” to projekt o tematyce rozwoju gospodarczego Lublina i edukacji przedsiębiorczości. Dzięki wsparciu merytorycznemu Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS dzieci w wieku 6-10 lat, pod przewodnictwem biznesowego Koziołka, będą brały udział w warsztatach, na których poznawać będą różne obszary przedsiębiorczości. Będą miały też okazję na własne oczy zobaczyć, jak od środka wygląda praca w lubelskich firmach, które również zaangażowały się w projekt. Mamy nadzieję, że dzięki temu w lubelskich przedsiębiorczych dzieciakach zaszczepi się odwagę do realizacji własnych celów i marzeń związanych z przyszłym życiem zawodowym oraz rozwinie się zmysł kreatywności i innowacyjności. Efekty projektu zostaną zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego, które odbędzie się na początku czerwca 2018 r. W trakcie spotkania każda grupa dzieci w ramach warsztatu przygotuje fragment makiety Lublina, która zostanie wyeksponowana w miejskim Ratuszu.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone również dodatkowe warsztaty organizowane przez współorganizatorów i partnerów:

  • Fundacja Banku Millenium zrealizuje warsztaty w ramach projektu ,,Finansowy Elementarz’’ dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat;
  • Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie  zrealizuje w swojej siedzibie przy ul. Chopina 6 warsztaty finansowe dla dzieci w wieku 7-10 lat;
  • Urząd Miasta Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS zrealizują warsztaty dla nauczycieli i studentów biorących udział w projekcie.

Projekt ma charakter pilotażowy, a jego praktycznym efektem będzie publikacja metodyczna dla nauczycieli, dotycząca problematyki przedsiębiorczości wśród dzieci. Dodatkowo na stronach internetowych Urzędu Miasta Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS będą dostępne materiały dydaktyczne i wszelkie pomoce niezbędne do realizacji programu w placówkach oświatowych. Dzięki temu,  z każdym kolejnym rokiem co raz więcej najmłodszych mieszkańców Lublina będzie miało okazję do zaprzyjaźnienia się z przedsiębiorczością, czego efekty będziemy mieli okazję zobaczyć za kilka-kilkanaście lat, gdy tak przygotowani młodzi ludzie wejdą na rynek pracy lub zaczną otwierać własne firmy.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu

Organizatorzy projektu:

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin, Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS

Partnerzy:

Fundacja Banku Millenium, Intrograf, Apis, Lubella, Europiek, Pszczółka

  • Podziel się:

Odkrywaj gospodarkę miasta