„Biznes jutra” to hasło, pod którym odbędzie się tegoroczny, XIV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Uczestnicy wydarzenia mają okazję wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach, seminariach, czy spotkaniach z przedsiębiorcami, które odbędą się w dniach 8-14 listopada.
– Nasz udział w organizacji Tygodnia Przedsiębiorczości to jedna z form działań na rzecz rozwijania kultury przedsiębiorczości w Lublinie i regionie. W podejmowaniu inicjatyw biznesowych, w trudnym dla gospodarki okresie kryzysu wywołanego epidemią, pomaga wiedza i wymiana informacji oraz doświadczeń. Dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w serii spotkań, których jednym z partnerów jest Miasto Lublin – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.
Miasto Lublin, jako lokalny koordynator wydarzenia, od kilku lat zaangażowane jest w realizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku, wśród lubelskich partnerów znalazły się urzędy, organizacje zajmujące się wspieraniem przedsiębiorczości oraz firmy. W trakcie wydarzeń będzie można posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem, jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, jak ułożyć współpracę nauki z biznesem, jak rozwijać działalność i zbudować własną markę oraz jak pozyskiwać klientów i tworzyć sieć kontaktów. Wydarzenia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości. Udział jest bezpłatny, ale na wydarzenia online obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje i lista wydarzeń dostępne są na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowy projekt promujący przedsiębiorczość, świadomy rozwój zawodowy i aktywną postawę wobec życia. Inicjatywa prowadzona jest od ponad 13 lat, a tegoroczne wydarzenia, odbędą się w ponad 180 krajach. Uczestnicy przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes oraz pracownikami szkół wyższych, gotowymi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. W całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 300 wydarzeń.