W 2015 otworzyli pierwsze biuro, teraz otwierają kolejne i to w Lublinie! TUTLO — bo to właśnie o nich mowa, to nowoczesna platforma do nauki angielskiego, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła lekcje angielskiego na żądanie. Tutlo to ponad 22 000 klientów, 900 lektorów języka angielskiego z całego świata i ponad 150 osób w zespole!
Dynamiczny rozwój TUTLO
– Chcemy zdobywać nowe rynki i inspirować nowe osoby do współpracy z nami. Jesteśmy przekonani, że mamy najlepszą platformę do nauki angielskiego w Polsce. Mogą to potwierdzić wyróżnienia w polskich i międzynarodowych rankingach. Zajęliśmy 50 miejsce w rankingu Financial Times najszybciej rozwijających się firm europejskich FT1000, plasując się na 3 miejscu w Polsce pod względem skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu przychodów. Platforma znalazła się też na 1. miejscu w Rankingu szkół języka angielskiego w raporcie ConQuest Consulting w kategorii Szkoły angielskiego dla dorosłych – powiedział Tomasz Jabłoński współzałożyciel Tutlo, finalista konkursu EY Przedsiębiorca Roku.
Sektor stabilizujący polską gospodarkę
Sektor nowoczesnych usług biznesowych stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się elementów polskiej gospodarki. W 2008 roku w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce zatrudnionych było 50 tys. osób. Z najnowszego raportu ABSL „Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce 2022” wynika, że na koniec I kwartału 2022 r. w Polsce działało ponad 1714 centrów usług biznesowych reprezentujących 1068 firm, w tym podmioty z branży BPO, SSC/GBS, IT oraz R&D. Zatrudniały one 400 300 osób – to o 11,6 proc. więcej niż w roku poprzednim. Oznacza to, że w drugim roku pandemii powstało blisko 42 tys. nowych miejsc pracy.
Lubelski NUB
– Potencjał akademicki miasta, obok jego rosnącej dostępności komunikacyjnej, wymieniany jest jako jedna ze znaczących przewag lubelskiej gospodarki. W Lublinie kształci się obecnie niemal 65 tys. studentów – prawie 13% studentów to studenci zagraniczni, co daje miastu drugą pozycją w Polsce pod względem poziomu umiędzynarodowienia szkół wyższych. Te elementy sprawiają, że Lublin dysponuje wysoce wykwalifikowaną kadrą specjalistów i jest tak chętnie wybierany przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, które lokują tutaj swoje siedziby. Cieszy nas tak dynamiczny rozwój firm z tej branży, jednej z priorytetowych specjalizacji gospodarczych ujętych w Strategii Lublin 2030, w której młodzi lublinianie i lublinianki mogą rozpocząć swoją karierę zawodową. – dodał dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.
W Lublinie w ciągu ostatnich 4 lat zauważalny jest dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych. Rokrocznie następuje wzrost zatrudnienia o 10%. W 2010 r. zatrudnienie plasowało się na poziomie 2 tys. pracowników, obecnie w lubelskim firmach contact center pracuje ponad 6,5 tys. osób. Szacuje się, że w 2025 r. zatrudnienie osiągnie ponad 8 tys. osób.
– Wybraliśmy Lublin, ponieważ widzimy, jak szybko się rozwija i jak duży ma potencjał, jako miasto studentów, kultury, turystyki i biznesu. Wiemy, jak ważny w tych czasach jest język angielski, dlatego zachęcamy do nauki angielskiego i pracy w Tutlo. Nasz zespół bardzo prężnie się rozwija, z czego niezmiernie się cieszymy! Gorąco zachęcamy, żeby śledzić ogłoszenia rekrutacyjne na tutlo.com/work/. Są tam wszystkie aktualne ogłoszenia o pracę — zdalnie, hybrydowo lub w naszym nowym biurze w Lublinie – dodał Damian Strzelczyk współzałożyciel Tutlo.